Şimdi Ara

Ekran Kartı Buharlaşma Isısında!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bu acer 5920g den çektiğim kadar hiçbir elektronik cihazdan çekmedim, şuan üstünde 4.ekran kartı olan 8400m gs var ve oda 104 derecede çalışıyor ve reset atıyor 10 dk da bir:(

bu laptobun soğutma sistemimi başarısız? değiştirilebilirm? acıkcası ben bilgisayarı değişmek istemiyorum cunku işlemcisi cok iyi t7500 yardım ve fikirlerinizi bekliyorum.

Ekran Kartı Buharlaşma Isısında!

• bu konuda sizin aslında pek birşey yapabileceğinizi sanmıyorum .. servis varsa garantisi v.s.. bence gösterin .. laptopların ısınmaları ve soğutma sistemleri aynı modellerde bile farklılık gösterebılıyor .. buna etken olan durumda çok ..

eğer sisteminize uygun bir sogutucu bulunuyorsa değişim yapılır tabiki .. mesela ekran kartına cpu da oldugu gibi sogutucunun çüpe temas ettiği yere termal macun surulebılıyor ..
  • valla inanılması zor ama diş macunucyla ısıya 68e çektim.kasınca 86 oluyor sonra 77 de falan sabitleniyor. aer kullananlara COLGATE öneriyorum
  • bakın colgate sürdüm ve sonuç ortada... ACER&COLGATE diyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: D4L_maxima

valla inanılması zor ama diş macunucyla ısıya 68e çektim.kasınca 86 oluyor sonra 77 de falan sabitleniyor. aer kullananlara COLGATE öneriyorum

Çok ciddi sorunlar yaşabilirsiniz, elektrik iletkenliği mevcut maddelerdir. Acilen söküp, temizlemenizi tavsiye ederim.
  • Notebook soğutucu kullanıyor musun?
  • valla napim soğumuyor kardeşim:( bana kaliteli bir macun linki verin öyleyse..
  • kardeşim bence onlar hiçbir işe yaramıyor var ama kullanmayı bıraktım. ekran kartım 101de başlıyordu yuk altında 115 falan oluyor ve soğumaya başlarkende kapanıyordu, diş macunu surdum 60da başlıyor 86 yük altı, 73 yuksuz normal:(...
  • quote:

valla napim soğumuyor kardeşim:( bana kaliteli bir macun linki verin öyleyse..

Coolermaster termal macunlar cogu yerde var ve iyi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

kardeşim bence onlar hiçbir işe yaramıyor var ama kullanmayı bıraktım. ekran kartım 101de başlıyordu yuk altında 115 falan oluyor ve soğumaya başlarkende kapanıyordu, diş macunu surdum 60da başlıyor 86 yük altı, 73 yuksuz normal:(...

Bu arada aslinda sogutucu cok vasat degilse iyi katki yapabiliyor sogutma anlaminda...

• quote:

valla napim soğumuyor kardeşim:( bana kaliteli bir macun linki verin öyleyse..

http://www.vatanbilgisayar.com/sogutma-sistemleri/xigmatek-pti-g4718-freezing-point-thermal-macun/productdetails.aspx?I_ID=60683
  • quote:

kardeşim bence onlar hiçbir işe yaramıyor var ama kullanmayı bıraktım. ekran kartım 101de başlıyordu yuk altında 115 falan oluyor ve soğumaya başlarkende kapanıyordu, diş macunu surdum 60da başlıyor 86 yük altı, 73 yuksuz normal:(...

Benim laptop soğutucusuz 88 derece iken soğutucu olunca sıkıntı olmuyor.
  • macunun ise yaradigini biliyorum ama sonucda akil isi degil kabul etmek gerekir:-)

• quote:

Orijinalden alıntı: nıggaa

macunun ise yaradigini biliyorum ama sonucda akil isi degil kabul etmek gerekir:-)

Diş macunu için mi termal macun için mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

macunun ise yaradigini biliyorum ama sonucda akil isi degil kabul etmek gerekir:-)

diş macunu için ..ama dogru birşey oldugunu soylemıyorum tabıkı ..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jovanovic

quote:

diş macunu için ..ama dogru birşey oldugunu soylemıyorum tabıkı ..

Ben de katılıyorum...
  • valla bu seferde ekran kartı yanarsa bu bilgisayarı elden çıkaracağım için diş macununu temizlemeyeceğim, 68 derecede sabit, zaten ısıları kontrol ediyorum bi sıkıntı cıkarsa bakarız bi çaresine... cevaplar için sağolun ama acer almayın bence.......
  • acerdan memnunum diyenı duymadım kı zaten ..neyse umarım sorun yaşamassın ..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.