Şimdi Ara

Ekonomi yüzünden psikolojik problemler + kaygılar = intihar (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
175
Cevap
5
Favori
27.557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eğitim olarak senden düşük seviyedeki kişilerin senin hakkını gasp etmesi fikrine katılmıyorum. İşi her zaman hak eden almalı.Senin daha alt kademede eğitim öğretim almış dediğin kişiler belki de işte tam senin içinde bulunduğun bu durumdan dolayı alt seviyede kaldılar bilemezsin.

Ön lisans bölümü mezunu ve mühendislik okuyan biri olarak söylüyorumki hayatta her zaman en zor ve en pis işleri yapan insanlar daha iyi şartlarda olmalı , daha iyi maaşlar almalıdır. mesela lojman hakları kanalizasyon işleri çöpçülük işleri gibi işleri yapanlara verilmelidir.
  • en başta intihar sözünü dahi kafandan sileceksin (bu konu hariç diğerlerinde haklısın)

bu dünyada insanın başına neler neler geliyor ,sen daha yolun başındasın ,her büyük olumsuzlukta böyle düşünürsen işin var
    üstelik senin durumunda olan binlerce insan var

yalnız artık bazılarının yazdığı mesajlar gerçekten insanı çileden çıkartıyor
    ömründe 1 gün dahi çalışmamış ve büyük ihtimal lisede yada üniversite okuyan ama ekran arkasında ,beni kimse görmüyor diye atıp tutanlardan geçilmez oldu

neymiş gerekirse pazarda limon satarmış
    hadi git kendin limon sat görelim seni ,işsiz binlerce insan var ,bunlar gidip pazarda limon satmaya kalksa ,pazar baştan sona limon satıcısı dolar

git asgari ücretle çalış diyenlere ise
    hadi git asgari ücretle bir iş bul da görelim seni
    yahu artık asgari ücretli iş için dahi bir sürü şeyler isteniyor ,öyle her önüne geleni asgari ücretle işe almıyorlar
    alsalar dahi en ufak problemde kapı dışı ediyorlar

hep söylerim bu konuda asıl yanlışlık eğitim sisteminde ,herkes üniversiteye yönlendiriliyor ama herkes üniversite kazanamıyor ,kazananların hepsi okulu bitiremiyor ,bitirenlerin büyük bölümü de kendi alanında iş bulamıyor
    işin en kötü yanı ise , 19-30 yaş arası kişilerin sonradan meslek öğrenme şansının pek kalmaması durumu

bu gibi konularda moral bozukluğu mutlaka olur ama öyle sanki her şey bitmiş gibi düşünmek çok yanlış
    benim kendi yakınlarımda senin durumunda ,bir kısmı sonradan geçici bile olsa bir yerlere girdi ,bir kısmı ise bekliyor
    yani çok kişi seninle aynı durumda ,o nedenle aksine dışarı çık gez dolaş ,arkadaşlarınla buluş kafanı dağıt
    belki bu vesile ile bir iş imkanı görürsün ,evde oturarak iş bulma imkanı zaten yok

• İntihar eder misin bilemem gerçi etsen bile inan bana buradaki çoğu kişinin umrunda bile olmaz .

Açık konuşalım iş mi beğenmiyorsun , maaş mi ? Ne okudun ? Nerede yaşıyorsun ?

İşi arayan bulur . Benim anladığım kadarıyla torpil falan dediğine göre kallavi bir iş arıyorsun ama olmuyorsa da zorlama , normal bir işe gir çalış .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam daha ilk cumlen zaten is bulamamanin sorumlusu olarak baskalarini suclamak ile basliyor. Ben is bulamadim cunku dayim yok.

Daha sonra lise mezunlari benim yapacagim islere giriyor benim hakkimi gasp ediyorlar diyorsun, burda da isin yapilmasinda isi bilmek yerine diploma yeterli gorusu hakim, ayrica gercekten durum bu ise hedef is alanini yanlis belirlemissin.

