Şimdi Ara

Ekran Kartı Severler Sohbet Konusu :) (816. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.040
Cevap
78
Favori
1.101.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Orijinalden alıntı: Squadd

merhaba saygıdeğer abiler arkadaşlar sizlere birşey sormak isterim :)arızalanan powercolor hd 5870 pcs+ model ekran kartımın yerıne servısten powercolor hd 6950 1gb verdıler. sizce bu degısım neye gore yapılıyor yanı performans esıtlıgıne mı yoksa sınıfına gore mı?

Çizgi miydi teknik servis. Fatura fiyatı yüksekse itiraz söz konusu olabilir. Eğer teslim almadıysanız hala. İlk zamanlar 5870 pahalıydı. Yani 6970 olması gerekir diyeceğim ya da en azından 2 GB 6950 olmalıydı. Eğer 500-600 TL aralığında fatura bedeli varsa en azından 2GB 6950. İlk zamanlar fiyatları 800 TL üzerindeydi bunların....

sedat abi doğru söylemiş, 6970 vermeleri gerekir. eğer fatura tutarı düşükse de bir önceki serinin en güçlü tek gpu'sunun 5870 olduğunu ve bunun muadilinin de bir sonraki serinin en güçlü tek gpu'su olan 6970 filan olduğunu söyleyerek yırtıklık yapmak lazım.

• Beyler Gene-Z/GEN3 incelemesi yapıcam. Muhteşem bir anakart yapmış Asus
  • quote:

quote:

merhaba saygıdeğer abiler arkadaşlar sizlere birşey sormak isterim :)arızalanan powercolor hd 5870 pcs+ model ekran kartımın yerıne servısten powercolor hd 6950 1gb verdıler. sizce bu degısım neye gore yapılıyor yanı performans esıtlıgıne mı yoksa sınıfına gore mı?

Çizgi miydi teknik servis. Fatura fiyatı yüksekse itiraz söz konusu olabilir. Eğer teslim almadıysanız hala. İlk zamanlar 5870 pahalıydı. Yani 6970 olması gerekir diyeceğim ya da en azından 2 GB 6950 olmalıydı. Eğer 500-600 TL aralığında fatura bedeli varsa en azından 2GB 6950. İlk zamanlar fiyatları 800 TL üzerindeydi bunların....

teknik servis destek bilişim.fatura yoktu forumdan 2.el olarak almıştım ama garanti sorguladığımda 06.07.2011 garanti başlangıcı görunuyordu.aldıgım arkadaş galıba hepsıburada.com'un yaptıgı ındırımden almış (yazın bır ara 280 TL gıbı satılmıstı).fatura olsaydı fıyata gore bende 6970 vermelerı gerekır dıye dusundum.ınternetten takıp edersek servıs ıslemlerını degısım gonderdıgım kartla 1e 1 yapıldı yazıyordu.bende aynı karttan beklıyordum ( kı hala sıtede garantı takıbı yaptıgımda 5870 olarak gorunuyor ve 27.12.2011 başlama tarıhı gorunuyor) kargoyu az once aldım acınca 6950 cıktı ıcınden urunun dış kutusuda yok bıde sadece ıc kutu ve ıcerık var.

• garanti eski karttan devam eder o normal, faturasız ürün almanın sakıncaları işte bu tür durumlar.
  • quote:

teknik servis destek bilişim.fatura yoktu forumdan 2.el olarak almıştım ama garanti sorguladığımda 06.07.2011 garanti başlangıcı görunuyordu.aldıgım arkadaş galıba hepsıburada.com'un yaptıgı ındırımden almış (yazın bır ara 280 TL gıbı satılmıstı).fatura olsaydı fıyata gore bende 6970 vermelerı gerekır dıye dusundum.ınternetten takıp edersek servıs ıslemlerını degısım gonderdıgım kartla 1e 1 yapıldı yazıyordu.bende aynı karttan beklıyordum ( kı hala sıtede garantı takıbı yaptıgımda 5870 olarak gorunuyor ve 27.12.2011 başlama tarıhı gorunuyor) kargoyu az once aldım acınca 6950 cıktı ıcınden urunun dış kutusuda yok bıde sadece ıc kutu ve ıcerık var.

