Şimdi Ara

Ekran Kartı Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    İ74770k
    8 gb gskill ram
    Corsair c70 kasa
    27" monitör alcaklarım bunların yanına 1500 tlyi geçmicek kart tavsiyesi istiyorum arkadaşlar.

ZOTAC GeForce GTX 770 Premium Pack 4 GB GDDR5 256 Bit bu kart 1280 lira mesela uygunmudur markaya güvenmelimiyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• eksen bilgisayar da güvenilirdir, zotac da
  • Eski zotac kullanıcısı olarak bence gigabyte daha iyi geliyor.Tabiki sizin tercihiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toxitishere

Asus z87 pro
    İ74770k
    8 gb gskill ram
    Corsair c70 kasa
    27" monitör alcaklarım bunların yanına 1500 tlyi geçmicek kart tavsiyesi istiyorum arkadaşlar.

ZOTAC GeForce GTX 770 Premium Pack 4 GB GDDR5 256 Bit bu kart 1280 lira mesela uygunmudur markaya güvenmelimiyim?

Marka güvenilir değilde 2 gb modelini alın 4gb modeline para vermeyin?

Tabi monitör 4k değilse.
  • ati 7990 veya gtx 780
    ati çift gpu yeni sürücüleri ile bir çok hatası giderildi performans bakımından en iyi kartlar arasında piyasada.
    gtx 780 7990 a göre biraz geride kalsa da performans bakımından tek gpu lu kartların en iyisi denilebilir.

yurtdışı fiyatları
    ati 7990 - 1250 TL -http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814125458
    gtx 780 - 1400 TL (evga Classified)http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814130943

nvidia ve ati trolü değilim objektif baktığımda fiyat performans 7990 daha iyi duruyor. bir çok karşılaştırma ve inceleme okudum. Ati nin yeni sürücüsü ile 7990 kendini fazlasıyla düzeltmiş gibi gözüküyor.
    Saygılar.

• T@M@Y kullanıcısına yanıt
    toxitishere kullanıcısına yanıt
    yurtdışı fiyatlarla karşılaştırmak ne derece doğru bilmiyorum... cünkü TR'de çok farklı fiyatlarla satılıyor bu kartlar.

bence 770 veya 7970'in üzerindeki kartları almanın çok anlamı yok eğer bütçe düşünüyorsanız, çünkü az bir performans farkı için ciddi fiyat farkları çıkıyor. ha bütçe düşünmüyorsanız zaten konuşmanın anlamı yok... Alırsınız SLI-Titan geçer gidersiniz

bence en fazla 1400TL'ye 4GB Gigabyte gtx770 Windforce 3x alınmalıdır. bana kalsa 4gb'da günümüz koşullarında fazla tek monitör için ama şimdi BF4 için yok min. 3gb tavsiye ediliyo fln diye gelenler olacaktır. onun için baştan 4GB yazayım da... normalde 2GB 770 yeterlidir. Gigabyte MSI Asus'lar gayet güzel 1100TL civarı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 25 Eylül 2013; 12:06:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: n1ghtr4v3n

yurtdışı fiyatlarla karşılaştırmak ne derece doğru bilmiyorum... cünkü TR'de çok farklı fiyatlarla satılıyor bu kartlar.

bence 770 veya 7970'in üzerindeki kartları almanın çok anlamı yok eğer bütçe düşünüyorsanız, çünkü az bir performans farkı için ciddi fiyat farkları çıkıyor. ha bütçe düşünmüyorsanız zaten konuşmanın anlamı yok... Alırsınız SLI-Titan geçer gidersiniz

bence en fazla 1400TL'ye 4GB Gigabyte gtx770 Windforce 3x alınmalıdır. bana kalsa 4gb'da günümüz koşullarında fazla tek monitör için ama şimdi BF4 için yok min. 3gb tavsiye ediliyo fln diye gelenler olacaktır. onun için baştan 4GB yazayım da... normalde 2GB 770 yeterlidir. Gigabyte MSI Asus'lar gayet güzel 1100TL civarı...

Çok az bir performans yok mu :) neredeyse 2 misli performans farkı var 7970 ile 7990 arsında ilerde 7970 i cros yaparım diyorsan kafa kafaya olur 7990 ile zaten.
    Ben fikrimi söyledim alabiliyorsan varsa bir akraban yurtdışında getirtebiliyorsan yurtdışından al geç derim ama yoksa forumda getirten arkadaşlar var az bir komisyon ile onlara getirtebilirsin.
    BF3 te 2 gb ekran kartının ultrada sınırlarını zorlarken ram olarak, BF4 te özellikle açık alan maplarında 2 gb ın yetersiz olacağı kanısındayım. yok ben ayarları çok az kısarım diyorsan orası ayrı.

ama 7970 ile 770 arasında seçim yapacak olursan performans olarak 770 çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T@M@Y -- 25 Eylül 2013; 14:26:04 >

iki katı performans diye bir şey yok... tamam tabi ki daha iyi ama SLI/XFire performansı ortalama olarak aynı kartın %25-%40'ı kadar bir performans artışı sağlar.

