Şimdi Ara

Ekran kartı pazarından iyi haber: Fiyatlar düşüyor (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
1
Favori
4.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar bende sabır kalmadı ve yukkodan 1070ti siparişimi verdim.

İleride ekran kartına 3000 lira bayılmıştım diyerek torunlarıma anlatacağım bir anım olur en azından.
    Ekran kartı pazarından iyi haber: Fiyatlar düşüyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lofer_freud -- 10 Nisan 2018; 22:18:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lofer_freud

Arkadaşlar bende sabır kalmadı ve yukkodan 1070ti siparişimi verdim.

İleride ekran kartına 3000 lira bayılmıştım diyerek torunlarıma anlatacağım bir anım olur en azından.

Merak etme hacı, torunların da zaten o sırada 1 Euro'nun 5678081248030 TL olduğu bir Türkiye'de yaşıyor olacağı için vay be ne ucuzmuş diyecekler.

• 5-6 sene önce pc toplarken usd 1,85'e çıkmıştı, "aman pc toplamayın usd bu kadar yüksekken pc toplanmaz, fiyatlar düşecek" diyorlardı. Geçen sene yine pc toplarken de "ekran kartı fiyatları balon, az bekleyin fiyatlar yarı yarıya düşecek" diyorlardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Knisath

Dolar oldu 4.10, euro oldu 5.07 sonra da fiyatlar düşüyor. Neden çünkü bitcoin, eth fiyatı düşüyor...

Rx 4** serisi çıktığında 1 dolar 3.5-3.6 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. 1100 TL civarına denk geliyordu. Yani yaklaşık 305 dolar oluyor, kdv dahil.

Diyelim ki RX 580, fiyatta sabit. 305 dolar. Geçen yılın aynı fiyatı.

Şu anki dolar kuru ile 1250 TL yapıyor. Yani 150 TL hala pahalı.

Amazonda şu anda ortalama 550 dolar. 4.10 kuru ile hesaplandığında 2300TL ediyor.

3.6TL kuru ile hesaplandığında, 1980 TL oluyor.

GTX serisi içinde aynı hesaplar.

Daha önce defalarca yazdım. 4-5 Sene ekran kartları ucuzlamaz. Hatta tam tersine döviz kurları bu gidişle, 1 euro: 8 TL, 1 dolar 7TL gibi fiyatlanmalar ön görülüyor. Yani bekleyeyim, fiyatlar düşecek demek yanlış.

Alabiliyorsanız şimdi alın. Alamıyorsanız başka kartlara yönelin. Bütçeniz neye el veriyorsa.
    Şu mesajı yazdığımda 4.9.-4.10 civarıydı bugün 4.17 oldu gibi.

100.000TL yatıran adam şu anda 3000TL civarı havadan para kaptı. Yani bir tane GTX 1070Ti'yi bedavaya aldı.

Eth düşüyor, çoh ucuza alacağız, ben görecem onları diyenler, üzgünüm ama hayal kuruyorsunuz.

Dua edin de faizleri yükseltip, dovizi düşürsünler yoksa, yıl sonuna RX 580, GTX 1080 olur 5 bin TL. Yeni nesil GPU'ları da 6 bin TL'den başlayan fiyatlarla şirketler satmaya çalışırlar. Pek zannetmiyorum satabileceklerini.

düzeltme: 4.19 oldu. Siz bekleyin fiyatlar düşsün diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Knisath -- 11 Nisan 2018; 14:41:25 >

• Evet forumdaşlarım. Ortalama bir amazon.com takipçisi olarak size efsane fiyatların haberini vermek isterim. Uzun bir aranın ardından 1070ti ilk kez 500$ altına indi. Bu fiyat 2018 yılı boyunca uğradığı en fazla indirim. Ve tüm markalarda bu indirim trendi devam ediyor. KDV dahil 620$ a bu kartları almak mümkün.

Sanırım bir süre sonra 2200 TL ye 1070ti alınabilecek. Ben kazık yedim ama siz bekleyin derim.

