Şimdi Ara

ELECTRO GİTAR YENİ BAŞLAYANLAR... (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.720
Cevap
33
Favori
270.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Petrucci

Bu aralar en mantıklı giriş gitarı ve amfisi (Rock için, ben metal için hala Washburn X10 ve Marshall MG10CD amfi öneriyorum) Cruiser'in setinde mevcut. 325 milyona (Laylaylom'da, pazarlıklı) gitar + 15 watt Reverb'süz amfi. Tabi ıvır zıvırı da var. En önemlisi 1 aylık gitar dersi de ücretsiz. 1-2 ay yeter zaten. Gerisi kitaptan bakıp bakıp alıştırma yapmaya kalıyor. Laylaylom, derste kullandığı kitapları satıyor ayrıca. Kitabı da o şekilde temin edebilirsin. Ben bu aralar bi Cruiser set alıcam, eğer sen de karar verirsen birlikte gider daha da indirim yaptırırız.

Konser videosu izlemek çok önemli çünkü alıştırmalar bazen çok sıkıcı olabiliyor. Bi yerden gaz almak lazım sonuçta . Konser görüntülerini izlemenin bir diğer avantajı da teknik öğrenebilme olanağıdır. "Bakiyim şu haraketi nasıl yapıyor bu adam" mantığıyla izlenirse, oldukça faydalı olur.

Klasik'le başlamaya gerek yok amaç elektro çalmaksa. Fakat her elektrocu klasiği de bilmelidir bence. Bu da; önce zor olanı, yani elektroyu hallederken (Gerçek gitaristlik burda kasıt) arada tatlı niyetine çalınarak halledilebilir.

Bilgisayarda bulunası şart programlar ise şöyle: AP Guitar Tuner, AMW Metronome, Guitar Pro 4 ve bilgisayar iyiyse Amplitube benzeri bir efekt programı. Bilgisayar iyi değilse ve efekte de kafayı takarsan Boss'lar 149$'a düştü Ant Müzik'te.

Başarılar dostum

elektro gitar tekniklerini resimli olarak anlatan(olmasa da olur) kitap varmı?

