Şimdi Ara

ELECTRO GİTAR YENİ BAŞLAYANLAR... (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.719
Cevap
33
Favori
270.084
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ++ olark isteyen olursa elimde elektro gitar teknikleri linkleri var alıntı tabi ben indirdim fena deil isterseniz pm atarım
  • Squier P Bass al abi hem butcene uygun hem ses kalitesi süper
    fender markası!!!!
    bende ondan alcam :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lollmanyaq -- 13 Eylül 2006; 15:45:42 >
  • cort x-2 nin fiyatı nedir ona göre.maddi durum el vermeye bilir de cort x-6
    ya biraz pahalı ama cort x-2 alabilirim.Birde berhinger var elimde serisini bilmiyorum ama para olarak 350 ytl onu almayı düşünüyorum.Sizce ne yapıyım bu durumda...
  • Ben fiyatını bilmiyorum ama X2 alacaksan 06 üretim al arkadaşım, eskilerden alırsan elinde patlar değiştireceğin zaman satamazsın. Kolay gelsin.
  • arkadaslar ben yeni baslıcam gitara daha önce hic calmadım.elektro gitar almayı düsünüyorum.cok arastırdım yeni baslayan icin en ideal cort x2 tavsiye ediliyo.ama kimisi de x2 alma biraz daha kat x6 diyo.sizce nasıl gitar cort x6?ayrıca nekadar süre idare eder?ilerde ögrenip kendimi geliştirdigimde bu gitarı degiştirmek zorunda kalırmıyım?
    sıfırı 450 kagıt senkopta.sizce cokmu??
    yardımlarınızı bekliyorum.
    saygılar..
  • Ustalar daha iyi bilir ama X6'da bildiğim kadarıyla Floyd-Rose var ve bu yeni başlayan biri için sorun olabilir denmişti bana. Çift humbucker var üstünde, metal gitarı yani. Başlamak için fazla bile diye biliyorum ama dediğim gibi ustalar daha iyi bilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caine Corvinus -- 13 Eylül 2006; 23:31:53 >
  • @dmc 12
    kardeş elektro tekniklerini istemiştim ama pm gelmedi... bi zahmet yollayabilirsen sevinirim. şimdiden teşekkürler...
  • @cgrxx
    Cort X-6 gitarı seni başlangıçtan-profesyonelliğe kadar götürür ama profesyonel olunca iyi birşeyler yapmak istiyosan paraya kıyman ve kaliteli bir ibanez alman lazım. Başlangıç için en ideal X-2 demişler.. Doğrudur X-2 daha kolay olduğu için daha çabuk öğrenirsin ama öğrendikten sonra memnun kalmayabilirsin bu yüzden sık sık gitar değiştirmek istemiyosan X-6 al keyfine bak
  • quote:

Orjinalden alıntı: cgrxxx

arkadaslar ben yeni baslıcam gitara daha önce hic calmadım.elektro gitar almayı düsünüyorum.cok arastırdım yeni baslayan icin en ideal cort x2 tavsiye ediliyo.ama kimisi de x2 alma biraz daha kat x6 diyo.sizce nasıl gitar cort x6?ayrıca nekadar süre idare eder?ilerde ögrenip kendimi geliştirdigimde bu gitarı degiştirmek zorunda kalırmıyım?
    sıfırı 450 kagıt senkopta.sizce cokmu??
    yardımlarınızı bekliyorum.
    saygılar..

yaaa aslında yeniler için x-2 veya x-6 olabilir daha öncede dediğim gibi bütçe meselesi mesela gitar almaya gittiniz dükkanda gitarı elinize aldğınızda hangisi daha rahatsa onu almalısınız sonuçta siz saatler boyu gitar çalıcaksınız birde şunu ekleyim cortun klavyesi bir harika çok rahat bende x-2 var sesinden gayet memnunum zaten bence asıl önemli olan sey amfidir iyi bir amfi değimiz zaman yaklaşık 250-300 ytl gözden çıkarmalıyız marshall,laney,behringer,roland tabi üst modelleri bana sorucak olursan marshall derim yılların ses tecrübesi nede olsa

• quote:

Orjinalden alıntı: darthAquila

Ben fiyatını bilmiyorum ama X2 alacaksan 06 üretim al arkadaşım, eskilerden alırsan elinde patlar değiştireceğin zaman satamazsın. Kolay gelsin.

