Şimdi Ara

Elektrik Üzerinden İnternet MetroNet (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
845
Cevap
3
Favori
113.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GhostEagle

quote:

Orijinalden alıntı: gokseledu

Merhaba. Ben de bir kaç ay kullandım kesinlikle tavsiye etmiyorum. Youtube da bir videonun açılması için dakikalarca bekledim. Daha sonrasında iptal ettireyim dedim. Modemi geri verdim, yapılan bütün indimleri geri aldılar üstüne üstlük daha da 100 tl cayma bedeli istiyorlar. Sakın diyorum sakın, Metronet ten sonra ttnet'den çookk memnunum düşünün artık.

ödemeseydin bari o tutarları bende sürekli onları avukara vereceğimi sitede imza toplamaya başladığım söyledim ve sonucunda bedelsiz bir şekilde çıkış yaptım..

hizmetleri beşpara etmez resmen dalga geciyorlar

Defalarca görüştüm onlarla ancak kabul etmiyorlar. Artık hukuki yollara başvuracağım. Abone olmayı düşününler için tekrar edeyim. Memnun kalmayıp iade etmek istedim. Modemi istediler yolladım. Sana 2 ay indirim yaptık onları geri ver dediler, tamam dedim. Bir de 121 tl cayma bedeli ver dediler ne için diye sordum caydığın için dediler ancak neye karşılık benim zaten sana borcum olmuyor ki. Benim sözleşmenin aynısını bulmaları için 20 daikka bekledim çünkü defalarca sözleşme yenilemişler. Benim sözleşmem şu maddeden dolayı tüm borçlarımdan sonra 121 tl istiyorlar aynen yazıyorum:
    Madde 13.5: ABONE, sözleşmenin feshi halinde METRONET HİZMETlerinin kullanımından kaynaklanan borç ve yükümlülüklerinin devam ettiğini, söz konusu borç ve yükümlülükler tamamen tasfiye edilinceye kadar bu sözleşme hükümlerin geçerli olacağını, METRONET'in fesih bildirimine karşın hesabın kullanılması halinde MTRONET borç ve yükümlülüklerin ihbara gerek duymadan ve hesabın kullanıldığı tarihten itibaren muaccel olacağını kabul eder."
    Sözleşmenin başka hiç bir yerinde cayma bedeli yokmuş ancak bu madde cayma bedelini anlatıyormuş ve cayma bedelini de istedikleri gibi belirleyebilirlermiş yazmasına gerek yokmuş...
    Tekrar diyorum uzak durun bu firmadan.

• Benden başka interheti olmayan varmı
  • arkadaşlar bu gün metronet bizim binaya kablo döşedi, daha önce boruları döşemişlerdi bu günde önce bodrum kata kutu koydular ve budan çıkan kabloları bütün dairelerin elektrik panosuna kadar kablo çektiler.

not: Konya'da oturuyorum.
  • Merhaba,

Yaklaşık 6 aydır metronet abonesiyim. Herkese önerim denemeden sakın almasınlar. Eğer sinyal düşüklüğü varsa, belki bina tesisatından kaynaklanıyordur bilmiyorum, BPL'i sigorta panosuna yakın bir prize takmak da bir işe yaramıyor. Bu arada aboneliği bitirirseniz cayma bedeli değil de, 24 ay taahhüt nedeniyle indirimli kullandırdıkları (10 TL) ayların farkını ve modem parasını alıyorlar.

Yukarıda ve önceki sayfalarda yazdığım kesinti sorunları için de, en son tam bir müşterime teamviewer ile bağlıyken kesilince Metronet'e kötü bir mesaj attım, 3 aydır yanıt vermedikleri hız testi, ping'ler gibi görüntülerin de olduğu 10 adet mesajımın üzerine yazdım, bildiğim bütün belaları okudum kendilerine. Metronet birden canlandı, aynı gün müşteri temsilcisi ve teknik bir kişi daha aradı, sonraki gün de eve ethernet kablosu çekerek sorunu çözdüler. BPL'i almışlar yerine kablosuz router bırakmışlar. Aklınızda olsun eğer BPL çok sorunlu çalışırsa daireye ethernet kablosu çekmelerini isteyin. Metronet buna aktif ethernet diyor.

Şu an memnunum. Keşke 3 ay boyunca beni kıvrandırmadan, en sonunda da o mesajı atmadan önce çözselerdi. Yalnız güvenilir olmayan bir kaynaktan duyduğuma göre içeride biraz personel hareketleri olmuş.

