Şimdi Ara

Ekran kartı görüntü kırçıllaşması var...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
2.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Pc'yı toplayalı sanırım bir 1 ay oldu ama hala dertler peşimizi bırakmıyor.

Ekran kartım nvid. 3gb 580gtx, bugun pc bırkac saat ıdle olarak bası bos masaustunde kaldı. Bıkac saat once bı geldım ne goreyım, goruntu de bazı yerlerde aynı dıkey hizalarda kırçıl kırçıl çizgiler var. HDMI degıstırdım yok, baska DVI portuna takıyorum yok. Kablo takılıyken monıtor menusundede sorun yok (demekkı monıtorde problem yok) Yanlız suna dıkkat ettım, her restartta daha kotu olarak acılıyor ama hdmı kablosunu takıp gerı taktıgımda bıraz daha ıyıcene oluyor.

Sorun ekran kartında mıdır ? Degılse nerededır, nasıl çözebiliriz.

Yardımda bulunabilecek herkese şimdiden çok teşekkürler..
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Erkan ss si alıp koyar mısın konuya?
  • Merhaba,

Sıkıntınız direk ekran kartı ile alakalıdır. Pek ihtimal vermiyorum, ama yine de siz driver güncellemesi yaparak test edin.

Sorun çözüme kavuşmaz ise, zaman kaybetmeden garantiye yollayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ProbLem!

Merhaba,

Sıkıntınız direk ekran kartı ile alakalıdır. Pek ihtimal vermiyorum, ama yine de siz driver güncellemesi yaparak test edin.

Sorun çözüme kavuşmaz ise, zaman kaybetmeden garantiye yollayın.

Dur bı hocam naaptın bari bi ekran görüntüsü koysaydım, öyle karar verseydık belki halledebilirdik, gelıyor şimdi hemen koyuyorum.
  • Görüntü bu:

Ekran kartı görüntü kırçıllaşması var...
  • Aynı sorun benim başıma ekran kartından gelmişti. 2 tane ekran kartı değiştirdim ikisi de olmadı biri x1600'dü diğeri 8400gt'ydia anakart da P5GC-MX'di. Ekran kartı ve anakartta bir şeyler çakışıyor belki de. Daha sonra 4670 aldım ve P5G41C-M LX aldım sorun halloldu. Yani ekran kartında da sorun yoktu anakartta da ama p5gc-mx ve 1600 ile 8400'de senin sorunun ortaya çıkıyordu ama p5g41c-ml x ile bu iki ekran kartı arasında sorun çıkmıyordu. 4670 ile iki anakartta da sorun çıkmıyordu..

Fırsatın varsa ekran kartını farklı anakartlarda dene ya da anakartı farklı ekran kartlarında.. Rami vs değiştir 8x2 kullanıyorsan tek ram kullan, rami farklı slotlarda kullan, onboard ekran kartını dene vs..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 22 Nisan 2012; 0:01:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pulmicort

Erkan ss si alıp koyar mısın konuya?

Görüntü ne yazıkki üstteki gibi.

Islemcım I7 3930
    ram 16gb 1600mhz hyperx
    100gb ssd + 1tb 7200rpm
    asus p9x79 pro nanakart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maqq -- 22 Nisan 2012; 0:14:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: F5

Aynı sorun benim başıma ekran kartından gelmişti. 2 tane ekran kartı değiştirdim ikisi de olmadı biri x1600'dü diğeri 8400gt'ydia anakart da P5GC-MX'di. Ekran kartı ve anakartta bir şeyler çakışıyor belki de. Daha sonra 4670 aldım ve P5G41C-M LX aldım sorun halloldu. Yani ekran kartında da sorun yoktu anakartta da ama p5gc-mx ve 1600 ile 8400'de senin sorunun ortaya çıkıyordu ama p5g41c-ml x ile bu iki ekran kartı arasında sorun çıkmıyordu. 4670 ile iki anakartta da sorun çıkmıyordu..

