Şimdi Ara

Ekran Kartım Değişti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Hp'nin dv6-6b00st markalı dizüstü bilgisayarına sahibim 2 ekran kartı var biri Intel HD Graphics 4600 diğeri AMD Radeon HD 6490M. Bilgisayarı recovery yapmadan önce herşey normaldi. Recovery yaptım intelin grafik kartı düzeldi fakat aygıt bağdaştırıcılarında amd gözükmedi ve catalyst center kurulamadı adaptör değiştir vs. uyarısı çıktı. Bende sorunu çözmek için bilgisayarı güvenli modda başlatıp tüm ekran kartlarını sildim tekrar yükledim ancak intelin 4600 ü yüklenmiyor (bu sistem bu gereksinimleri karşılamıyor diyor [oysaki hpnin kendi sitesinden yükledim]) 3000 yükleniyor ve catalyst center hala yüklenmedi.

Özet geçmem gerekirse ;

Intel HD Graphics 4600 dan 3000 sürümüne düştü 4600 tekrar yüklenmiyor
    Raedon 6490 gözükmüyor

Sebepleri nelerdir nasıl çözülür yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi günler

Edit: Intel sorunu çözüldü fakat amd hala aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caatayk -- 10 Şubat 2015; 11:00:36 >

• Hp servise götür baksınlar
  • Büyük bir merakla cevap gelmiş diye bakarken verilen cevaba bak :)
  • caatayk kullanıcısına yanıt
    Driverını yükledinmi ekran kartının yüklemezsen gözükmez
  • Kısaca bahsetmiştim hp'nin kendi sitesinden bilgisayarımın modeline gelip indirdim kurdum hata ile karşılaştım. (Bu sistem yazılımı yükleme gereksinimlerini karşılamıyor.) Farklı yerlerden driverlar yükledim hala aygıt yöneticinde gözükmüyor asıl olan ekran kartı :) Catalyst control centerda aynı şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi caatayk -- 10 Şubat 2015; 11:01:37 >
  • caatayk kullanıcısına yanıt
    Biraz aynısını demiş gibi olucam ama Amd'nin sitesine gimediysen amd sitesine girip AMD Radeon HD 6490M direk driverını indirip kursan daha iyi olur bence
  • Ordan da indirip kurdum,her defasında da kuruldu olarak gözüküyor program files da gözüküyor ama ne masaüstünde sağ tıklayınca gözüküyor ne de programı çalıştırabiliyorum. Eskiden amd catalyst control center kurulamadı uyarısı gelirdi şimdi o bile yok :)
  • Flood yapıyorum ama sorunun çözümünü bilen arkadaşlar bir bakın buraya :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.