Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
844
Cevap
3
Favori
113.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Piyasada 50-100 TL arasında satılan kablosuz modemler var. Onlardan alıp kullanabilirsin. Ben eski bir kablosuz modemim vardı onu kullanıyorum. Ancak metronet sözleşme karşılığı ücretsiz veriyorsa ayrıca satın almana gerek yok bence.
  • Bugun baglandi, 1 haftalik deneme sureci denmesine ragmen sozlesmeye imza attik : ) bakalim 1 hafta sonra iade etmeye kalkarsak ne cevap alicam cok merak ediyorum.

Denemelerim sonucunda eve elektrikci cagirip direk sigorta tablasinin icinden tek basina bi hat cekip ordan baglanti yaptim. Direk farketti maks 8-9 mbit gorurken 10-11 gormeye basladi speedtestte. Daha sonra ordan internette kopmalar yasadim henuz sebebini bilmiyorum, malesef masraf ettigim sigorta tablasindan kullanamiyorum su an interneti : )

2-3 gunluk kullanim sonucunda daha detayla bilgilere ulasicam umarim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nomex

Bugun baglandi, 1 haftalik deneme sureci denmesine ragmen sozlesmeye imza attik : ) bakalim 1 hafta sonra iade etmeye kalkarsak ne cevap alicam cok merak ediyorum.

Denemelerim sonucunda eve elektrikci cagirip direk sigorta tablasinin icinden tek basina bi hat cekip ordan baglanti yaptim. Direk farketti maks 8-9 mbit gorurken 10-11 gormeye basladi speedtestte. Daha sonra ordan internette kopmalar yasadim henuz sebebini bilmiyorum, malesef masraf ettigim sigorta tablasindan kullanamiyorum su an interneti : )

2-3 gunluk kullanim sonucunda daha detayla bilgilere ulasicam umarim.

bazen saçmaladığı oluyor metronetin bir süre o şekilde devam ediyor her ne oluyorsa birden böyle kendine geliyor kaldığı yerden devam ediyor. yaklaşık 9 aydır kullanıyorum bir kaç defa böyle sorun yaşadım ama sonunda kendi kendine düzeldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Machu

Merhaba ben de 1 aydır metronet kullanıyorum. 2mb hızı tercih ettim ama download hızı şu an 150-200 kb arası nedense.. google'dan download speed test yapınca 1.5 mbps çıkıyor .Peki neden 150 -200 kb ile indiriyor anlayamadım...

Modemi başka prizlere takıp hız testlerini yaptınmı? Burada çokca bahsedildiği gibi en büyük etken modemin takıldığı priz.
  • Modemin takildigi priz kesinlikle etkili.
    bu arada benim dhcp kapali router destekli wireless modemi sokup uzun bi cat5 ile baglanti yaptim sanki daha stabil.
    acaba direk wireless modemden mi kaynaklaniyo olabilir bilemiorum :/ bi hafta deneme icin cok kisa : (
  • Antalya şirinyalıda oturuyorum. Bugün metronet için geldiler apartmana. Açıkcası bu bölgede kullanan varsa yorumlarını duymak isterim.
  • @Machu
    Yanlis bilgilendirmeden dolayi problem yasiyosun sen.

Kısaca ozetlersek

Bit ve Byte depolama birimleridir. (Byte=Bit/8 ; yani byte birimi bitin 8 de biridir.)

Mb = mega bit , MB = mega byte oldugunu varsayarsak ve bunlarin sonuna ps (per second, saniyede 1 demek) getirirsek, depolama birimleri hiz birimlerine donusur.

1 Mbps = 1 mega "bit" per second = 1024 Kbps = 1024 Kilo "bit" per second

Bizlere sunulan hizmet "Bir mega bittir" ( Bir mega byte degil.) Dolayisiyla download hizimizi hesaplarken teorik olarak 1 megabit = 1024 kilo bit = 1024 / 8 KILO BYTE = 128 KB download hizi demektir.
    ----

Bu arada usr 9108 modemimi wireless ap olarak kullaniyodum, testlerim sonucunda kopmalarim modemden kaynaklandigini farkettim.
    Bpl modemin uzerine takili olan usr 9108 in adaptoru bpl modemin fazladan isinmasina sebep oldugunu gozlemledim. Daha sonra usr modemin fisini baska prize takarak test ettim yine ayni kopmalari yasadim. ( Saatte 1 anlik kopma)

Su an kablo ile baglaniyorum problem yok gibi.
    Ama usr modem adsl de sorunsuz calisiyodu.
    Baska bi wireless router alip denemeli miyim sizce ? Wireless a da ihtiyacim var yani sonuc olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomex -- 25 Eylül 2011; 12:43:39 >

• @Machu
    Rica ederim.
    2 Mbit baglantinin teorik olarak 250 kbtir download hizi ama pratikte bu rakama ulasilmasi guc. Bunlar altyapıyla falan alakalı.

