Şimdi Ara

Ekran Kartının İyi Veya Kötü Olduğu Nasıl Anlaşılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekran kartı almayı düşünüyorum ama hangi özelliklerine dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Bir kartın iyi veya kötü olduğunu nerden anlarım ?

• ekran kartı burda yazıyla anlatılması kolay bişey değil hocam öncelikle sisteminizi ve bütcenizi yazarsanız daha iyi bir tavsiye olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: dokuzkuyruklu-_-

ekran kartı burda yazıyla anlatılması kolay bişey değil hocam öncelikle sisteminizi ve bütcenizi yazarsanız daha iyi bir tavsiye olur

Aslında tam bir tavsiye almak değilde kendi kartımı kendim bulmak istiyorum. Bunun içinde nelere dikkat etmem gerektiğini öğrenmek istiyorum
  • Hocam öncelikle bit miktarına dikkat etmek gerekir en düşük 128 bit ve ekran kartı ramlerinin gddr5 olması lazım full hd monitöre sahipseniz 2 gb bellekli bir kart tercih edilebilir ama ana nokta bit ve ekran kartı ram modeli olmalıdır
  • dokuzkuyruklu-_- kullanıcısına yanıt
    sırf onunlada bitmiyor aslında
    shader sayısı daha fazla olan performansı artırıyor
    Rop sayısı fazla olan hızını arttırıyor
    Gpu mimarisi önemli dahası arkadaşın yazdığı gibi
    full hd monitörde performans isteniyorsa 256 bit en azından 192 bit tercih sebebi olmalı sonra gb gelir bence tabi bilen arkadaşlar daha iyi cevp verirler
    Bir diğer önemli husus İşlemci ile gpu nun uyumu darboğaz vs yapmamsı için
    O yüzden kısaca sisteminizin özetini geçmelisiniz.
    misal orta ölçekli bir işlemciye donanım bileşenlerine tutup 7870 vs kart almak mantıklı olmaz
    Çünkü performansını alamazsınız
  • Ne amaçla kullanacagın önemli ve ne kadar paran oldugu... sonrasında bütcen dahilinde alabileceğin ekran kartlarını karşılaştırmalısın...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahkum00

Arkadaşlar ekran kartı almayı düşünüyorum ama hangi özelliklerine dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Bir kartın iyi veya kötü olduğunu nerden anlarım ?

öncelkile bütçenizi kullanım amacınızı yazarsanız one göre öneride bulunalım.
  • kendim bulmak istiyorum diyip kendinizi okyanusa atmayın. siz bütçenizi psu'nuzu ve sisteminizi yazın tavsiye alın.
  • Modelini yaz google a sitelerden incele kullanıcı yorumlarına bak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahkum00

Arkadaşlar ekran kartı almayı düşünüyorum ama hangi özelliklerine dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum. Bir kartın iyi veya kötü olduğunu nerden anlarım ?

Net bir şekilde söylüyorum anlamayamassın.

Bu model özelliklerini aşan bir mesele.

Şaunda sağlıklı bir şekilde kart alman için 1 aydır kart piyasasını takip etmen gerekiyor.Bu bile yeterli değil.Firmaların hareketlerini test sonuçlarını sıcaklıklarını kalıtsal kart sorunlarını hesap etmeli kullanıcı yorumlarını okumalısın.

Kısaca en iyi şekilde kusursuz bir seçim yapmak istiyorsan son 1 senedir ilgili olman gerekiyordu.Ancak 1 aylık hızlı bir takip işlemide kart almana yardımcı olur ve aklında birşeyler oluşur.

Sonuç olarak buraya bütçeni belirt sana kart önerelim nedenleriyle birlikte kendi başına hareket edip pişman olma :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.