Bu arada bazıları Superonline'dan bahsediyor. Nette biraz ararsanız zaten iki firmanın da Çukurova Holding'e ait olduğu yönünde bazı bilgiler bulabilirsiniz. Yalnız Karamehmet'in Bedaş ihalesi ile ilgili bazı finansal sorunlardan da bahsediliyor, inşallah abonelere etkisi olmaz.

Bu arada adsl kullananlar niçin ille de TTNET kullanıyor? Metronet'ten önce Turk.net'teydim, iş yerim de Turk.net kullanıyordu ve çok memnunduk. Telefonla veya web arabiriminden tarife değişikliği yapabiliyorduk. Hala devlet kurumu gibi çalışan ve aslen Türk'lüğü kalmamış, yok pahasına Oger'e satılmış olan Türk Telekom ve TTNET yerine adsl satan diğer firmalara niçin yönelmiyorsunuz? Elbette diğer firmalar da ttnet'e biraz bağımlı ama en azından paranızın %100'ü Suudi mi dir Lübnanlı mıdır bilinmez Oger'e gitmiyor..

• Metro Net Tam Bir Eziyet Değmez O Paraya O Hız!!!
  • arkdaşlar hemen yok tam bir eziyet yok değmez o paraya gibi yorumlarda bulunmayın.Evet bazı bölgelerde sıkıntı yaşanıyor.Metronete geçmek isteyenler öncelikle deneyebiliyorlarsa denesinler veya yakınlarda bulunan ve kullanan kişilerde bilgiler alsınlar.Mesela ben manisa mevlana sitesinde oturuyorum.2mbit sınırsız tarifesindeyim ve gayet memnunum herhangi bir hız düşüklüğü veya net kopması gibi sorunlarım yok.
  • tamam port 'ları tel den actiriyorsunuz , priz olayını da en yakın topraklı hat ile cozebildiginizi varsayıyorum, verim 'e de girmiyorum peki ip degistirme yada sadece size ozel ip olayı ne olacak ? Bir siteden , torrent tracker'indan yada forumdan bir densiz banlansa neredeyse o apartman, site tümden banlanacak dogru mu anlıyorum ? .
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

tamam port 'ları tel den actiriyorsunuz , priz olayını da en yakın topraklı hat ile cozebildiginizi varsayıyorum, verim 'e de girmiyorum peki ip degistirme yada sadece size ozel ip olayı ne olacak ? Bir siteden , torrent tracker'indan yada forumdan bir densiz banlansa neredeyse o apartman, site tümden banlanacak dogru mu anlıyorum ? .

Evet tüm site banlanıyor. Statik ip alacaksınız 3 lira sanırım.
  • fiberoptik olmadıktan sonra farketmiyor. Bakır bakırdır.
  • orası da ole tabi vdsl2 'de bile 32 mbit icin 24 ,16 mbit icin ise 12 mbit 'i garanti ediyorlar idi ki son durumu bilmiyorum ancak genel olarak anladigim kadariyla metronet 'te simetrik olarak 10 mbit icin 1.2 mb ul -dl gorulebiliyor ki bu da güzel bir rakam.Su ip , port ve toprak piriz , verim olaylari düzelirse belki uydunet'in yerini alabilir diye düsünüyorum keza fiyatlari da uygun.

Uzun lafın kısası eger bolgenizde fiber internet yoksa vdsl2 ve sonra da metronet denenebilir ..Sadece ayda 10-15 tl verip, internet'e girsem yeter diyorsaniz ki kullanıcıların emin olun yüzde 90 'ı bole o halde iki şık var o da uydunet (1 mbit kampanyali) ve 3g internet (vodafone iyi bir şık)
  • arkadaşlar yenibosna özdoğankent sitesine de geldi bu metronet,

kullanan var mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: recepky

arkadaşlar yenibosna özdoğankent sitesine de geldi bu metronet,

kullanan var mı acaba?

