Şimdi Ara

ekran kartı tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
520
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    sistemin eski ekran kartım bozuldu şuan fazla bütçem olmadığı için yeni sistem toplayamıyorum ileriye dönük ekran kartı tavsiyeniz varmı

AMD FX-6100 X6 3.3GHZ CPU
    ASUS M5A97 AMD 970/SB950
    CORSAIR 4GB DDR3 1600MHZ RAM
    500 GB SEAGATE HD

• Bütçe belirtmeden bir tavsiye vermek zor. İleriye dönük istiyorsan 1080ti al derim bende
  • Yunuzeus kullanıcısına yanıt
    600-700 TL bütçem var
  • edit: ileriye dönük ibaresini görmemişim :) sorry

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 17 Nisan 2018; 10:13:7 >
  • mrcruel kullanıcısına yanıt
    O fiyat aralığında 1050ti bulabilirsen al ama çok zor. Bi tık arttırıp 800 850 liraya bulabilirsin.

Daha üste çıkmak istemiyorsan gtx 1050 veya gtx 960 4gb alabilirsin. Gtx 960 4 gb öneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yunuzeus kullanıcısına yanıt
    bu kartlar anakarta uyarmı
  • Uyar fakat ramde takviye etmeni öneririm. 4 gb ram çok az

• quote:

Orijinalden alıntı: Yunuzeus

Uyar fakat ramde takviye etmeni öneririm. 4 gb ram çok az
    Şöyle yapabilirsin. 2 gb gtx 960 al. 500 550 liraya bulursun ye düşünüyorum. Elindeki ramin aynısından bulabilirsen al veya elimdekini sat 8 gb ram al. Sana maliyeti 700 lirayı geçmez. Güncel oyunları makul seviyede rahat oynarsın ileride de işlemciyi güncellersin iş görür bi sistem olur.

Gtx 960 120w bi kart psunun en az 450 500w olması lazım

• Bütçeni zorlama imkanın varsa kesinlikle GTX 1050Ti öneririm hocam. Hem bugün hem de yarın için kullanabileceğin en güzel kart.

https://www.hepsiburada.com/msi-nvidia-geforce-gtx-1050-ti-aero-itx-ocv1-4gb-128bit-gddr5-ekran-karti-gtx-1050-ti-aero-itx-4g-oc-p-HBV000008AI6H?magaza=Gelbura
  • 4 GB ram+GTX 1050 Ti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• merhaba MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4G 4GB 128 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1050 TI GAMING X 4G) ekran kartını aldım pcye takıyorum görüntü gelmiyor anakartlamı uyumlu değil acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcruel

merhaba MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4G 4GB 128 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1050 TI GAMING X 4G) ekran kartını aldım pcye takıyorum görüntü gelmiyor anakartlamı uyumlu değil acaba
    Kabloları bağlamayı unutmuş olabilirsin.. ya da yanlış bağlamışsındır.. anakarta değil, direk ekran kartı çıkışına takacaksın.. diğer bir sorun, o kartta harici güç bağlantısı olması lazım.. onu yapmazsan kart çalışmaz ve görüntü vermez.. bir de kartı yuvasına tam oturtmamış olabilirsin.. ya da çıkarıp tekrar tak en iyisi.. üzerinden yavaşça bastır ve çıt diye bir ses geldiğinden emin ol taktığında.. son bir ihtimal, anakartın ekran kartı slotu bozulmuş olabilir.. bunu anlamak için ekran kartını ilk baştaki uzun mavi slota değil, diğer yedekteki siyah ya da gri renkteki ekran kartı yuvasına tak.. sorun düzeldiyse diğer mavi yuva bozuk demektir.. anakartın BIOS versiyonunu da güncellemen gerekebilir..

• quote:

Orijinalden alıntı: mrcruel

merhaba MSI NVIDIA GeForce GTX 1050 TI GAMING X 4G 4GB 128 bit GDDR5 DX(12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı (GTX 1050 TI GAMING X 4G) ekran kartını aldım pcye takıyorum görüntü gelmiyor anakartlamı uyumlu değil acaba
    Hayırlı olsun hocam güle güle kullan. Eğer bağlantıların hepsini doğru yaptıysan ve hala görüntü gelmiyorsa anakartın BIOS'unu güncellemen gerekir. Yeni nesil ekran kartlarının eski nesil anakartlarda çalışması için bu gerekli.
  • mrcruel kullanıcısına yanıt
    700 butce ile sanırım alinabilecek en iyi kart gtx1050, indirim yakalayabilirseniz 750 800 civarına gtx1050ti modelini alabilirsiniz

• Rx 550 veya Rx 460 mutlaka ASUS'inkini al sorun yaşamazsınız.

• Ama almışınız pardon hocam :D

• Monitörünüz girişi ney

• Vga ise aktif dönüştürücü kullanın.

• yardımlarınız için tşkler monitör girişi HDM anakartın pilini çıkarıp takınca görüntü geldi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.