• arkadaşım bora uslusoy progressive solo gitar metodu derim hem türkçe olduğu için hem de içerisinde güzel parmak alıştırmaları , kısa bir gam bilgisi ve teori bölümleri var ayrıca istediğin tekniklerde resimli olmasada yazı ile ifade edilerek anlatılmış...
  • Arkadaşlar bu arada herkese yardımcı olmaya çalışırım ama ben de gitarda yeni sayılırım bu ortamda mümkün olduğunca bildiklerimizi paylaşalım lütfen ve hatta mümkünse gitar ustaları arkadaşlarımız buluşup beraber birbirimize bişeyler öğretmeye çalışabilirsek tam züper olur ... arkadaşlar ben ankarada oturmaktayım eğer dileyen arkadaşlar olursa buluşalım stüdyoya gidelim artık elimizden ne gelirse oyalanırız hem gitar çalarız hem dostluklar kurarız.. Tabii gitarist arkadaşlarımız da bizlere destek verirse tam züper olur yaniii...
  • Tabi kardeş bana uyar bende ANK oturuyorum ama öss hazırlık fazla zamanım olmuyo.Kararlaştırırsak bi gün toplanırız ama ben o kadar iyi bir gitarist sayılmam ama toplanıp beraber bişeler yapabiliriz dimi ama bunu karalaştırmak lazım MİLLET TOPLANIN GİTAR ALEMİ YAPALIM Bİ GÜN CLASSIC GUİTAR LA NE YAPABİLİRSEM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JULIA -- 15 Şubat 2007; 23:24:49 >
  • Şuanda Sanıyorum Elektro Fiyatları Ucuz Ben Geçende İbanez RG170+hartke amfiyi 650 YTL ye almıştım.
  • ok ozaman valaa ne diyim biz de acemiyiz işte olsunn.. Ben ucundan acık bateri de çalarım.. Bi gün gidelim bi stüdyo ya ayırtalım yerimizi çalarız öyle bende klasik ile başladım ufak tefek şu aralar solo olayına girmeye başladım... Sen dört yıldır çalıyormuşsun benden iyisindir benim 2,5 falan oldu ama hiç ders falan almadım.
    Valla dün kafamıza esti öyle iki üç arkadaş toplandık gittik stüdyoyaa. çaldık söyledik(söyleyen arkadaşın sesi de çok güzeldi) bayağı da eğlendik yanii..
    Ama boş stüdyo bulana kadar bayaa zorlandıkk .. kızılaydan küçük esata kadar yürüdük bi o kadar da kızılay sokaklarında dolaştıkk.. ama değdi ..
    Bu arada öss hazırlık bizde de aynen. sanırım seninde ikinci yılın..
    Olsun arada böyle kaçamaklar iyi olur...
    Bu arada dersaneye falan gidiyomusun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogedayy -- 17 Şubat 2007; 18:31:32 >
  • KARDEŞ BEN 17 YAŞINDAYIM SEN SES BİZDEDE BİRAZ WAR BENİM Bİ ARKADAŞ DAHA WAR BAS GİTARCI ONADA BAHSETTİM ODA BİZİMLE TAKILMAKTAN ZEWK ALIRMIŞ DEDİ Bİ GÜN KARARLAŞTIRALIM BİZİM PAZARTESİ CUMARTESİ PAZAR VE CUMA ÖLEDEN SONRAMIZ BOŞ SEN KARARLAŞTIR BULUŞUP GİDELİM SÜTÜDYOYA OLURMU.
  • millet ben yonjada gitar portalı açmayı düşünüyorum beni desteklerseniz sevinirim görüşlerinizi bekliyorum
  • KARDEŞ BANA UYAR AMA BİZ HİÇ STÜDYOYA GİRMEDİK ACEMİYİZ GİTARI BİZMİ GETİRİCEZ ORADA WARMI HALUK LEVENT BANA UYAR NEY'DE MÜKEMMEL OLUR BENDE AKOR DEFTERİMİ YENİLEDİM SADECE YOLLARDA BULURUM SENİ,ANKARA,SEVENLER AĞLARMIŞ,ANLASANA(HALUK LEWENT);RÜZGAR(İLHAN ŞEŞEN);GİTME(TARKAN);İKİ YABANCI(ŞEBO);YALAN(KURBAN);SEVDAN BİR ATEŞ;WEEEEEE EN KRALINOTHİNG ELSE MATTERS(METALLICA)WARAMA BEN GİDECEĞİMİZ GÜNE KADAR REPERTUAR OLUŞTURURUM KASMA HADİ BYE
  • quote:

Orjinalden alıntı: ogedayy

BEN CUMA DEMİŞTİM YAA BİZİM NEYZEN VE AYNI ANDA VOKALİST OLAN ARKADAŞ SESİNİN KISIK OLDUĞUNU SÖYLEDİ. BU HAFTA DEĞİLDE SANIRIM HAFTAYA GELEBİLİRİM ANCAK DEDİ... VE BENCE HAFTAYA GİTSEK DAHA İYİ OLUR... BAKARIM YİNE DE GELİRSE BU HAFTA AYARLAMAYA ÇALIŞIYIM..
    STÜDYO OLAYINA GELİNCE GİTAR BAS BATERİ HERŞEY ONLARDAN SADECE BAZILARI AYRI KİRALIYO ALETLERİ O KADAR.ZATEN BEİNM DE BU ÜÇÜNCÜ GİDİŞİM OLACAK GİDERSEK ŞAYET...
    FİYATI DA MERAK EDERSENİZ 15-20 YTL ARASI DEĞİŞİYO SAATLİĞİ YERİNE GÖRE...
    BEN DE DE YAKLAŞIK 50 PARÇALIK FALAN REPERTUAR VAR AMA BUNLARIN ÇOĞU KLASİK İLE GİDEN HAFİF PARÇALAR BEN DE BİŞİYLER AYARLARIM ARTIKK...

quote:

Orjinalden alıntı: JULIA

KARDEŞ BANA UYAR AMA BİZ HİÇ STÜDYOYA GİRMEDİK ACEMİYİZ GİTARI BİZMİ GETİRİCEZ ORADA WARMI HALUK LEVENT BANA UYAR NEY'DE MÜKEMMEL OLUR BENDE AKOR DEFTERİMİ YENİLEDİM SADECE YOLLARDA BULURUM SENİ,ANKARA,SEVENLER AĞLARMIŞ,ANLASANA(HALUK LEWENT);RÜZGAR(İLHAN ŞEŞEN);GİTME(TARKAN);İKİ YABANCI(ŞEBO);YALAN(KURBAN);SEVDAN BİR ATEŞ;WEEEEEE EN KRALI NOTHİNG ELSE MATTERS(METALLICA)WARAMA BEN GİDECEĞİMİZ GÜNE KADAR REPERTUAR OLUŞTURURUM KASMA HADİ BYE