Evet, geldi gelmesine de kullanan hiçkimse yok sanırım. Komşulardan yorum alamadık.
    1Mbit sınırsız 29.90TL. düşünülmeyecek bir rakam değil. Özdoğankentli komşular sesiniz çıksın, yorumlarınızı bekliyorum.
  • @aalikemal
    @recepky

bir ay denemek istediğinizi belirtin, ben öyle yapmıştım, binada kimse kullanmıyordu, diğer bloklarda ise kimseyi tanımadığımdan, aldım, 1 ay denedim, beğendim, sonra devam ettirdim. ( istanbul / beylikdüzü )
  • quote:

Orijinalden alıntı: sene1983

@aalikemal
    @recepky

bir ay denemek istediğinizi belirtin, ben öyle yapmıştım, binada kimse kullanmıyordu, diğer bloklarda ise kimseyi tanımadığımdan, aldım, 1 ay denedim, beğendim, sonra devam ettirdim. ( istanbul / beylikdüzü )

quote:

@aalikemal
    @recepky

Merhaba,
    evim binanın 6. katında ve düşündüğüm bağlantı hızı 1Mbit. Bazı arkadaşlar "neticede bakır kablo, ne kadar hızlı olabilir" şeklinde yazmışlar.
    Binada sizin daireniz elektrik panosuna ne kedar mesafede veya kaçıncı katta?

• quote:

Orijinalden alıntı: aalikemal

quote:

@aalikemal
    @recepky

quote:

@aalikemal
    @recepky

Merhaba,
    evim binanın 6. katında ve düşündüğüm bağlantı hızı 1Mbit. Bazı arkadaşlar "neticede bakır kablo, ne kadar hızlı olabilir" şeklinde yazmışlar.

Ben Beylikdüzünde ve 10. katta oturuyorum , 10 mbit kullanabiliyorum .

• Arkadaşlar merhabalar. Diyarbakır'da ikamet etmekteyim. Sitemize altyapı çekildikten sonra ben de metronet'e geçtim. Türktelekom'a verdiğim 8 mbit'e kadar 25 GB adil kullanım??? kotalı internet + Zorunlu Telefon Hattına Aylık 77 Tl verirken 1 mbit internete 21,75 vermek çölde vaha gibi geldi. Unutmayın ki altyapı olan heryerde modeminizi prize takarak internete bağlanabilirsiniz. Çünkü BPL modeminizin MAC adresi üzerinden kullanıcı doğrulaması yapılıyor. Ayrıca bütün apartmanın aynı IP adresinden çıkma gibi bir sorunu var. Apartman içerisinde dağıtılan IP adresleri 10.x.x.x blokundan geliyor ve bu da aynı IP'den çıkan birçok bilgisayar anlamına geliyor. Eğer port yönlendirmesi yapmanız gerekiyorsa modeminizden yapamıyorsunuz. Bunun için servisi aramalısınız. Kısacası ileri düzey işlemler yapmıyorsanız gül gibi bağlantı.
  • Arkadaşlar Konya Asude Siteleri'nde tam randımanlı olarak devreye girmiştir.10mbps abonesiyim ilk 10-15 gün yavaşlık oldu ama şimdi düzelttiler,teknik servisleri gayet ilgili
  • Modeminizi taktığınız prizde başka cihaz olmadığına kesinlikle emin olun. Ben duvar çıkışı 2li olan prizde kullanıyordum uzun süredir. Diğer priz çıkışında masaüstü PC ve bileşenleri vardı ama sürekli laptop kullandığım için, masaüstünü çok nadir kullanıyordum. Yani sürekli kapalı durumdaydı diyebiliriz. 2 gündür HDD aktarımı için 7/24 açık bırakmak zorunda kaldım ve 10 Mpbs olan hızım 1 Mbps üstünü bile zor görmeye başladı. MH ile görüşünce, o prizdeki sinyal kuvvetinin 4-5 gibi göründüğü söyledi (100 üzerinden). Mutfağa takıp denettirdi ve sinyal 65'e çıktı.

Daha sonra aynı odadaki diğer bir prize sadece modem bağlı olacak şekilde taktım ve o andan itibaren d/l hızım stabil olarak 10,5 Mbps civarına geri döndü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civcivx -- 19 Eylül 2011; 10:23:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quaker

quote:

Orijinalden alıntı: aalikemal

quote:

@aalikemal
    @recepky

quote:

@aalikemal
    @recepky

Merhaba,

Ben Beylikdüzünde ve 10. katta oturuyorum , 10 mbit kullanabiliyorum .

b.duzu, 7.katta oturuyorum, mesafe uzak, fakat hiç bir problem yaşamıyorum.

• Arkadaslar yarin metronetten gelecekler, kampanyali verdikleri router d link in hangi modeli ? 150 tl fiyat bicmisler. Ben kendim alsam daha mi iyi ederim acaba ?

Daha once sizlerin yorumlarinizi okudum, diyorum ki acaba sigorta kutusundan bi hat cekip direk oraya mi yerlestirsem modemi ?? Bu kadar ince ayrintiya girmeye gerek var mi ?
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.