hiç bir zaman çift kart taktım diye iki katı performans alamazsınız... (ki bu çift gpu-tek pcb ekran kartlarında daha da düşük performans direk SLI her zaman daha güçlüdür ama güç ve sıcaklık bakımında 690 ve 7990 daha iyidir)

buyrun Tom's Hardware Oyun Grafik Kartları fiyat-performans çizelgesi... Eylül 2013 tarihli, yani günceldir...
    http://www.tomshardware.com/reviews/gaming-graphics-card-review,3107-8.html

ayrıca BF3'de ultra 2gb sınırı zorlanıyor demişsiniz... öyle bir şey de yok...

ben 770 lightning kullanıyorum 2GB V-ram var. Vsync AA AF herşey acık ultra ayarlarda, 1080p@60hz 23" monitörde 800mb-1.2GB arası değişken video ram kullanımı... bence biraz desteksiz sallamışsınız kendim kullanıdığım için biliyorum...

en çok sistemi zorlayan crysis3 herşey sona dayanmışken 1.5-1.8GB civarı v-ram harcıyor...

yani diyeceğim şu, 40FPS veren bir kart yerine %25 performans artışla 50FPS alırsınız ki bu arada 400-500TL oynuyorsa o kart artık efektif değildir demek istiyorum.

neyse sonuçta bütçe meselesi, para varsa hersey oluyor biz ne desek boş. ben olsam günün şartlarında 7970'e yönelirdim ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 25 Eylül 2013; 14:38:27 >

• Zaten neredeyse 2 katı fark var dedim :) Ekran kartı alınırken tek bir test e veya yoruma bakarak seçilemez.
    video dada görülüyor ki neredeyse 2 kat performans farkı var.
    test 1 :http://youtu.be/Yf45vJGLa4s
    test 2 :http://www.anandtech.com/bench/product/777?vs=813
    test 3 :http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_hd_7990_review,20.html (Ben BF3 oynadığımdan bf3 testine baktım alacak arkadaş kendi oynayacağı oyun performansına bakabilir kartların)

özellikle ekim testlerinden bulabilirseniz yeni sürücü ile farkı dahada açtığını görüyoruz.

bir çok teste de bakabilirsiniz.

Yeni bilgisayar topluyor arkadaş 2 gb bir kart almak ne kadar mantıklı
    her halükarda 770 veya ati 7970 lede açarsın oyunu fakat 40 fps ile oynamak var 80 fps ile oynamak var oyunu.

1500 TL lik limiti varmış arkadaşın kardeşim 200 daha katabilirsen forumda amerikadan kart getiren arkadaşlar var. 200 katarım diyorsan 7990 al- 300-350 tl daha katarım diyorsan gtx 780 al uzun süre başın ağrımaz.

doğrudur... tercih meselesi, bütçe varsa kafa rahat zaten onun için bişey demiyorum...
    ama bütçeye bakarsanız abartı olduğunu anlatmaya çalışmıştım...

bu arada not olarak ekleyim:
    iki katıyla - %25 arasında baya fark var ama

ayrıca monitörünüz'ün de desteklemesi lazım o 80FPS'yi, zira piyasadaki monitörlerin %80'i 60HZ ve altında. Monitör 60hz üzerinde değilse 4-lü Titan da taksanız 60FPS görürsünüz... Farketmez yani...

üstelik verdiğiniz linklerde testler hep 1200üzeri çözünürlükler için, yüksek video ram'in daha yüksek performans göstermesi onun için normal...
    (anandtech sitesinde de 7770 ile 7990'ı karşılaştırmışsınız insaf , link yanlış olmuş sanırım)

tom'un sitesini özellikle verdim ortalama değerlerdir. zaten dikkatinizi çektiyse giriş/orta/yüksek seviye detaylar için ayrı ayrı performans değerleri görülüyor.

çözünürlük arttıkça VRam ihtiyacı doğal olarak artar ona diyecek bişey yok.
    dolayısıyla surround sistem kurmuyorsanız veya 4k çözünürlük yoksa, 2k'ya kadar 2GB her şartta yeter. İddiam budur bu bir kaç sene daha böyle gider bence...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi n1ghtr4v3n -- 25 Eylül 2013; 14:59:04 >

• ben zaten gtx 770 windforce 4gb modelini aldım arkadaşlar =)
  • toxitishere kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun güzel kart, iyi günlerde kullanın
  • quote:

ben zaten gtx 770 windforce 4gb modelini aldım arkadaşlar =)

hayırlı olsun güzel tercih. 1-2 yıl ilerisini düşünmek lazım 3 sene önce 1-2 gb ekran kartı kullanan oyunlara oha diyorduk artık 2 gb sınır bir sonraki jenerasyon yani mayıs oyunları bu sınırı aşacaktır diye tahmin ediyorum.
  • quote:

Asus z87 pro
    İ74770k
    8 gb gskill ram
    Corsair c70 kasa

Zotac tavsiye etmem Bunu alın derimhttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5959 karar sizin ve 4 gb 2k veya üzeri bir ekran kullanıcaksanız almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocheBobois -- 25 Eylül 2013; 19:29:43 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.