Konu başlığı bu kadar saptırılır

Beyler burası özel muhabbet panosu değil, Yeni başlayanlara tavsiyeler Başlığı... Lütfen özel görüşmelerinizi PM yoluyla yada MSN üzerinden yaparsanız, Bilgi edinmeye çalışanlar sizin muhabbetlerinizi okumakla vakit kaybetmez

İyi günler

• quote:

Orjinalden alıntı: egeli35.5

arkadaslar bnde gitara yeni başladım özel ders almayada baslıorum ve bnde ibanez gio grg 270 endonezya var sizce bu bni zorlarmı? cvplarınız için şimdiden tskrler

Çok kötü bir gitar değil.Tek tavsiyem akord yaptıktan sonra floyd rose'u fazla kurcalamaman. Öğrenmene yardımcı olabilecek bir gitar.Seni zorlamaz.Klavyesi rahattır.
  • Arkadaşlar doğru haklısınız. Ben bütün gereksiz mesajları siliyorum şimdi.
    Bu arada julia arada sırada foruma uğruyosan özel mesajlarına bak yaw kaç kere pm attım...
    yada e mail adresine bak yada cevap bekliyorum işte...
  • Elektro almış bulunmaktayım
    Ama aders alamayacagım(Malum Ogrenciyiz)
    Nasıl kapacam bu işi,herhangi site,program(türkce makul) vb şeyhler nelerdir
  • guitar pro diye bir program var onu yükle ondan sonra çalmak istediğin yada çalışmak istediği herhangi bir parçanın tab dosyasını mysongbook.com adlı siteden indir onu da guitarpro ile aç, yeni başlayanlar için oldukça faydalıdır. Ama ben genede notasyon üzerinden git derim çünkü gitar öyle birşeyki tablal fln bir yere kadar gidebilirsin özellikle klasik gitarda tab pek işine yaramaz asıl önemli olan elektro gitardan önce en az orta seviye bir klasik gitar eğitimidir ileri için düşünüyorsan en uygunu bu olur. Ayrıca elektro rifflerinin oldpu kitaplar var pek pahalı olmaz onlardan çalışabilirsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gael

yokya ne havasi daha yeni basliyoz millet kacar benim elektro calmama buarada bu gitar fiyatlarina baktim iyi bi elektro gitar 600milyondan basliyo cok pahali

quote:

Orjinalden alıntı: cahill

quote:

Orjinalden alıntı: muzo2000

ucuzla pahali elektro gitar arasindaki fark nedir,dahami kaliteli ses veriyor?,ucuz bisey alsam beni tatmin edermi

yeni başlayanları tatmin eder.. ama param çok dersen alırsın bir fender herkese hava atarsın...

yukardan aşşa doğru alıntılarda yorum yapıyom 1. kısım gitarın kalitesi inan çok fark yapıyo sadece çalmak değil çalmaktan zevk almak önemli
    2.kısım tatminlikle fln alakası yok alırım diyen adam napar eder alır 1 arkadaşım 1 yıl boyunca hafta sonları bir yerde iş buldu çalıştı slayerın bas gitaristinin gitarından kullanıyor ki alet mükemmel bişey
    3.kısıma gelince ben 369 auroya js20 ya da js1 olcak modelin adını tam hatırlayamıyom aldım 3 gün oldu mükemmel bir alet ytl ne kadar geliyo bilmiyom karttan çektirdim

• ilkergokban sanırım anlıyorsun gitarlardan bende jackson js1 ya da jackson js20 olcak adı hatırlayamıyom da tam bi gitar aldım electro sence iyi bi model mi bu ?
  • up!
  • Kore malı gitarlar.Kötü değil , çokta iyi değil tabiki.İşini fazlasıyla görür
  • millet ben x2 ya da x10 alcam (cort) sizce hangisi daha iyi ve önerceeniz amfi var mı yeni başlayan için?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.