Ekran kartı pazarından iyi haber: Fiyatlar düşüyor

• Gigabyte GeForce GTX 1080 G1 Gaming 8G

https://www.amazon.com/dp/B01GJEE9BG/ref=cm_sw_r_cp_apa_X6f0AbVCJW8JB

Price $619.99

AmazonGlobal Shipping + $19.08

Estimated Import Fees Deposit + $124.00

Total $763.07

3.116,55tl

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Evet forumdaşlarım. Ortalama bir amazon.com takipçisi olarak size efsane fiyatların haberini vermek isterim. Uzun bir aranın ardından 1070ti ilk kez 500$ altına indi. Bu fiyat 2018 yılı boyunca uğradığı en fazla indirim. Ve tüm markalarda bu indirim trendi devam ediyor. KDV dahil 620$ a bu kartları almak mümkün.

Sanırım bir süre sonra 2200 TL ye 1070ti alınabilecek. Ben kazık yedim ama siz bekleyin derim.

Sana katiliyorum ve bende birşey eklemek istiyorum. Evet madencilik olayından dolayı deli gibi ekran kartlarının zamnında satıldığı bir gerçek ancak ama kesinlikle geçti o günler. Şuan ise firmalar edecekleri kârı ettikleri için rahatlar ve psikolojik sınırlamaları oynayabiliyorlar. Çok samimi söylüyorum, şuan ekran kartı falan almayın. Şuan En tepe ekran kartı bile ikinci senesini dolduruyor ve hepimizde biliyoruz ki firmalar iki senede bir ekran kartlarının öldürüp yenilerini aldırmaya zorluyorlar resmen.bu bir gerçek. Söylemiş olduğum "psikolojik sınırama" dan kastım ise şu: Oyuncular olarak bizler bir ekran kartının "asıl ederinin" ne kadar üstünü öyle yada böyle vermeye razıyız! Suan bu surecin icindeyiz, yani firmalarin açgozlulugune ne kadar destek verebiliriz.bunu ogrenmeye çalışıyorlar. Bunun aksini kimse idda edemez. Üretim sıkıntısıymış, yok ram mis yok bilmem neymiş geçin bunları. Bizde ticaretin içindeydik bizde büyük firmalarda çalıştık bizde bir ürünün satışını yaptık vs vs. Bahsettikleri bu üretim sıkıntısı aslında "işler tıkırında " cümlesinin kullanıcıya "vahim bir durum var" anlayışının yerleştirilme çabasıdır. 3 yıldır Almanya da yaşıyorum ve bu muhabbetten dolayı çok sık bir şekilde piyasayı takip ediyorum marketlerde ürünün kalmaması falan filan da bunlara inanmıyorum. Hamburg da yaşıyorum ve burası almanya nin ikinci büyük şehri. Devasa bir Satürn mağazası var burada. Ekran kartlarının olduğu rafları hep kontrol ediyorum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki o raftaki kartlar 2 aydır hiç yerinden kıpırdamadan duruyor. Bu hamburg da hiç mi madenci yok anlamadım:) yüksek yüksek etiketleri yapıştırmışlar ve keriz avlamaya çalışıyorlar ama burada sökmüyor anladığım kadarıyla:) ebay üzerinde deli gibi ikinci el ekran kartı satışı mevcut ve yine deli gibi dolandırıcılar da var oda ayrı bir gerçek. O fiyatları bilseniz eminim ki havada karada kapardınız. Ama yapmayın sallayın bir müddet daha. Iki ay öncesinde 800€ ya ikinci el olarak satılan gtx1080 ler şimdi ikinci el olarak 550ye bulabiliyorsun. Iki ay öncesinde 800€ ya alan adama biri deseki : iki ay daha oyun oynama al sana 250€ kabul eder misin? Hepsi evet derdi eminim ama cepten fazla para vermeye gelince bazı oyuncu kesimi, bazı yalan dolanlara cabuk kanıyor ve etkiside bize yansıması da kalıcı oluyor. Gtx 1080 falan evet iyi kartlar ancak iki senesini doldurmuş bir kart için kelepir fiyata bulmadiktan sonra deli gibi para bayılmaması gerektiği inancindayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K@r@K@L3M -- 13 Nisan 2018; 13:52:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K@r@K@L3M