200 Kb civarı normal degerler. 150 ise dusuk.
    Yapman gereken sey sigorta tablasina yakin bi prizi kullanmak, direk olarak modemi duvar prizine takmak, modemin uzerine fazla elektrik ceken seyler baglamamak.
    En hizli download icin tavsiye edilen download programlarindan biri olan idm ı kullanabilirsin.
  • Yakında bizim siteye de geliyormuş yöneticiden öğrendiğim kadarı ile. Sözleşme yapılmış. Taahhütsüz abone olunabiliyor mu? Belki 1 sene sonra taşınacağım.
  • Dün bende el attım şu metronete
    bugün sinyalim geldi, ama çok aşırı dalgalı asla iki kez üstüste birbirine yakın değerler göremedim hız testlerinde heleki yurtdışından bir server üzerinden test yapın inanılmaz fark var yurtdışı çıkışlarında (0,5-0,9 kB/s ).
    8mbps lik paket aldım hızım asla 2,41 i geçmedi
    bütün akşam telefon trafiğinden sonra teknik ekip yollayacağız arıza kaydı aldık dediler, sözleşmede 7 gün içinde cayma hakkı var demişler bakalım hayırlısı ADSL hattımı şimdilik stepne olarak tutuyorum
    priz di sigortaydı yakındı uzaktı anlamıyorum ben bir odadan bir odaya hız 6 mbps düşermi insaf yahu sonuçta hiç bir prizde birbirindan alakasız uçuk farklar göremedim.
    Air-ties RT-205 ADSL modemi wireless dağıtıcı olarak kullandım ama real de falan wireless BPL modemler var diyorlar 50 tl civarına bakma fırsatım olmadı olursa süper olur bir de öyle denerim.
    Şimdilik ilk izlenimlerim kötü ama dedikleri gibi teknik olarak ilgilenip sorunumu çözerlerse tadından yenmez walla elveda mecburi sabit telefon elveda kazık ttnet

Bu arada yer konya üniversite toki

•  Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet

Bu nedir ya

Şaka mı bu :s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi carpediem76 -- 27 Eylül 2011; 22:24:54 >

• Çokta stabil bir sistem değil , yinede f/p olarak iyi gibi. Aynı prizde , aynı koşullarda hız farklılıkları oluşuyor, uzun süre yüksek hızda internet kullandığım priz bir süre sonra sürekli olarak düşük hız vermeye başladı. Elektrik tesisatıyla alakalı durumlar söz konusu.
  • Selam arkadaşlar,

Konyadaki çalışmalar hakkında bilgisi olan varmı ? Yaklasık 1 sene önce apartman olarak sözleşme imzalamıştık. 1 ay önce geldiler tesisatı döşediler ama daha hattın ne zaman kazılarak getirelecegini söylememişlerdi. Belediye izin vermiyor falan demişlerdi.

Şimdi son durum nedir acaba. Şu ttnet belasından kurtulamayacakmıyız biz konyada :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Selam arkadaşlar,

Konyadaki çalışmalar hakkında bilgisi olan varmı ? Yaklasık 1 sene önce apartman olarak sözleşme imzalamıştık. 1 ay önce geldiler tesisatı döşediler ama daha hattın ne zaman kazılarak getirelecegini söylememişlerdi. Belediye izin vermiyor falan demişlerdi.

Şimdi son durum nedir acaba. Şu ttnet belasından kurtulamayacakmıyız biz konyada :S

kazamadıkları yerlerde uydu anteni gibi bişey kuruyolar ordan veriyolar interneti, bizim asude konutlarında öyle mesela..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucles

quote:

Orijinalden alıntı: wapcep_scrol

Selam arkadaşlar,

kazamadıkları yerlerde uydu anteni gibi bişey kuruyolar ordan veriyolar interneti, bizim asude konutlarında öyle mesela..

Cevabın için teşekkürler kucles,

Tesisatı kurarken bizede söylemişlerdi böyle birşey. Asfaltlar yeni oldugu için belediye kazıya izin vermiyor son çare havadan getirecez demişti :)

Peki bu tür kullanımdan memnunmusun vaad ettikleri hızları alabiliyormusun. Mesela ben 10 mbitlik baglantıyı almayı düşünüyorum. Ama bu hızda 10 mbitlik upload vereceklerini söylüyorlar bu biraz garip geliyo. Upload hızı bu kadar değerliyken metronetin bunu verebilecek olması saçma gibi.

• keşke bizim siteyede gelse bıktım ttnettin upload hızından
  • aman diyim arkadaşlar kesinlikle uzak durun.sürekli kopmalar,inanılmaz yavaş internet.bıktım yaa.müşteri hizmetleri desen tam bir rezalet..1 haftadır arıyorum 2 kere ulaşabildim.arıza kaydı alıyorlar dönüş yapmıyorlar..arıza kaydı açıldıktan 72 saat sonra dönüş yapılıyormuş dediklerine göre..4 gün oldu hala aramadılar..şikayetvar.com'a mesaj attım hala dönüş yapmadılar..2 aydır kullanıyorum ama hiç memnun değilim.iptal etmek istesem 200 liraya yakın para istiyorlar.kafayı yiycem ya.
  •  Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet

hızım 10 gündür bu şekilde..10 mbit kullanıyorum ama 2 aydır aldığım hız 2 mbiti geçmedi.iptal ettirebilsem direk superonline'a geçicem..nerden bulaştıysam bu metronet'e..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Salih

hızım 10 gündür bu şekilde..10 mbit kullanıyorum ama 2 aydır aldığım hız 2 mbiti geçmedi.iptal ettirebilsem direk superonline'a geçicem..nerden bulaştıysam bu metronet'e..

Hocam siz bu konu içerisinde yazılan diğer bütün herşeyi yaptınız mı yaptıysanız sorun olmaması gerekir.
    10 Mbit abonesiyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sadronis

quote:

Orijinalden alıntı: Salih

Hocam siz bu konu içerisinde yazılan diğer bütün herşeyi yaptınız mı yaptıysanız sorun olmaması gerekir.
    10 Mbit abonesiyim.

Sadronis,

Gördüğüm kadarıyla upload hızınız 12 gibi birşey çıkmış. Acaba bu teoriktede bu hızlara ulaşıyormu. Mesela bir upload sitesine upload yaparken bu hızları görebiliyormusun ?

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.