Şimdi Ara

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (2 Mobil) - 4 Masaüstü2 Mobil
5 sn
541
Cevap
89
Favori
204.143
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Peki ne kadarlık iyileşme görülür tahminen? Veya sorun portta olamaz mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • crazcan kullanıcısına yanıt
    Eski bağlantınız vae idi. Şimdi onlar için daha az maliyet ama sizin için komik hızlara neden olan yapa (santrale kadar tamamen bakır) sistemine geçirdiler. Hat zayıflaması çok yüksek, bu da bakır mesafesinin fazla olduğunu yani ana santral binasına çok uzak olduğunuzu gösteriyor. Vae sisteminde mahalledeki dolaba kadar fiber, buradan eve kadar bakır gelir bu nedenle daha yüksek hız alırsınız. Eski sisteme geri geçirmeleri çok düşük ihtimal, iptal resti çekmeniz lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 16 Aralık 2017; 18:35:3 >
  • Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    Gerekirse resti değil aksiyonu alırım. Bu altyapı ile en iyi ihtimalde bile 10 mbit üstü hayal. Sanırım Pelicell tek çare şu an için.
  • Merhaba konu için teşk.
    boş yerlere denedim ama sonuç alamadım. Yardım lütfen

Vodafone abonesiyim. Gelip ismimi yazıp iki kablo bırakıp gitmişler. Elektrikçi çapırın diyorlar
    Bu küçük işlemi neden yapmazlar anlamıyorum.

Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• ydnsnr kullanıcısına yanıt
    Para istedikleri için. Anlaşmaları bina girişine kadar, gerisine ekstra para istiyor tt.
    Elimde avometre var bununla tespit edebilir miyim ?

Bununla bulabilir miyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydnsnr -- 20 Aralık 2017; 20:27:50 >
  • Yardım edebilecek var mı?

• merhabalar evimizdeki ankastrenin görüntüsünü ben de paylaşmak istiyorum. umarım fikir verebilir ve üstesinden gelirim.

8 nolu daire bize ait.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guvenkaya16 -- 29 Aralık 2017; 22:59:32 >
    Foruma teşekürler. Elektrikçi çağırdım 50 tl bayıldım düzeldi

• hocam biz ana caddenin arkasında oturuyoruz. Resim koydum. bu ana cadde üzerinde vdsl var.bizde tt altyapısında hipernet var gözüküyor ama tt yetkilileri hem port yok hem desteklemiyor diyorlar.Doğru mu bilmiyorum. bu dolap cinsi nedir? İstanbul beykoz burası
    Acaba hat çektirebilir miyiz?Elektrikçi Çağırmadan Ankastre Bağlantısı Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım
  • okirgil O kullanıcısına yanıt
    Tip7 kabin denilen yeni nesil kabinler bunlar. Sizin bina bu kabine mi bağlı önce onu öğrenmek lazım. Şöyle basit bir yolu var: Kabinin üzerinde SHxx veya SDxx şeklinde bir yazı olacak (xx dediğim yerde sayı var). Bu saha dolabının numarasıdır. Bina ankastre kutunuzda bu numara yazıyorsa bu kabine bağlısınız demektir yani altyapı var demektir. Port yok olayı başka, bu dolabın kapasitesi dolmuş demektir, kapasite artırımı yapılmazsa ancak birisi iptal ettirirse alabilirsiniz anlamına gelir. Bu dolaptan kişiye özel hat çekeceklerini hiç sanmmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 5 Ocak 2018; 13:32:8 >
    o kodu bulamadım. bizim bina müstakil. Telefon direğinden çekiyoruz.
  • Daha önce ttnet kullanıyorduk aldığımız paket çok eskiydi 1mbps sanırım daha sonra hızımız artsın diye superonlineye geçtik ama 16mbps olarak aldığımız paketteki hız yine 0.93ten yukarı çıkmıyordu. Arıza kaydı bırakınca bina içi kablolama mesajı alıyorduk bina içi kabloyu değiştrdik ankastreden modeme kadar cat6 kablo çektirdik bir elektrikçiye yalnız ankastre kutusunda adımızın yazılı olduğu kablo çıkmış durumdaydı biz bu 0.93 hızlık neti nereden alıyoduk aylardır anlayamadık elektrikçide cat6yı şansını deneyerek bi porta bağladı modeme baktık sinyal geldi ama hız yinr aynıydı. Superonlineden ekip geldi modemi vs değiştirdi gitti sonuç yine aynı. Bunun üstüne bide modemin değiştiği akşam netimiz komple gitti dsk ışığı hiç yanmıyor. Müşteri hizmetlerni aradıgımızda bizim size vermiş olduğumuz porttan değil farklı bir porttan sinyal alıyorsunuz dedi. Bugün yine superonlineden ekip gelip ankastreye bakıp portunuz yanlış bağlanmıi olabilir isim vs yazmıyor yani atlak port sorununuz var dedi turk telekomdan ekip gelip bakması gerekiyor dedi ama eminim yine gelen giden olmayacak. Bir de şunu öğrendik bizim ttnetten kapattırdıgımızı sandığımız internetimiz meğersem işleme konulmamış ve kapatılmamış bu atlak port sorunu yada hız düşüklüğünün sebebin bu olabilir mi ttnetin kapatılmamış olması yada bu atlak port nedir tam nasıl düzelebilir anlastrede sorun yoksa bağlanan port doğruysa hız düşüklüğünün sebebi nedir bu arada saha dolabı kapımın önünde

bizim yukardaki kabin bu. sanırım hat bize burdan geliyor. Maksimum 200 metredir. Bu kadar küçük kabin olursa nasıl vdsl olsun. :(
    Not: Bizim direkteki kutuyu tam okuyamıyorum. Port olması gereken yer burası mı? yoksa tt ilçe müdürlük binası mı?
    Bu sadece bakırları köprüleme yapar. Tip7 denilen büyük dolaplar var, port oradadır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu dolap adsl hizmet verir vdsl için daha büyük kabinler var.
    Bu dolabın 2 katı büyüklüğünde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OnLyMoKoKo -- 12 Ocak 2018; 20:57:49 >
  • suanda adsl kullanıcıyım fakat vdsl e gecicem. vdsl e gecince kablolarda degisiyor mu? turknet e gecis yapicam. kablolari kendimiz mi cekicez nasil olcak.

• Benim adsl port o zaman burda dimi?

• Weezer kullanıcısına yanıt
    Hocam vdsl port yoksa geçemezsin.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.