Sana katiliyorum ve bende birşey eklemek istiyorum. Evet madencilik olayından dolayı deli gibi ekran kartlarının zamnında satıldığı bir gerçek ancak ama kesinlikle geçti o günler. Şuan ise firmalar edecekleri kârı ettikleri için rahatlar ve psikolojik sınırlamaları oynayabiliyorlar. Çok samimi söylüyorum, şuan ekran kartı falan almayın. Şuan En tepe ekran kartı bile ikinci senesini dolduruyor ve hepimizde biliyoruz ki firmalar iki senede bir ekran kartlarının öldürüp yenilerini aldırmaya zorluyorlar resmen.bu bir gerçek. Söylemiş olduğum "psikolojik sınırama" dan kastım ise şu: Oyuncular olarak bizler bir ekran kartının "asıl ederinin" ne kadar üstünü öyle yada böyle vermeye razıyız! Suan bu surecin icindeyiz, yani firmalarin açgozlulugune ne kadar destek verebiliriz.bunu ogrenmeye çalışıyorlar. Bunun aksini kimse idda edemez. Üretim sıkıntısıymış, yok ram mis yok bilmem neymiş geçin bunları. Bizde ticaretin içindeydik bizde büyük firmalarda çalıştık bizde bir ürünün satışını yaptık vs vs. Bahsettikleri bu üretim sıkıntısı aslında "işler tıkırında " cümlesinin kullanıcıya "vahim bir durum var" anlayışının yerleştirilme çabasıdır. 3 yıldır Almanya da yaşıyorum ve bu muhabbetten dolayı çok sık bir şekilde piyasayı takip ediyorum marketlerde ürünün kalmaması falan filan da bunlara inanmıyorum. Hamburg da yaşıyorum ve burası almanya nin ikinci büyük şehri. Devasa bir Satürn mağazası var burada. Ekran kartlarının olduğu rafları hep kontrol ediyorum ve rahatlıkla söyleyebilirim ki o raftaki kartlar 2 aydır hiç yerinden kıpırdamadan duruyor. Bu hamburg da hiç mi madenci yok anlamadım:) yüksek yüksek etiketleri yapıştırmışlar ve keriz avlamaya çalışıyorlar ama burada sökmüyor anladığım kadarıyla:) ebay üzerinde deli gibi ikinci el ekran kartı satışı mevcut ve yine deli gibi dolandırıcılar da var oda ayrı bir gerçek. O fiyatları bilseniz eminim ki havada karada kapardınız. Ama yapmayın sallayın bir müddet daha. Iki ay öncesinde 800€ ya ikinci el olarak satılan gtx1080 ler şimdi ikinci el olarak 550ye bulabiliyorsun. Iki ay öncesinde 800€ ya alan adama biri deseki : iki ay daha oyun oynama al sana 250€ kabul eder misin? Hepsi evet derdi eminim ama cepten fazla para vermeye gelince bazı oyuncu kesimi, bazı yalan dolanlara cabuk kanıyor ve etkiside bize yansıması da kalıcı oluyor. Gtx 1080 falan evet iyi kartlar ancak iki senesini doldurmuş bir kart için kelepir fiyata bulmadiktan sonra deli gibi para bayılmaması gerektiği inancindayim.

Alıntıları Göster
    Size katılıyorum. Belki yüksek fiyattan satarız mantığı her ne kadar esnaflığın tanımında olmasa da Türkiye'deki esnaflarda var. Sadece 3 gün önce 3370 Tl olan MSI 1070Ti modeli vatan bilgisayarda 2800 küsürlere indirilmiş. Peki kur artışı dışında ne değişti 3 günde? Fiyatların artacağı yerde ucuzlaması nasıl açıklanabilir?

• quote:

Arkadaşlar bende sabır kalmadı ve yukkodan 1070ti siparişimi verdim.

Param olsa da ben alsaaağm. Hayirli olsun.

• Knisath kullanıcısına yanıt
    Ülke ihracat rekoru kırdı. Cari açık azalıyor. Eline azıcık psra geçen parsyı ya sravsya ya elektroniğe ystırıyor. Almanlar sadece ürettikleri için depil aynı zamanda tutumlu olduklar için zengin. Dolar 4 tl avrupalı adam 1050ti 1060 ile oynuyor. Herkesde 1080 ti iphone son model i8700k 4k.144 hz ler havada uçuşuyor.

• Dolar Euro Ruble ve TRY cinsinden de bakıldığında aynı zamanda ithal vergi ile eletronik satın almak TR de cidden zorlaştı.
    https://currency.world/convert/USD/RUB/TRY/EUR

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.