Fırsatın varsa ekran kartını farklı anakartlarda dene ya da anakartı farklı ekran kartlarında.. Rami vs değiştir 8x2 kullanıyorsan tek ram kullan, rami farklı slotlarda kullan, onboard ekran kartını dene vs..

oyle seylerı deneme fırsatım yok.

aslında hıc bıseyı yoktu hersey ıyı gıdıyordu. Gecen sure zarfında crysıs 2 la noıre alanwake battlefıeld skyrım gıbı oyunları bıtırdımö bugunse sadece acık bıraktım makınayı kı hep yaptıgım bırseydır eskı pcyıde kapatmazdım bunuda sık kapattıgım soylenemez. yanı sıkıntı olsa onceden olmazmıydı ?

• Deneme şansınız yoksa, benim yazmış olduğumu kabullenmeniz gerekmekte.

"Daha önceden olmazmıydı?" <- Elektronik cihazlar tamamen şans işidir. Nerede, ne zaman arıza vereceği hiç belli olmaz.

Sıkıtınızın kaynağı ekran kartı dır.. En azından Monitör de sorun yok diye yazmışsınız ve farklı arabirim kabloları ile denemişsiniz. Ben bunları varsayarak, görmüş olduğum ve buna benzeyen sorunların temelin de ekran kartının yattığını çok iyi biliyorum..

Mutlaka çevreniz de PCI-EXP ekran kartı kullanan bir vatandaş vardır.. En azından bir süreliğine kendi sisteminiz de farklı bir kartı kullanarak sorunun kaynağını tam olarak bulabilirsiniz.

Ek olarak, sisteminiz den ekran kartına ait driverı tamamen kaldırın ve üretici web adresinden güncel ekran kartı driverını indirip kurun. Bakalım, sonuç değişecek mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Maqq

quote:

Aynı sorun benim başıma ekran kartından gelmişti. 2 tane ekran kartı değiştirdim ikisi de olmadı biri x1600'dü diğeri 8400gt'ydia anakart da P5GC-MX'di. Ekran kartı ve anakartta bir şeyler çakışıyor belki de. Daha sonra 4670 aldım ve P5G41C-M LX aldım sorun halloldu. Yani ekran kartında da sorun yoktu anakartta da ama p5gc-mx ve 1600 ile 8400'de senin sorunun ortaya çıkıyordu ama p5g41c-ml x ile bu iki ekran kartı arasında sorun çıkmıyordu. 4670 ile iki anakartta da sorun çıkmıyordu..

aslında hıc bıseyı yoktu hersey ıyı gıdıyordu. Gecen sure zarfında crysıs 2 la noıre alanwake battlefıeld skyrım gıbı oyunları bıtırdımö bugunse sadece acık bıraktım makınayı kı hep yaptıgım bırseydır eskı pcyıde kapatmazdım bunuda sık kapattıgım soylenemez. yanı sıkıntı olsa onceden olmazmıydı ?

Ben eskiden fx 5200 ekran kartıyla oyun oynadığım zaman fazla ısınınca hep görüntü bozulurdu aynı seninki gibi. Sen de çok zorlamışsın, açık bırakmışsın ekran kartı fazla ısınmış olabilir. Tavsiyem sistemde değişikliğe gitmeden önce bilir kişiye götürüp bir baktırman sorunu neymiş..

• quote:

quote:

quote:

Ben eskiden fx 5200 ekran kartıyla oyun oynadığım zaman fazla ısınınca hep görüntü bozulurdu aynı seninki gibi. Sen de çok zorlamışsın, açık bırakmışsın ekran kartı fazla ısınmış olabilir. Tavsiyem sistemde değişikliğe gitmeden önce bilir kişiye götürüp bir baktırman sorunu neymiş..

işte çok tuhaftır ki, yaptıgım tek sey stok ayarlarda oyun oynamak oldu. full grafıkte okynuyorum hepsını ama kaldırıyordu. bugunde zorlamadım sadece wındows acıktı. bune şimdi :s

• Tüm msjları okumadum fakat monitörün hrz ayarını arttır dene.
    Başka monitörde dene.
    Kartı başka bilgisayara tak.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

işte çok tuhaftır ki, yaptıgım tek sey stok ayarlarda oyun oynamak oldu. full grafıkte okynuyorum hepsını ama kaldırıyordu. bugunde zorlamadım sadece wındows acıktı. bune şimdi :s

