Şimdi Ara

ekran kartı için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar yeni bir ekran kartı almak istiyorum ama istediğim performansı alabilirmiyim güç kaynağı yetermi diye tereddütlerim var size danışmak istedim

işlemci amd athlon 7750 2.8ghz
    ram 4gb ddr2
    ekran kartı hd4830 512mb 256bit
    güç kaynağı 430watt ( gerçek çıkışı 400 watt diye biliyorum )

2gb ram ve yazdığım bu kartlardan hangisini tavsiye ederisiniz ki crysis3 veya yeni oyunları akıcı şekilde oynarım

POWERCOLOR HD6790 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI veya

SAPPHIRE HD6870 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI

POWERCOLOR HD7850 GDDR5 1GB 256BIT AMD RADEON DX11 EKRAN KARTI

yardımlarınız için teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fizikci -- 6 Nisan 2013; 10:16:21 >

• Bence yeni bir ekran kartı almana gerek yok.işlemcin darboğaz oluşturucaktır.alıcağın zaman işlemci ile ekran kartını beraber alırsın.Şuan 7850 alsan bile 5770 gibi bir performans alırsın.4830 da gayet iyi bir performansa sahip bir kart.bence biraz beklemelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ikinci el 5770 alsam en azından cysis3 - bf3 gibi oyunları akıcı şekilde oynayabiliirmiyim peki
  • islemcin zayif ne kadar iyi kart alirsan al sıkıntı cikaracaktir.5770 ile crysis bf3 akici oynayamazsin son ayarlarda ama medium oynatabilir islemci problem cikarmazsa.
  • komple sistemi yenileyecek kaynağım yok
    anakartım gigabyte ma770 ds3 detekleyen yeni bir işlemci ve orta seviye bir ekran kartı alsam mantıklı olurmu olursa ne önerirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizikci

komple sistemi yenileyecek kaynağım yok
    anakartım gigabyte ma770 ds3 detekleyen yeni bir işlemci ve orta seviye bir ekran kartı alsam mantıklı olurmu olursa ne önerirsiniz

Anakartının yeni işlemci desteği maalesef yok. Phenom II serisinden destekleseydi yine x4 965 falan alırdın ama onunda desteği yok. Athlon II ve ilk çıkan Phenom'ları destekliyor. Bunlarda hiç bir şeye yaramaz. Yeni anakart alsan ram'lerin değişmesi lazım çünkü ddr2. En fazla ikinci elden 5770 alırsın fakat değmez çünkü HD4830'dan az daha performanslı ve dx11 destekli. Tavsiyem, elindeki hdd ve kasa dışındaki tüm parçaları sat. üstüne para ekleyip; anakart, işlemci, ram, ekran kartı, psu(en az 500watt) al.

• salvatore
    önerdiğiniz kart ilgilendiklerim arasında idi fakat 128bit olması ve benim kulandığım işlemcinin eski olması kafamı kurcalıyor
    arkadaşların dediği gibi en iyisi yeni bir sistem gibi
  • 7850 2 gb..

bu saatten sonra 1 gb kart alma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fizikci

salvatore
    önerdiğiniz kart ilgilendiklerim arasında idi fakat 128bit olması ve benim kulandığım işlemcinin eski olması kafamı kurcalıyor
    arkadaşların dediği gibi en iyisi yeni bir sistem gibi

arkadaşım işlemcin kötü. işlemcinin mhz i kötü.
    powerın yetersiz.
    o yüzden bu kartı önerdim.
    yeni sistem toplamak tabi yararınızadır.
    kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.