Fatura olsaydı yine bu sefer fiyat olarak değil performans olarak dengini alırdın. 280 TL faturayla 6850 falan veremezlerde oyun ve testlerde aynı seviye ya aynı seviye yoksa bir üst seviye kart verme zorunluluğu olurdu. Netice ürünün aslında yaygın fiyatı da değil 280
    TL ama 800 Tl gerçekten ödemediğin sürece aynı fiyatlı değil aynı performanslı kartı alırsın. Ayrıca senin lehine olmuş sonucunda. Hayırlı olsun tekrar....

• Ejder abı garantı sorgulatıyorum su cıkıyor

Ürün No BILVPWA58701GB03
    Tanım POWERCOLOR HD5870 1GB G5 256 DX11 OC PCS
    Müşteri Garanti Bşl. Trh. 27.12.2011

bana gelen kart hd6950 :S:S ama degısım aynı kartla yapıldı dıyordu

Sedat abı
    Bende ya 5870 yada 6970 beklıyordum ama 6950 1gb gelınce sasırdım bıraz:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

@Domates Kızartması kötü vallahi, bf3 meselesini biliyorsun.

@lordmsk 50 lira eder sanırım, azimbilgisayar'a bir sor istersen.

azimbilgisayar ne oluyo yani?
  • quote:

Ejder abı garantı sorgulatıyorum su cıkıyor

Ürün No BILVPWA58701GB03

Sedat abı

sıfırdan başlamış ne güzel, 6950 de 5870'den iyidir zaten, zararına olan bir durum yok bence, hayırlı olsun. fatura olmadığı halde sıfır kart verip garantiyi de baştan başlatmışlar.

@lordmsk üye arkadaşlardan birinin nick'i.
  • quote:

sıfırdan başlamış ne güzel, 6950 de 5870'den iyidir zaten, zararına olan bir durum yok bence, hayırlı olsun. fatura olmadığı halde sıfır kart verip garantiyi de baştan başlatmışlar.

Bunu serpispointte yaptı ama yeni moda mı onu bilmiyorum. Bana verdikleri anakartta da sıfırdan başlattılar. İnsan sevindirik oluyor bu teknik servis ile ilgili ürün değişimi haberleri oluyunca. Vakti zamanında Vatan kartımı almamıştı, elektrik arızası garanti dışı diye. Dedim al distribitör bir karar versin. Sonra yaptılar garantisini de verip gönderdiler. Şimdi Vatan direk kendisi bile değişim veriyor bazen 1-2 günlük ürüne.

• quote:

quote:

Bunu serpispointte yaptı ama yeni moda mı onu bilmiyorum. Bana verdikleri anakartta da sıfırdan başlattılar. İnsan sevindirik oluyor bu teknik servis ile ilgili ürün değişimi haberleri oluyunca. Vakti zamanında Vatan kartımı almamıştı, elektrik arızası garanti dışı diye. Dedim al distribitör bir karar versin. Sonra yaptılar garantisini de verip gönderdiler. Şimdi Vatan direk kendisi bile değişim veriyor bazen 1-2 günlük ürüne.

1-2 güne değil 30 günlüğe kadar direl değişim vermek zorunda abi, 4077 sayılı kanuna göre ayıplı mal sayılıyor çünkü.

• quote:

quote:

Ejder abı garantı sorgulatıyorum su cıkıyor

Ürün No BILVPWA58701GB03

Sedat abı

@lordmsk üye arkadaşlardan birinin nick'i.

Tamam saol pm atarım

• quote:

Orijinalden alıntı: Taşkın Mahmut

Beyler Gene-Z/GEN3 incelemesi yapıcam. Muhteşem bir anakart yapmış Asus

kanka sen neden maximus almadın ?
  • quote:

1-2 güne değil 30 günlüğe kadar direl değişim vermek zorunda abi, 4077 sayılı kanuna göre ayıplı mal sayılıyor çünkü.

