Şimdi Ara

ELEKTRİK SARFİYATINI HESAPLAMA TABLOSU (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
5
Favori
321.956
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bu klima bir saatte yaklaşık ne kadar elektrik tüketir (resimdeki)
     ELEKTRİK SARFİYATINI HESAPLAMA TABLOSU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • beyler toshıbayla (13nkv 13000-17000 btu) bugun ölçdugum degerler :
    saat:13:00 klıma acılış: oda sıcaklıgı 33-36c saat oyle gosteryo oglen, gece bıle 28-30c catı yok beton cok sıcak verıyo asagı.eco mode hıç acmadım baslangıçta bıraz hıgh power yaptım.
    23c 13-14 1,6kw .tv (normal) nofrost buzdolabı pc (normal) sofben hepsı çalışıyo
    24c 14-15 1,0 kw
    25c 15-16 1,0 kw
    25c 16-17 0,75 kw
    26c 17-18 0,50 kw

yanı 5 saate 5w normalmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: nbdrkc1215

Bu klima bir saatte yaklaşık ne kadar elektrik tüketir (resimdeki)

Saatlik Tüketim = Cihazin Gücü (kW) x 0,6 = 0,96kwh

eğer yanlısım varsa düzeltin...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cranky8 -- 30 Temmuz 2013; 9:11:12 >

• Cehaletimin kusuruna bakmayın ama merak ediyorum ve sormak istiyorum. Yazılanları okudum ama anlayamıyorum gerçekten. 2 adet bozdolabı var, doğru dürüst klima kullanmadığım halde kullananlara oranla bile yüksek fatura geliyor. Birisinde problem var ama hangisinde anlayamıyorum.
    İlkkinde 0.45 kW.h / 24 h yazıyor.
    Diğeri için de resim yükledim ondan hiçbir şey anlamadım.
    Acaba anlayan varsa bana fikir verebilir mi?
    (Birim değerimiz şantiye elektriği kullanıdığımız için 0,36 ile çarpılıyor )

• manas35 kullanıcısına yanıt
    kardeş bizim led saniyede bir yanıyo yani 60 saniye de 60 kere 1 saattede 3600 kere yanıyo birde bizimkini hesaplarmısın ben hesaplayamadım bir yardımcı olurmusun şimdiden teşekkürler. ve saygılar.
  • Buzdolabı satın almayı düşünüyorum ama yıllık enerji tüketimi 477 KWH faturaya incir ağacı mı diker acaba merak ediyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ibcn01

Buzdolabı satın almayı düşünüyorum ama yıllık enerji tüketimi 477 KWH faturaya incir ağacı mı diker acaba merak ediyorum?

477x0.30 tl den hesaplamak gerekir. Kafadan hesapladım da yılda 150 tl lik elektrik yakacak. Böl 12 ye aylık ne kadar yakacağı belli olur. Kusura bakma mobilden yazıyorum.

• Değerli arkadaşlar;iki çocuklu bir aile olarak 2 günde bir çamaşır makinası,haftada bir fırın ,diğer elektrikli eşyaları saymıyorum,çalışmasına rağmen ayda 45-50 tl civarı elektrik faturası geliyor bana. Geçen ay 1 ay boyunca sadece buzdolabı fişi takılı,diğer hiçbir elektrikli alet çalışmıyor olmasına rağmen tatilden döndüğümde 35 tl fatura gelmişti.Aklım karıştı,Arçelik Orbital buzdolabım tek başına bir ayda bu kadar elektrik mi yaktı,bizim elektrikde mi bi sıkıntı var. Fikri olan var mı ,ne dersiniz?
  • Bu arada buzdolabı 24 saatte 1,4 kwh enerji tüketiyormuş..
  • Sevgili forumdaslar merhaba. Az once kasim ayi faturasini gordum ve sok oldum. 257 tl gelmis. Yalniz yasiyorum. Tukettigim elektrik 120 kwh. Bu kadar fatura normal mi. Trafo kaybiyla alakali yaklasik 140 tl lik bir meblaa var gibi faturada. Deneyimli arkadaslarin yorumlarini bekliyorum.

• 2019 Ekim ayında yapılan zamdan sonra hangi ürünün ne kadar yaktığını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

Siz de bu tutarları yakın çevrenizle paylaşarak bilgilenmelerini sağlayabilirsiniz.

Hangi Ürün Ne Kadar Elektrik Yakar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunahaan -- 6 Ocak 2020; 13:53:41 >
  • 2800w lık yağlı radyatör bir saatte ne kadar kwh elektrik harcar ??

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.