Şimdi Ara

EL YAPIMI PROJEKSİYON (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.518
Cevap
1
Favori
366.908
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bence tek mercekle iyi bir goruntu almak mumkun degil cunku goruntunun kenarlari net olmayacaktir, standart bir mercegin sadece orta kismi ideale yakin calisir. tek bir mercek degil mercek sistemi gerekli o yuzden, yani objektif.... ya da cok cok buyuk tek bir mercek olacak, orta bolgesini kullanacaksin sadece...
    deneyip gorebilirsiniz....
  • günaydın herkese... ya bışı sorcam fotokopıcı arkadas var lens verıyım sana dedı ıse yararmı bende bıtek lens eksık bıde fresnel:)
    gerıye ne kaldıkı:))
  • fotokopi cihazlarındaki objektifler denemeye değer, zaten kullanıyorlar çünkü bu camiada.
  • eger olursa ben hemen denıcem arkadasın elınde 4-5 tane var,benımkı olursa ıhtıyacı olana gonderırım.fresnellerı sbselektronıkten sıparıs etsek olurmu
  • arkadasindaki objektiflerin parametrelerini ogrenebilir misin?
  • Freedom 33 cok buyuk ihtimalle olacaktır..
    Ben kullanıldıgını Dıy forumdan okumustum..
    Hatta birkac arkadasa da soyledim eski siyah beyaz makinaların objektifleri oluyor...
    resimlerini buraya koyucam ama nasıl yapılır bu iş..?
  • aldığım psone'yi söktüm. kablolar neden kısa ya? nasıl uzatacağım? özellikle ekranın arkasındaki karta giren dımbırtıyı?
    birde ekranı parçaladım camın arkasında beyaz kardon koruyucu herhalde, onu çöpe mi atacam, yoksa işe yararmı?
    parçalama ve bölme işinden anlayan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. herkeze iyi çalışmalar?
  • selam arkadaşlar hepinize kolay gelsin bu projeksiyon olayına yeni meraksardım zaten siteyede yeni katıldım herkeze başarılar dilerim kolay gelsin
  • arkadaşlar yaaa bu işe japon kaldık bi türlü anlamadık ya allah aşkına bir cengaver çıksın şunu şunu alın desin şöyle birleştirin desin vallahi araştırmaktan gözlerim kan taşı gibi oldu .7" lcd en uygun görüneni (marka önerin bide nereden kaça aldıysanız )400 watlık halogen osram .fresnel ve objectif işin en gicik yanı benim gibi optikten anlamayanların :) şimdi biri çıkıp ya kardeşim sende uğraşma ozaman derse vallahi kendimi pencereden aşağı atarım hadi bana bişey olmaz da üstüne düşüeceğim adama acırım ben ( 100 kg :)) )saygılar
  • 400 watt cook fazla 7'' ıcın,150-250 arasını tercıh edın... objektıf ısıne gelınce...maleesef yurdısından alacaksın kardes.. yada serdara 80 dolar bayılacaksın... frensellerı bulman zaten kolay...
  • şimdi 10 ve 7.5 cm lik iki lens i birleştirip grup yaparsak bu is olmazmı
  • olmaz mker..double veya trıple lenslerın ozellıklerı farklıdır..
    yanı suan bızım kullandıgımız normal mercekler gıbı degıldır...
  • anlaşılan siz bi kurtarıcı bekliyosunuz.
    çok yakında geliyo... ;)
  • @ibfukar kardes..yassı kabloları uzatmak için istanbuldaysan bir karaköyde elektronikçilere ugra..kabloları birleştirmek ve yassı kabloyu uzatmak için birleştirici satılıyor..onunla uzatabilirsin

@gmby kardesimin dedigi gibi 400w ile mükemmel görüntü yansıyor ama Isı problemini nasıl çözeceksiniz..çok iyi yalıtım yapmak lazım..
    ben ilk 400w metal halide ile kullandım. ama ısınma problemini halletmek zor gibi..su an balastlı ama 150w halojen kullanıyorum..(400w halojen ile denemeyin soba gibi çalışır)

daha evvel deidigm gibi Philips yada OSram,General electric markaların "halopar 30" serileri var..max 100w destekliyor..hem reflektörlü hemde karanlıkta iyi çalışıyor..15 milyon civarı..Balast +ateşleyici kullanmanıza gerek yok..

not:(eger ateşleyicisiz 150 w halojen kullanacaksanız lamba ömrü yaklasık 2000 saat fiyat 20 milyon civarı..ama ateşleyicili+balastlı satılan halojenler yaklasık 10,000 saat dayanıyorlar ama fiyatlarıda yaklasık 70,000 civarı.)

selamlar

• Notebook lcd'si işime yarar mı?Nerden voltajı bağlarım ve nerden giriş yaparım.Eğer bileniniz varsa ona göre kelepir bir notebook alıcam.
  • @Selsan kardesim sadece Notebook Lcd olmaz..belki dönüştürmek için bir sistem yapılabilir ama bosuna ugrasırsın..onun yerine en basiti ucuz olsun diyorsan 70-80 milyona bir Ps one ekran al..kullan..
  • Ben LENS leriwww.sbselektronik.com adresinden 2 tanesini 30,000,000 tl aldım..özel Ambalajında adresime geldi..
  • arkadaslar osramın..250 watlıgını ozellıkle tavsıye edıyorumm...haa..bırde alırsanız sakın sakın haaa...lambanın etrafındakı cam fanusa ellerınızle dokunmayın...lambanın calıstırdıktan sonra zarar gormesıne neden olursunuz...ellerımızdekı yag tabakası yuzunden..haberınız ola..mutlaka kenarlarından tutunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gmby -- 26 Ekim 2004, 0:31:25 >

• ben b aya bi elledim lambayı ama bi şiy olmadı :D
    bende 500 wattlık bina projektörü var ve hava korumalı oldugu icin cok ısınmıyo (1 saat sonucu sadece 65 derece oldu ;) )
    ama yapıtıgım projede saglı sollu toplam 9 fan (6 içeri 3 dışarı üfleyen ve 2 tavanda fan oldugu icin tahminim 50 civarı sabitleyebilicem
    üff bi tel frensel kaldı ist e sipariş vermekte kascak şlimdi bende o bankadan hesap numarası yok dier bankaya havale de 15 milyon astarından pahalı yaw
  • Halojen ampüller @GMBY arkadasın dedigi gibi elle dokunulunca eger cam koruması yoksa mutlaka bezle silnmeli...ampülün ömrünü bitirisiniz...

birde ampüllerin lümen degerlerini vereyim size.

50W 12V Halogen 4000 saat 930 lm
    100W 12V Halogen 4000 saat2400lm
    250W 24V xenon-halogen 50 saat10000lm
    400W 36V xenon-halogen 50 saat 14500lm
    150W HQI 12000 saat 12000lm
    250W HQI 12000 saat 20000lm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KEREMKE -- 26 Ekim 2004, 1:23:13 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.