Şimdi Ara

Elektrik elektronik mühendisliği son sınıfa geçtim, soruları alayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
3.854
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • MakinaDan sonra en zor ve en önemli mühendislik olduğu doğru mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aoulle

bilkent

Tebrikler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Prestige kullanıcısına yanıt
    Zorluk konusunda doğru en zor 2. bölümdür. Önem konusunda değişebilir.
  • Bölüm matematik ağırlıklı mı fizik ağırlıklı mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoNickMan

quote:

Orijinalden alıntı: aoulle

bu yapılır yapacak bilgim var. ama senin o dediğin güneş panelinden enerji depoladıktan sonra arkadaşın da dediği gibi 220v vermenin pek verimli bir yolunu düşünemedim. zaten onu düşünen de elon musk oluyor :D

Peki hocam bu devreyi bir makine mi yapar yoksa biz bilesenleri alip kurabilir miyiz? Eger bir makineye yaptirilabiliyorsa baya iyi olurdu.

bileşenleri alıp evde ütü, asit falan kullanarak yapılamayacak bir şey değil ama devre kartını bastırmak tabiki en mantıklısı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erich Fromm

Hangi üni hocam bu arada geleceğini parlak görüyor musun?

ne yalan söyleyim pek öyle parlak görmüyorum. ortalamam çok iyi değil, yine diplomam kendi kendine iş bulur ama hayatım hayal ettiğim gibi olmayacak pek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burn It To The Ground

Neden zor?

çünkü hard diski çalıştırman için içindeki diski döndürmen gerek, onun için de enerji vermen gerek. enerjiyi güç kaynağı sağlıyor hard disk'e sadece ve güç kaynağı da çalışınca "o kablodan enerji vereyim buradan vermeyim" şeklinde seçeneği olan bir alet değil.
  • cakiyyyy C kullanıcısına yanıt
    matematik ağırlıklı. fizik ağırlıklı yapmak senin tercihine kalmış.
  • aoulle A kullanıcısına yanıt
    Hangi ünidesin ?
  • Türkiyedeki işe yaramayan iphone fanatiği diğer muhendislerden ne farkın var??

• Aselsan mi ?

• Okul bittikten sonra ne yapmayı düşünüyorsun?

Aynıso şuanda bn okuyorum Ksü deyim ek olarak bn çalışıyorum

• @tctstcts; işe yarıyorum.

@Dr. Donanım, @fbli_s.osman; en garanti seçeneğim o tabi. ama elektrik elektronikle alakalı olsun olmasın kendi işimi yapmak istiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

basıyorlar teoriyi basıyorlar teoriyi lehim yapamayan eem tanıyorum inşallah sizde öyle değilsinizdir

lehimi ben bile yapıyorum onlar nasıl yapamıyor

• Jack-White kullanıcısına yanıt
    ne biliyim yapamıyor adamlar
  • Jack-White kullanıcısına yanıt
    Önemli olan lehimi dogru düzğün yapmak var örn soguk lehim gibi olmasada ona yakın yapıyorlar

• aoulle A kullanıcısına yanıt
    Hocam inş kendi istediğiniz gibi olur.

• Ee öldü diyorlar hocam mezunları hep yazılım öğrenip bunun üzerine iş buluyormuş

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda

• quote:

Orijinalden alıntı: camel paketindeki camel

basıyorlar teoriyi basıyorlar teoriyi lehim yapamayan eem tanıyorum inşallah sizde öyle değilsinizdir

Ben de lehim tutmada öyle aşırı becerikli değilim, yani bir power kart lehimleyemem ama kendime mini amfiler yapabiliyorum. Bunun haricinde asıl alanım Mikro İşlemciler, assembly'den tut, donanımın elektroniğine kadar her türlü ayrıntıyı bilirim. Belki ilgi alanı olması gerekmez ama toplayamayacağım bilgisayar olmadığını düşünüyorum, en ekstrem örnekler hariç olabilir. Elektronik - Haberleşme Müh. okuyorum ve zannımca Haberleşme alanına kayanların hakikaten de lehim tutması şart değil.

• okul asağolsun çok iyi lehim yapıyoruz. lehim şahsen şu ana kadar inovatif bir şeyler yapmak konusunda işime en az yaramış şey. en çok yaramış şey is matlab diyebilirim. her mühendisin bilmesi gereken bir yazılım, matlabla "proof of concept" seviyesinde yapılamayacak bir işle henüz ne karşılaştım, ne de karşılaşanı duydum. matlab önemli beyler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.