Şimdi Ara

Ekran kartım windows 10 a uyumlu değil ne yapmam gerek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
2.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben ekran kartı olarak ATI RAdeon HD 4600 Series perşembe gününe kadar sıkıntım yoktu o gün oyunun ortasında oyundan attı ve ekran çözünürlüğünü en düşüğe aldı bende çözünürlük ayarlarından en yüksek te 1920x1080 olması gerekirken 1290x1024 tü biraz araştırdığımda sürücü güncellemem gerektiğini öğrendim amd ın kendi sitesinde ise sürücümde windows 10 yok . sonra biraz araştırdıktan sonra 3. fotoğraftaki siteyi buldum onu indirmeyi denedim ama ondada güncel dedi. benim kafamdaki soru madem ekran kartım windows 10 a uygun değildi nasıl bu zamana kadar kullandım ve de bu sorunu nasıl çözebilirim ?

• Buradaki linkten indirmeyi dene kurma işlemi başarısız olursa bilgisayardaki ekran kartı yazılımını kaldır öyle kur. Otomatik donanım güncellemesini de kapatman lazım. Yoksa sildiğin anda en güncel olanı tekrar geri yükler. Senin ekran kartı Windows 8'e kadar destekliyor. Sen Windows 10 kullandığın yeni ekran kartı al diye senin ekran kartı sürücüsünü güncelleme ayağına siliyorlar. Benim notebook'ta olmuştu. Ben windows 7 ekran kartı sürücüsünü yükledim düzeldi. Ta ki ikinci güncellemeye kadar. Sonrası ekran kartı oyun açmaz oldu. Şuan 4. güncelleme geldi. Bakalım sen bir önceki güncellemeyi yeniden edinmeye bak. Benim tahminim bende olduğu gibi tüm dx ve gl desteklerinden mahrum kalacan. Hiç bir şey açmıyacak. Sonra Linux'a geçip desteklenen oyunları orda oynayacan. Yada kendine ekran kartı alıcan.

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Driver-Support-for-AMD-Radeon™-HD-4000%2c-HD-3000%2c-HD-2000-and-older-Series.aspx

• SADIK25000 S kullanıcısına yanıt
    hangi sürümü indireceğimi tam olarak bulamadım sen benim için yazsan olurmu ingilizcem fazla yokta . Cevabın teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: relapse152

hangi sürümü indireceğimi tam olarak bulamadım sen benim için yazsan olurmu ingilizcem fazla yokta . Cevabın teşekkür ederim

İşletim sistemin 64 bit mi 32 bit mi ?
  • TyfnKCR kullanıcısına yanıt
    64
  • quote:

Orijinalden alıntı: relapse152

64

Bende 4830 kullanıyorum senin gibi sıkıntı oldu gittim Windows 7 64 bit sürümünü indirdim sorunsuz bir şekilde kuruldu sana da kartına ait linki bırakıyorum buraya sayfanın aşağısına in orda 153 MB yaziyor soluna doğru gidince download yazar tıkla iner İngilizce bilmesende kolay bir işlem bu

http://support.amd.com/en-us/download/desktop/legacy?product=legacy2&os=Windows%207%20-%2064

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• TyfnKCR kullanıcısına yanıt
    iyi günler senin ve arkadaşın dediği gibi windows un otomatik güncellemesini kapattım DDD den sürücülerimi sildim ve attığın linkten indirdim yeniden başlattım ama düzelmedi özelden veya burdan adım adım anlatsan olurmu :/
  • HD 4830 kartım var, buradaki hiçbir çözüm işe yaramadı. En son sinirle regedit e girdim. AMD, ATİ, displaydriver, ayrı ayrı aratıp hepsini sildim. Sonunda driver yüklendi ve istediğim çözünürlüğü ayarlayabildim. Bunu yapmadan önce her şeyi yedekleyin, bilgisayar çökebilir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.