Şimdi Ara

Ekran kartı takılı değil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Laptopumda değiştirilebilir olan Nvidia Quadro k1100m ekran kartım aygıt yönetisinde gizli aygıt olarak görünüyor.
    Aygıt yöneticisinde "Şu an, bu donanım aygıtı bilgisayara takılı değil." uyarısı alıyorum.
    Bu sorun birden bire oldu. Geçen sene de aynı sorun olmuştu ekran kartını çıkarıp takmıştım sonuç değişmemişti.
    Bilgisayarcıya verdiğimde neredeyse bütün Türkiye'yi dolaştı fakat sıkıntıyı çözebilen olmadı.
    Artık sorunun düzeleceğinden ümidi kesip ekran kartını tekrar taktım. Aradan 3 ay geçtikten sonra birden bire yeni donanım bulundu uyarısı almıştım
    ve ekran kartım aygıt yöneticisinde gözükmeye başlamıştı. 1 Yıl boyunca sıkıntısız ekran kartını kullandım. Sorun düzeldi diye düşünürken yakınlarda tekrar aynı sorunla karşılaştım.
    Oyuna girdiğimde fps düşüklüğünü farkedince aygıt yöneticisine baktığımda Quadro K1100m ekran kartım gizli aygıt olarak gözüküyordu.
    Ekran kartı bios ekranında da gözükmüyor. Bios güncellemesi yaptım sorun düzelmedi.
    Ekran kartının driverını kurmaya çalıştığımda kurulum bana uyumlu aygıt bulunamadı uyarısını veriyor ve driverı yüklemiyor.
    Hdmi çıkışı nivdia ekran kartına bağlı olduğu için hdmi da kullanamıyorum. Şuan sadece intelin ekran kartı var.
    Ben sorunun sanki anakarttan kaynaklı olduğunu düşünüyorum.

Biraz uzun yazdım sanki ama durumu uzun uzadıya açıklamak istedim.
    Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgisayarım
    Dell Precision M4800 A-WSM48-001E i7-4600M 8 GB 750 GB Quadro K1100M 15.6" Notebook
    Ekran kartı takılı değil

• Ekran kartında da olabilir anakarta da olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normal şartlarda masaüstü uygulamalarında dahili kart kullanılır harici kart pasife geçer.

bir oyunun exe dosyasına sağ tıklatıp grafik seçeneklerinden k1100m ile çalıştır diyerek oyunu açmayı dene.
    daha sonra windows tuşu ile masaüstüne dön ve aygıt yöneticisinden tekrar kontrol et.
  • Aygıt yöneticisinde K1100m icin, "Şuan bu donanım aygıtı bilgisayara takili değil." yazıyor. Nvidia kontrol paneli de yok sadece Intel'in paneli var.

Ekran kartı takılı değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: karargah66

Aygıt yöneticisinde K1100m icin, "Şuan bu donanım aygıtı bilgisayara takili değil." yazıyor. Nvidia kontrol paneli de yok sadece Intel'in paneli var.

yukarıda yazdığım testi yapabildinizmi?
  • K1100m Ekran kartı çalışırken o kısım vardı şuan o kısım çıkmıyor. Görev yöneticisinde ekran kartı takılı değil diyor K1100M için Nvidia kontrol paneli masaüstü sağ tıklamada ve görev çubuğunda yok. Nvidia nın yüklü olduğu klasördeki kontrol paneli programını çalıştırdığımda sisteminde bir nvidia ekran kartı bulunamadı uyarısını veriyor. Yani ekran kartının takılı olduğunu göremiyor sistem. Bu durumun işletim sistemi veya programsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum bu sorun donanımsal bir sorun.

Ekran kartı takılı değil
    Ekran kartı takılı değil
    Ekran kartı takılı değil

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.