Şimdi Ara

Ekran kartı slot kaplama sorunum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
862
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar uzun yıllardır forumdayım başıma böyle bir şey geldi size danışayım dedim karar veremedim .
    öncelikle anakartım M5A78L-M/USB3
    Aldığımdan beri dvı girişini kullanıyordum

2 adet pc slotu var 1 irine wifi card digerine 7+1 sound blaster kart kullanıyordum
    ekran kartı aldım atı HD 4850 power color DRR5 modeli olan bir baktımki 2 slot yer kaplıyor söle bir durum var ben aldığımda biraz sesliydi zaten bilirsiniz sıcak çalışan bir kart bende bloğa 12 fan yapıştırdım
    2 SORUM OLUCAK SİZE ARKADAŞLAR
    1 cisi extra performanslı olsun die ekran kartı soğutucusu alacagım aldığım zaman 1 slot boşalırmı en azından ses kartını kullanmak istiyorum
    (bu arada hala aramaktayım forumda uygun bulamadım ekran kartı fan )
    2 cisi Anakartı mı degiştirsem atx anakart mı alsam düşük bir ihtimal ama :D
    3 cüsü kasa da kendi çapında modladım 4 adet fan yeri açtım acaba kasa biraz tıkış tıkış mı ?

Sistemim
    anakart M5A78L-M/USB3
    işlemci amd phenom x2 555 black edition
    ram kingston 4 gb 1333mhz ddr3
    ekran kartı power color atı hd 4850 1gb drr5

Ekran kartı slot kaplama sorunum Ekran kartı slot kaplama sorunum

• Merhaba.
    Slot için yeterli yer varsa PCI-E uzatma kablolarına bakın. Tabi eğer onu takarsanız bu sefer kabu uzatmayla takacağınız karta bir çözüm bulacaksınız sabitlemek için.Ama tahminim kasa arka çıkışlardan birine vidalarsanız sorunu çözersiniz.
    Eğer ekran kartı soğutucusu alacaksanız boyutlarına bakın.Mesafesini ölçün. Size ne kadar yer kazandıracağını o zaman anlarsınız ancak.
    Kasanız hiç sıkış tıkış değil, siz sıkışık kasa görmemişsiniz. Ben olsam alt giriş fanını toz ihtimalinden dolayı iptal eder, 3 giriş 1 egzost fan kullanırdım ancak bu haliyle de hava sirkülasyonu iyidir.
    Arızasız gülegüle kullanın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tysonpearl

Merhaba.
    Slot için yeterli yer varsa PCI-E uzatma kablolarına bakın. Tabi eğer onu takarsanız bu sefer kabu uzatmayla takacağınız karta bir çözüm bulacaksınız sabitlemek için.Ama tahminim kasa arka çıkışlardan birine vidalarsanız sorunu çözersiniz.
    Eğer ekran kartı soğutucusu alacaksanız boyutlarına bakın.Mesafesini ölçün. Size ne kadar yer kazandıracağını o zaman anlarsınız ancak.
    Kasanız hiç sıkış tıkış değil, siz sıkışık kasa görmemişsiniz. Ben olsam alt giriş fanını toz ihtimalinden dolayı iptal eder, 3 giriş 1 egzost fan kullanırdım ancak bu haliyle de hava sirkülasyonu iyidir.
    Arızasız gülegüle kullanın.

Öncelikle çok teşekür ediyorum yardımcı olduğunuz için böle bir kablo dan haberdar degildim en kısa sürede edineyim kasamda takabilecegim slot bol .
    2 cisi akasanın bir soğutucusu varmış forumda duydum uymuyormuş dediginiz gibi ölçmek gerek yurt dışından getirtmeyi düşünüyorum bakır borulu .
    3 cüsü fanlara toz filitresi aldım yurtdışından gelince takacagım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.