Şimdi Ara

Elektrik-Elektrik Eloktronik-Elektronik Mühendislikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi arkadaşlar böyle 3 tip mühendislik var..bunların birbirlerinden farkları nelerdir..birbirlerine göre avantajları,dezavantajları nedir..bir de hangisini okursak özel sektörde daha geniş bi iş sahasında çalışabiliriz?

• Ben ortadan seçtim, hem elektrik hem elektronik. Biraz ondan biraz bundan :P
  • Bence /

Yurtici hedeflerde

Elektrik Muhendisligi iyi is yapar.

Elektrik-Elektronik muhendisi elektrik dalindan mezun olursa iyi is yapar.

Elektronik muhendisinin ise sahasi dardir alani disinda islerde calisir genelde.

Yurtdisi hedefleri olan birisi icin ise

Elektronik muhendisligi iyi is yapar

Elektrik muhendisligi . elektrik-elektronik muhendisligine gore iyi is yapar cunku yurtdisinda elektrik-elektronik tarzi iki seyi birlestiren lisans programi oldugunu sanmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 8

Bence /

Yurtici hedeflerde

Elektronik muhendisinin ise sahasi dardir alani disinda islerde calisir genelde.

Elektrik muhendisligi . elektrik-elektronik muhendisligine gore iyi is yapar cunku yurtdisinda elektrik-elektronik tarzi iki seyi birlestiren lisans programi oldugunu sanmiyorum.

Bence elektronik çok daha önemli.Herşey elektronikte sürekli gelişimde elektronik.Sınırları yok.
    1ay geçmeden kullandığımız laptop eskiyecek hale geldik.Müthiş bir hız ve ilerleme var. Yurt dışında büyük paralara çalışabilirsiniz.
    Yurt içinde turkcell,arçelik,vestel gibi büyük firmalar var. Elektrik mühendisi olursan .Başkalarında farkın olacak bir durumun olmaz bence.fakat elektronikte kendini geliştirebilir daha fazla ücretlerde çalışabilirsin.Elektrikte bu durum böyle değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: tugay289

quote:

Orijinalden alıntı: 8

Bence /

Yurtici hedeflerde

Bence elektronik çok daha önemli.Herşey elektronikte sürekli gelişimde elektronik.Sınırları yok.
    1ay geçmeden kullandığımız laptop eskiyecek hale geldik.Müthiş bir hız ve ilerleme var. Yurt dışında büyük paralara çalışabilirsiniz.
    Yurt içinde turkcell,arçelik,vestel gibi büyük firmalar var. Elektrik mühendisi olursan .Başkalarında farkın olacak bir durumun olmaz bence.fakat elektronikte kendini geliştirebilir daha fazla ücretlerde çalışabilirsin.Elektrikte bu durum böyle değil.

Ben de farklı birşey söylemedim zaten. Ama bu dediklerin senin de dediğin gibi yurtdışı için geçerli. Türkiye için Elektrik'te daha fazla imkan var. Hem sektörü hem de imza yetkisi vs..

• Elektrik mühendisliğinden mezun olmuş biri , türkiyede(ist.) kaç para maaş ile işe başlar ve maaş zamanla artar mı.Yurtdısında iş bulmak için ne yapmak gerekir bilenler aydınlatırsa cok iyi olur.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.