Şimdi onu Vatan mı yapmak zorunda böyle bir durumda, yoksa Vatan distribitöre mi gönderirse distribitör mü 30 gün içinde ayıplı mal değişimini yapmalı? Yani Vatan mecburi olarak mı yoksa müşteri memnuniyeti için mi yapıyor?
  • Demircibu'daki matrixe goz koydum. Alacak sey ariodum tam da, alsam super olur :D
  • quote:

quote:

Şimdi onu Vatan mı yapmak zorunda böyle bir durumda, yoksa Vatan distribitöre mi gönderirse distribitör mü 30 gün içinde ayıplı mal değişimini yapmalı? Yani Vatan mecburi olarak mı yoksa müşteri memnuniyeti için mi yapıyor?

kanuna bir daha bakmam lazım abi ama satıcı yapmak zorunda diye hatırlıyorum, normalde ayıplı aml olduğunun anlaşılması için teknik servise gitmesi gerek tabi ama vatanın hiperstore'ları içinde teknik servis olduğu için hemen 1-2 saat içinde direk değişim veriyor yoksa 1-2 hafta arası sürer.

• quote:

kanuna bir daha bakmam lazım abi ama satıcı yapmak zorunda diye hatırlıyorum, normalde ayıplı aml olduğunun anlaşılması için teknik servise gitmesi gerek tabi ama vatanın hiperstore'ları içinde teknik servis olduğu için hemen 1-2 saat içinde direk değişim veriyor yoksa 1-2 hafta arası sürer.

Vatan çok güçlü. Hatta bu piyasanın kesin bir numarası. Distribitör için o tezgahta mal satmanın koşullarında haliyle üstünlük ve son söz hakkı olan Vatan'dır. Tıpkı büyük gıda marketlerinin her vergi zam ve fiyat artışlarında bedelini üreticiye yüklemesi gibi. Bu Carreforu'daki kasa yanındaki o sakız stantlarının bir dönem nerdeyse bedava oraya konduğunu biliyorum. Adam yoksa senin malını ve başka mallarını satmam diyor. Büyük sermaye sahibi perakendeci öttürür neticede. Tahminin senin bu malını satarım ama 1-2 güne geri gelirse ben müşterimi sevindirik ederim sana geri aldığım malı yollarım diye anlaşmıştır. Tabi Mersa'lı mal varsa zinhaaaaar Onların ki daha büyük

Allahtan Asus'ların arkasında Çizgi varda 520 TL'ye aldım 560 TI. Başka birçok yerde bu fiyat yok ki.....

• Ejder'im şuna ne diyorsun? INWIN Comander 1200v. Bir yerden 450 Tl'ye alma şansım var. Eğer gönderirlerse.
    6 pin PCI-E 20A+20A 8 Pin olanlar 36A+36A ayrık kanallı ama kanalbaşı 8 pinler maşallah....

486 TL'cik olmuş...

Bir de şu tablo nasıl ne dersin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi setek01 -- 29 Aralık 2011; 18:07:49 >

• Antec, Enermax, Corsair gibi büyüklerden sonra inwin gelir abi, çoklu rail ama harika bir cihazdır kendisi, sıfır alacaksan 480 lira çok iyi, 10 yıl garantisi var.
  • quote:

Antec, Enermax, Corsair gibi büyüklerden sonra inwin gelir abi, çoklu rail ama harika bir cihazdır kendisi, sıfır alacaksan 480 lira çok iyi, 10 yıl garantisi var.

En son Power tablosuna bir bakabilir misin? Altta ufak resim var oraya ekledim.
  • quote:

Antec, Enermax, Corsair gibi büyüklerden sonra inwin gelir abi, çoklu rail ama harika bir cihazdır kendisi, sıfır alacaksan 480 lira çok iyi, 10 yıl garantisi var.

seasonic bile 1000w platinum a 7 yıl garanti uygularken.bu cihazın 10 yıl garanti uygulaması inanılır gibi değil
  • 
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.