Şimdi Ara

Ekran kartına yetersiz güç uyarısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2 tane Gigabyte 8800GT ile SLI yaptığım sistemim bugün ilk defa gördüğüm şu hatayı vermeye başladı...

High Power'ın 560 Wattlık modelini kullanıyorum PSU olarak. SLI Ready onayı var. Kablo bağlantılarımda sorun yok. Arkasındaki Power Watcher ekranında 400 Watt olduğunu bile görmedim henüz. Hatayı masaüstünde internette gezinirken verdi.
    Problem ne olabilir? Nasıl gideririm?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

• Kablo bağlantılarında sorun yoksa psu artık yetmemeye başlamış olabilir.
  • Ekran kartların elektriği nerden alıyorlar? Elektrik bağlantılarını nasıl yaptın?
  • PCI-Express güç çıkışı var PSU'nun üzerinde 2 adet. Onlara bağladım. Sorun bugün ortaya çıktı. Yaklaşık 20 gündür böyle bir sorun yoktu.
    http://www.highpowersupply.com/hpc5x0A12C.html
    http://www.pclabs.gen.tr/2007/08/21/high-power-560-watt-guc-kaynagi-inceleme/

• güç giriş ve çıkışlarını kontrol et belki bir temassızlık olabilir
  • Sürücü dosyaları yanlış okuma yapıyor olabilir...sürücüleri kaldırıp baştan kurmayı deneyebilitsin ( Dediğin gibi kablo bağlantılarında sorun yoksa )
  • Kartlarda oc varsa kaldır. Nvidia yazılımından tüm ayarların doğru olduğunu kontrol et. Bağlantıyı doğru yapmışsın gibi göründü bana. Ayrıca PSU da güzel bir PSU. İnternetten araştırınca bunun küresel bir sorun olduğunu, ATI'de de Nvidia'da da bulunduğunu ve üreticilerle dağıtıcıların sürekli birbirlerini suçladığını gördüm. Yani sana kalan yeni driver versiyonlarıyla driver'ı güncel tutmak ve yama çıkmasını beklemek gibi görünüyor. Kullanımına bir etkisi yoksa görmezden gel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.