Sorun stok ürünlerde olabilir. Bu kadar yüksek bir sisteme stok ürünler yetmemiş olabilir. Soğutucu vs kullanmalıydın. İnşallah ekran kartın zarar görmemiştir de sadece sıcaklık yüzünden böyle oluyordur. Sıcaklık değerlerini ölç. Speed fan ve Gpu-z ölçüyordu sanırım.. Bu arada aklıma bir tek sıcaklık geliyor benim. Bazı donanımlar diğer donanımlara alerji gibi tepkiler gösterebiliyor. Mesela amd phenom x4 destekleyen bir anakart mimarisi yüzünden phenom x4 işlemcilerde sorun çıkarıyordu bunun gibi komplike olaylar olmuş olabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F5 -- 22 Nisan 2012; 2:02:14 >

• Konunuza attıgınız baslıgı cok mu dusundunuz acaba bulmak ıcın. Sırf o baslık ıcın bıle bılseler dahı cevap vermeyen yada hıc konuya gırmeyen kısıler olacagını dusunuyorum. Bı 7 mılyardır gıdıyor.

Sadece kendı yorumum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi değil 7 milyar 17 milyar olsa bile elbet bozulacak elektronik ürünler parası önemli değil yani soruna gelirsek anakartta onboard ekran kartı varsa onboardla dene bakalım görüntüde değişiklik olacak mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pntgrmyk

Konunuza attıgınız baslıgı cok mu dusundunuz acaba bulmak ıcın. Sırf o baslık ıcın bıle bılseler dahı cevap vermeyen yada hıc konuya gırmeyen kısıler olacagını dusunuyorum. Bı 7 mılyardır gıdıyor.

bilsem emin ol yardım ederdim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: pntgrmyk

Konunuza attıgınız baslıgı cok mu dusundunuz acaba bulmak ıcın. Sırf o baslık ıcın bıle bılseler dahı cevap vermeyen yada hıc konuya gırmeyen kısıler olacagını dusunuyorum. Bı 7 mılyardır gıdıyor.

+1 . Aynı fikirdeyim.
    Problem ile başlık arasında bir ilişki yok, ayrıca pahallı sistem arıza yapmaz diye bir kural da yok.
  • dac arızası gibi duruyor. ekran kartınızı garantiye yollayın.
  • 7 milyarlık bir sistem bana bunu yapsa direk çöpe atardım.
  • quote:

Pc'yı toplayalı sanırım bir 1 ay oldu ama hala dertler peşimizi bırakmıyor.

Ekran kartım nvid. 3gb 580gtx, bugun pc bırkac saat ıdle olarak bası bos masaustunde kaldı. Bıkac saat once bı geldım ne goreyım, goruntu de bazı yerlerde aynı dıkey hizalarda kırçıl kırçıl çizgiler var. HDMI degıstırdım yok, baska DVI portuna takıyorum yok. Kablo takılıyken monıtor menusundede sorun yok (demekkı monıtorde problem yok) Yanlız suna dıkkat ettım, her restartta daha kotu olarak acılıyor ama hdmı kablosunu takıp gerı taktıgımda bıraz daha ıyıcene oluyor.

Sorun ekran kartında mıdır ? Degılse nerededır, nasıl çözebiliriz.

Yardımda bulunabilecek herkese şimdiden çok teşekkürler..

Selam
    7 Bin Liralık bilgisayar bu gibi sorunları çıkartması gayet doğal. Çünkü onu yönetecek bilgiye de sahip olmanız gerekir. Ayrıca ikide bir 7 milyarlık diye başlık açıyorsunuz ve bu bence hiç normal değil!
    7 milyara ben neredeyse dünyanın en büyük serverini kurarım. Oysa sizdeki sadece bir bilgisayar ve fiyatı 7 milyar Lira!

Neyse; Sorunu aşmak için şunları yapabilirsinzi.
    1. Yeni bir sistem kurun ve tüm sürücülerini birlikte verilen CD-DVD'lerden yükleyin.
    2. Ekran kartınızın sürücüsünü birlikte gelen CD-DVD'den yükleyin ve güncellemeyin.
    3. Sorun değişmiyorsa, anakarta uyumlu ucuzundan başka bir ekran kartı takarak onunla deneyin.
    4. Monitörde sorun olabilir ve başka bir monitör ile deneyin.
    5. Durum değişmiyor ise, çöp bidonunun yerini biliyorsunuzdur sanırım?

Kolay gelsin..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.