Şimdi Ara

Ekran Kartı Soğutma Yöntemleri %80 Başarı :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
3
Favori
46.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar elimde GeForce GTX 580 ekran kartı var ama ne yaptıysam soğutamadım boştayken 55 oyun oynarken 80'e çıktığı oluyordu fanlarını söküp eski kullandığım i5 işlemcimin soğutucu aliminyum bloğunu ekran kartıma oturttur macun vs herşeyi tastamam. ve şansıma vida yerlerleri tam yerine geldi mübarek anakart sanki :) neyse sıra geldi test etmeye bilgisayarı açtıktan sonra 30 dk gözle yaptım sıcaklık boştayken 25 derece yük altındada 40'ı geçmedi ve en çokta şaşırdığım şey performansta çok büyük artışlar yaşadım 6 7 oyun açıp oynuyorum banamısın demiyor

• ss atarmısın dostum bakalım nasıl birşey olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ss derken
  • bende kocaman ofuyu kasanın arkasına dayadım. işlemcinin oldugu bölgeye arka kapak açık cooler master haf 945 kasa.anca 5 derece fark ediyor...
    bu iş hava ile olmuyor anladım...klima lazım
  • biri ekran kartının sıcaklığını belirten ekran görüntüsü ve kasa içi görünüm fotoları yani ss.
  • 5 derecede iyidir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: prof.exx

ss derken

resim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartınız garantisi varsa yaptığınız yüzünden garanti dışı kaldı biliyorsunuz değil mi? bellek ve vrm leri soğutmak için de bir şeyler almalısınız.
  • Görüntü burda.Kasa içi görüntüsünü çekmesi dert değilde pcye aktarmada sorun yaşıyorum bluetooth vs yok pcde.

• Garantisi yok zaten hem sorun yaratacak bişey yapmam zaten olsada yedeği var SLİ için 2 tane Almıştım
  • istersen 999 oyun aç ekrana aktarılan görüntüdür önemli olan(ekran kartı için)
    ama başarılı olduysa güle güle kullanın
  • Teşekkür ederim gardaşm ama 2 Led ekran birleştirdiğim için bir oyunu 2 ledde birleştirebildiğim gibi 2 leddede farklı oyunlar oynayabiliyorum
  • Kasa içi foto iyi olur bayağı çok merak ettim
  • En yakın zamanda atmaya çalışırım memory USB bulursam :) Kasamın aynısını ve yaptığım şeye benzer bişey koyabilirim ama
  • Aklına sağlık güzel kardeşim, sen olmasan "bu iş olmaz biliyorsun değil mi?" diyenlere kalmıştık.
    Corsair'in H70'inin GTX480'i 94C'den 60C'ye soğuttuğunu gösterdiği şu müthiş sayfayı buldum: Hydro H70, sefil Nvidia soğutucusuna karşı
    Yuh, be! Bu kadar mı takoz olabilir standart soğutucu dedirtiyor.
     Ekran Kartı Soğutma Yöntemleri %80 Başarı :) Ekran Kartı Soğutma Yöntemleri %80 Başarı :)

Kapalı su soğutucular da 300 tl'den gidiyor neredeyse. Fiyatlara da ayrıca yuh diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 5 Kasım 2012; 22:33:20 >

• Buna benzer bir soğucuyu Ekran Kartının Chipset'inin üzerine monte ettim işte Kasamda buna Çok benziyor

• Eyw kardeşm. Hakikatten standart soğutucular beş Para etmez Bazı ekran kartlarında,1110 Lira verip aldığım ekran kartı Fırın gibiydi nerdeyse yaklaşık 1 saattir buz gibi şimdi. Zoruma giden o kadar para verip eziyet çekmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Aklına sağlık güzel kardeşim, sen olmasan "bu iş olmaz biliyorsun değil mi?" diyenlere kalmıştık.
    Corsair'in H70'inin GTX480'i 94C'den 60C'ye soğuttuğunu gösterdiği şu müthiş sayfayı buldum: Hydro H70, sefil Nvidia soğutucusuna karşı
    Yuh, be! Bu kadar mı takoz olabilir standart soğutucu dedirtiyor.
     Ekran Kartı Soğutma Yöntemleri %80 Başarı :) Ekran Kartı Soğutma Yöntemleri %80 Başarı :)

Kapalı su soğutucular da 300 tl'den gidiyor neredeyse. Fiyatlara da ayrıca yuh diyorum.

bir şey bilmeden konuşma! gtx 580 çok güçlü bir vapor chamber soğutma kullanır. %85 fan hızında 1 ghz hızındayken bile gtx 580 im 83 dereceyi geçmiyor! birazcık araştır... gtx 480 soğutucusu da kötü değildir, çok güçlüdür.fakat gtx 480 i soğutacak güçte değildir.5 tane ısı borusu var...

• Niye karşı çıkıyorsun anlamış değilim, sanki şahsına özel eleştiriymiş gibi tarafgirlik neden? Senin mantığınla çok güçlü ya, o yüzden Nvidia soğutucu gelişimini engellemiyor... Kendi soğutucuları sefil olmadığı için. Güzel kardeşim bu konuda Tweaktown haberinde not düştü, gizli bilgi diye. Oradan aldım, Nvidia engelliyor dedim.
    Senin soğutucundan çektiğin derdin sorumlusu cevap yazdığın ben değilim, hedefini şaşırma.
  • Senin o araştır dediğin Karttan Bende 2 tane var kardeş kullanıyoruzki biliyoruz. Sanki 580 ve 480i yıllarca kullanmışsın gibi konuşma Bu kartlar bu kadar ısınmasa Bu kadar uğraşmazlar,Uğraşmazdım.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.