Şimdi Ara

Ekran Kartı Severler Sohbet Konusu :) (3305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.040
Cevap
78
Favori
1.101.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 33033304330533063307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • O zaman tasinmak lazim Rıfat'ım. Ankara nin ayazi cekilmiyor. Sincandaysan gel iskender ismarlayim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YasinCC kullanıcısına yanıt
    Sincan'dayım biliyorsun çalışmaya devam pazarımız yok bizim İskender de ne giderdi be şimdi
  • Gel ısmarlayım istikbalin bir alt sokagindayim

Orada olsam iyi kardeşim eryamandayım ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ILoseYourSelf

Orada olsam iyi kardeşim eryamandayım ben.

Çalış çalış nereye kadar.

• Nasıl gidiyor ANGARALI kardeşler şehir ne alemde başkan saat kuleleri ekliyordu en son var mı başka fantastik ve çılgın proje ? Yakında 1 günlüğüne diş doktoruma gitmek üzere uğrayacağım oralara dişe müdahale olmazsa o resmini koyduğunuz cızbızlardan nasibimizi alırız artık diye düşünüyorum
  • Benim çok çılgın projelerim var. En azından kendi çapımda... Bu bölünmüş kokuşmuş muz cumhuriyetinden kurtulmak.
    Yolculuk nereye Yasin?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İsveç yada Katar iş durumuna bağlı Salih abi
    Katar maddi anlamda ve sunacağı çalışma şartları bakımından rekabetçi olabilir elbette ama benim önceliğim medeniyet ve aklı başında, eğitim düzeyi ve kültür seviyesi yüksek olan insanlardan kurulu bir komünite diyorsan o zaman nordik ülkeleri tercih etmelisin. Hiç düşünmeden İsveç'e gitmek yapılacak en güzel şey olur. Vatandaşlık almak sosyalist hükümetlerin yaptığı ve yıllardır değiştirilmeyen reformlar sayesinde zaten çocuk oyuncağı. Kuzeyinden uzak dur donmak istemiyorsan ve yardım lazım olursa beni dürt :) Maddi açıdan bir tık ötesindeyse zaten Norveç var o da alternatif olabilir.

Ben müslümanım ve Türk'üm acaba yadırganır mıyım sorusu geliyor genelde insanların aklına. Çünkü kağıt üzerinde müslüman olup inanışa aykırı şekilde yapılan eylemlerle (tecavüz, hırsızlık vs) birçok Avrupa ülkesinde ön yargı oluşuyor. İstenmeyen, dışlanan, yaftalanan insan kategorisine sokuluyor bir çok ülkede ama nordik ülkeler bu anlamda çok farklıdır. Hatta kültürlerine ve yaşam tarzlarına en ağır darbeyi ve kirliliği onlar almasına rağmen çok ılımlılar.

Uç noktada olacak ama bir örnek vereyim. Bunu açıklamak için.

İsveç tecavüz istatistiklerinde göçmen müslümanların yaşadığı şehirler %60 daha fazla rakama sahip ve yine aynı şekilde bütün tecavüz vakalarına bakıldığında müslüman göçmenler tepede oluyor. Müslüman göçmen sayısı bu denli yukarı çıktıktan sonra tecavüz vakaları eskiye oranla %300 oranında artmış oldu. Genel tecavüz rakamlarına bakılınca da %85 oranında tecavüzün müslümanlar tarafından yapıldığı ortaya çıkıyor. Gerekçeleri genelde aynı. Onlara kucak açan halka cihad kültürüyle teşekkür ediyorlar kısacası...

Hatta çok ikonik bir fotoğraf paylaşayım, başına gelen çok üzücü olsa da canını kurtardığı için şanslı olan bu kızın adı Linda. 18 yaşında, 2005 yılındayken bir kız arkadaşıyla birlikte 4-5 müslüman tarafından alı koyulup tecavüze uğrayıp ağır şekilde bilincini kaybedinceye kadar dövülmüş. Resim zaten her şeyi açıklıyor.

Bu olay başta olmak üzere bunun gibi örnekleri kullanıp çok sert politikalarla ülkemizi müslümanlardan ve onların yarattığı bu pislikten temizleyelim düşüncesiyle yola çıkan partiye (ki adamların ülkesi ve rakamlar ortada neticede...) seçimlerde sadece azınlık bir kesim destek verdi, söylemlerini ırkçı ve faşizan buldular.

Buna rağmen bu tarz olayları argüman olarak kullanıp müslümanlara ön yargı ile bakmanın kültürsüzlük, ırkçılık ve faşizm olarak adlandırılıp halkın %80i tarafından yaftalandığı bir anlayış var ki sen o adamların yaptığı eylemlerden utanç duyup özür dileme ihtiyacı hissederken onlar daha farklı şekilde bakıyorlar olaya ve biz buna medeniyet diyoruz. Bireylerin yaptığı eylemleri onların ait olduğu topluluğa yıkmayan bir anlayış.

Özetle Avrupa'da gidilebilecek ülkeler arasında daha medenisini ve daha ılımlı bir halka sahip olanını bulmak zor.

• Nessarien kullanıcısına yanıt
    İmrendim adamlara. Angara'da ne olsun aynı saat kulelerini dikti İ. Melih Gökçe birde Angara'ya girişte görürsün kemerleri onuda ekledi işte acayip acayip şeyler. Asfalt parası alıyor birde aldığı vergiler yetmiyormuş gibi. Yani eşek gibi kullanıyorlar bizi biz bu kafayla gidersek semer vuran çok olur
  • Aynen öyle :) Kavşağın ortasına robot tarzı bir şey diktiği doğru mu peki ? Günlerden 1 nisan olunca acaba photoshop mu yoksa gerçek mi diye insan şüpheye düşüyor
    Görmedim photoshoptur onda onu yapacak kapasite yok Sercan
  • İşin maddi boyutu bir tarafa ben bu sahte yapmacık iki yüzlü insanlardan sıkıldım öncelikle bu kadar ayrımcılığın adam kayırmacılığın döndüğü başka yer olmaz herhal. Zamanında insanlara bir hap yutturmuşlar hala çıkaramamışız.

Neyse Sercan Ankara'ya gelince müsait olursan haberleşiriz.
    Valla robot koymuş. Transformers ile uzaktan yakından alakası yok.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28624216.asp
  • Hahahahahaha

Ben de 1 Nisan şakası sandım valla o yüzden sordum. Adamdan her şeyi bekliyorum ama yok bu olmaz diyordum, pes vallahi Prestijmiş...
  • Pipisi yok bunun olmamış

• http://listelist.com/turk-robotlar/

Şunlara bir yenisi eklendi
  • 30-40 yil sonra ulkenin bu donemlerini kitaplardan okumak epey eglenceli olacak.

Adamlarin her isi fantastik. Biri baskent butcesiyle digeri ulke butcesiyle saltanat kurmus eglenip duruyorlar, kafalar da guzel oh ne hos :))

• quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

http://listelist.com/turk-robotlar/

Şunlara bir yenisi eklendi

Onur abi site harika

• 
Sayfa: önceki 33033304330533063307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.