Şimdi Ara

Ekran Kartı Seçimi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar sistemimi yenilediğimden sık sık konu açıyorum. Öncelikle şuan ki sistemim şu:
    AMD FX 8300 3,30 GHZ İŞLEMCİ
    ASUS HD 7870 DİRECTCU II 2 GB 256 BİT GDDR5 V2 EKRAN KARTI(STANDART 7870 LERDEN DAHA HIZLI 1100 MHZ DE ÇALIŞIYOR)
    8 GB DDR3 RAM
    GİGABYTE GA 970A D3 ANAKART
    600 WATT HIGH POWER MARKA PSU

Şimdi ekran kartı yükseltmesine gitmek istiyorum yalnız şu iki kart arasında kaldım. birisi MSİ R9 380 GAMİNG 4G
    http://www.vatanbilgisayar.com/msi-r9-380-gaming-4gb-gddr5-256bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti.html#genel-bakis
    Diğeri ise ZOTAC GTX 960 AMP EDİTİON 4 GB
    http://www.vatanbilgisayar.com/zotac-gtx960-amp!-edition-gddr5-4gb-128bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti.html

Testlerde r9 380 nin biraz daha iyi olduğu söyleniyor.Ayrıca bazı arkadaşlar hd 7870 den r9 380 e terfi etmenin çok şey getirmeyeceğini söylüyor. şimdi sizce hangi kartı seçmeliyim.yada başka bir karta yönelmeliyim yoksa elimdeki kartla 1 sene daha idare mi edeyim.kararsız kaldım yorumlarınızı bekliyorum.

• ismet6161 kullanıcısına yanıt
    Maksimum butceniz nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 380nitro öneririm ama 7870i biraz daha kullanın derim

• FairLighty kullanıcısına yanıt
    maksimum bütçe belirlemedim.ancak 1000 tl ye kadar çıkabilirim.daha yüksek kartlar için psu sorun olabilir diye düşünüyorum.r9 390 veya r9 290 gibi kartlar gibi
  • SHIHAD kullanıcısına yanıt
    380 nitro fiyat olarak daha uygun ancak msi performans ve soğutma kalitesi olarak sapphire dan daha iyi diye biliyorum.Ayrıca kendi kullandığım Asus da soğutma olarak çok iyi.Başka forumlarda da 7870 in hala güncel oyunlarda iyi olduğu dolayısıyla en az 1 yıl daha kullanmam gerektiğini söylediler..
    Buyuk ihtimalle suan size hd 7870 yetiyor elinizdeki karti biraz daha kullanin sonrasinda karti satip butcenize ekleyip daha yuksek bir model alirsiniz

7870 bana şuanlık yetiyor.gerek gta 5 gerek witcher 3 ve gerekse mad max gibi oyunlarda yüksek ayarlarda çok iyi çalışıyor.Deneme maksatlı Oc edip daha yüksek fps lerde alabiliyorum.(overclock olayına karşıyım..işlemcimi ve ya ekran kartını arasıra sadece meraktan bir kaç kere oc ettim.)Fakat en azından DX12 yi tam desteklediğinden ve 4 gb belleği olduğundan Msi r9 380 i düşünüyorum.
  • Amd tarafında Sapphire daha iyi nitro bence daha iyi 7870 bir süre daha kullanılabilir

Son karar sizin :)

fx 8300 ün oc siz besleyebilceği en üst kart nedir.r9 290x veya gtx 970 i besler mi mesela.darboğaz yapmadan
    Overclocksuz o kartlari besleyemez 380 sinir olacaktir diyebiliriz ki yer yer oyununa gore 380 bile sikintiyla karsilasmak mumkun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 24 Ekim 2015; 15:48:06 >
  • arkadaşlar psu 12v kanalında toplam 40a yani 480 watt veriyor.Başta yazdığım sistemde mevcut ekran kartı ile herhangi power sorunum olmadı.bu sisteme takmayı düşündüğüm r9 380 veya r9 280x veya bir tık üstü 290 a yeter mi psu...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.