x-2yi ben 300 ytl ye aldım zaten 300 ytl nin üstünde bir fiyata alma aslında ben yine bile pahalıya aldım. 270 alabilirsin sıkı bir pazarlıkla zaten bir gitar dükkanı günde kaçta tane gitar sata bilirki
  • En başta cord x-2 bana hocamda önermişti ama gitar dükkanına gitdiğimde ordaki adam cord x-2 bir işe yaramıyacağını söyledi kısa sürede tellerin değeceğini sonrada bir işe yaramaz dedi.cord x-2 kulananlar böyle bir sorunla karşılaştınızmı???
  • tellerine ne oluyomuş kiiii yahu gerçi ben yeni aldım ama daha önce x-2 kullanıpta tellerine bişey olan birini tanımıyorum ama eğer tellere bişey olursa bu işini görür d'addario XL120
  • Yardımlar için çok teşekkür ederim bütün arkadaşlara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_dry_cold -- 14 Eylül 2006; 17:49:47 >
  • Bii atarsan sevinirim bir bakım nsl mış....
    quote:

Orjinalden alıntı: dmc 12

++ olark isteyen olursa elimde elektro gitar teknikleri linkleri var alıntı tabi ben indirdim fena deil isterseniz pm atarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi night_dry_cold -- 18 Eylül 2006; 17:16:45 >
  • arkadaşım sen gözünü iyi aç ve bu yazıyı iyi oku şimdi!ben klasik çaldığım ve elektroya geçeceğim için bu konuda deneyimliyim sayılabilir yani neyse konumuza gelelim yafqsen klasikle başla!sana 3-4 ay gibi bi süre gerekecek(seviyeye göre değişir yanlış anlama sakın)(bana 2.5 ay yetio yafq)bu süreler içerisinde klasik çal sonra elektroya geç benden söylemesi ve şu da var elektroya geçtiğin zaman perdeler arası geçişlerini hızlı yap ama yavaş ÇAL tmm mı sonra telleri titreterek çal sonra bi yukraı bi aşağı ve bazen gerekecek ki tırnak bölümünü değil parmak ortalarını perdeye(klavyeye)koyacaksın benden söylemesi tmm mı

• Arkadaşlar ben siteye yeni üye oldum yazılarınızı okuyup bu siteye üye olmalıyım dedim. Bence arkadaşım senin öncelikle classic gitarla başlaman lazım ben öle yaptım önümüzdeki yıl electro ya geçip daha pro çalmayı düşünüyorum 4 yıldır classıc gitar deneyimi yaptım bence bu çok önemli sende en az 6 ay classıc çalmalısın tabi sewersen

• arkadaslar bnde gitara yeni başladım özel ders almayada baslıorum ve bnde ibanez gio grg 270 endonezya var sizce bu bni zorlarmı? cvplarınız için şimdiden tskrler
  • SLM MİLLET SİZDEN FİKİR ALMAK İSTİYORUM ELEKTROYA YENİ GEÇİCEM AMA ELEKTRO HAKKINDA HİÇ BİR FİKRİM YOK BANA DÜŞÜK SEWİYEDE VE MAKUL FİYATTA NE ÖNEREBİLİRSİNİZ CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER
  • quote:

Orjinalden alıntı: JULIA

SLM MİLLET SİZDEN FİKİR ALMAK İSTİYORUM ELEKTROYA YENİ GEÇİCEM AMA ELEKTRO HAKKINDA HİÇ BİR FİKRİM YOK BANA DÜŞÜK SEWİYEDE VE MAKUL FİYATTA NE ÖNEREBİLİRSİNİZ CEVAPLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Giriş seviyesine önerilen 2 gitar şunlar;

1) Washburn X-10
    2) Cort X-2

Gitar almadan önce ne çalmak istediğine karar vermelisin. Sert parçalar çalacaksan Cort almalısın, yok daha hafif bişeyler çalarım ben mesela Anadolu Rock Forever diyosan bi de ben Pop da çalarım diyosan Washburn X-10 o yumuşak seslere daha yatkın. Giriş seviyesi için ikisi de tavsiye edilen en ucuz gitarlar. 1 sene kadar seni götürür bu modeller. Daha sonra satar ve daha üst seviye bir modelle yoluna devam edersin.

İyi Günler

• selamlar bu bolum iiy gidiyo baya herkes yardımcı oluyo cevap yazıyo benim bi sorum olacak ben bi kac aydır gitar calıyorum ama daha istedigm seviyeye gelemedim parmaklarım daha hızlanmaıd yeteri kadar ve hızlanmıyoda :) kursa gidiyorum pek yararını goremiyorum hatayda oturdugum icin pek secme sansım yoq iyi hoca yok cunku bana internetten ders alabilecegim site felan onerebilirmisiniz su an ihtiyacım olan pratik yada siz bana pratik gosterin onları yapim diger seyleri biliyorum akorlar arpejler felan onlarda sıkıntım yok ama onları hızlı yapamıyorum fazla hızlanmak icin sol el pratikleri lazım yani...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.