Daha sonra is icin saldiracagina cok anlamsiz bicimde buraya yaziyorsun ve baslik ekonomi yuzunden intihar :)

Cok fazla sayida ise alim yapmis birisi olarak sunu soyleyebilirim, bir konuda ultra expert bile olsan bu saydigim konulardan dolayi bir ise giremezsin. Kendini duzeltmelisin, daha sonra zaten gerisi gelir.
  • baştan aşağı kolpa bir konu gibi
  • Dostum buyuk gecmis olsun. İnsallah hayatin guzellesir. Guzel bir isin ve ailen olur. Bu sbaahki dualarim senin icin. Allah'a emanet ol.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkwood0

Acıyı yaratan kendisi değil mi? Evden çıkmayan adam nasıl iş bulacak? Bırakın abicim bu işleri. Millet asgari ücretle aile geçindiriyor. Hepsi intihar etsin kurtulsun o zaman. 23 yaşında bir insanın bu tarz mevzulara girmesi çok saçma. Kısmet bu belli mi olur belki okuduğu bölümle alakalı işi 27 yaşında bulacak ? Gir bir yere çalış zaten bir ton adamla tanışıcaksın ordan yürüyüp gidersin belki kendi mesleğine. Kusura bakma intiharı düşünecek kadar aciz bir insanla ne empati kurarım nede başka bir şey
    Kimin aciz ya da ezik olduğu tartışılır. Adam intihar eder hiçbir dünyevi derdi kalmaz sen 3-5 kuruşa bedenini kiraya verip karnını doyurmaya çalıştığın şeye hayat der yaşamaya devam edersin.
  • anneni nasıl yanlız bırakacaksın?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Erkek olan gider tezgahtarlık yapar, taş taşır eve para getirir anasına destek olur
    Yok intihar edecekmiş de bilmem ne..
    Hadi oradan adam okumuş, neden senin gibi vasıfsızlarla birlikte amelelik yapsın?

• quote:

Orijinalden alıntı: kralorti70

Erkeğim diye gezme sen
    Ekonomi yüzünden psikolojik problemler + kaygılar = intihar

Erkeğim diye gezme yazan sen 37.500TL'lik okulda okuyorsun ve parasını ailen veriyor.
  • Nycha kullanıcısına yanıt
    Onların hepsi ismini yazsada toplu blok koysak.
    Bu tip adamları gütmenin yolu forumda birşey sattığı zaman almayacaksın.
    Bir yardım istediği zaman iplemeyeceksin.
  • Senin gibi düşünen binlerce insan var intihar bi çözüm değil daha yasın genc hemen ne pes ediyorsun. İllaki bir iş bulacaksın o işte en az 1 yıl calısmadan bırakma en azından benim yaptıgım hatalara düşmemiş olursun. Ve iş bulmadan da işten ayrılma
  • Mart ayında 21 oluyorum ben de. Sağlık okudum 4 yıllık kazanamadık 2 yıl okuduk bitti gitti. 11 Ağustos'ta markette işe girdim Pazartesi kendi isteğimle ayrılıyorum. Geleceğimle alakalı tüm düşüncelerim pesimistçe.Ölümden bile korkmaz hale geldim. Seni o kadar iyi anlıyorum ki. Burada kimsenin seninle dalga geçmeye hakkı yok.

Her insan farklıdır değil mi? Öyleyse kişilerin duyguları ve iradeleri de farklıdır.Her şeyini kaybetmiş bir adam dimdik durabilir, Porsche'una çizik atılmış adam intihar edebilir belki. Kaldı ki sendeki Porsche'luk bir durum değil, Türkiye şartlarında gayet normal bir düşünce.

Allah hepimize sabır versin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kambochian K kullanıcısına yanıt
    Konu diploma yeterli anlayışı ile alakasız, yazdığım konuyu tekrar okursanız anlayabilirsiniz bahsettiğim olayı. İnsanları küçümsediğim kanısına varmanız beni şaşırtıyor dikkat ve konsantrasyon problemleriniz olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gök Gürültüsü kullanıcısına yanıt
    Hocam harika yazmışsınız yaşam dediğimiz şey bu saçmalıktan ibaret

• Dostum öncelikle intahar işini aklından çıkar önce kendini sonrada anneni düşün hangi üniden mezunsun hangi sektörde iş arıyorsun bunları yazarsan daha yararlı tavsiyeler alabilirsin ve kesinlikle pes etme her insanın hayatında dönüm noktaları olur buda onlardan biri ileriki zamanlarda arkana bakıp bu günleri hatırlayıp vay be nerden nereye diyeceğin günler bunlar o yüzden pes etme unutma gülersen herkes seninle birlikte güler ama ağlarsan tek başına ağlarsın

• Yorumlara bakılırsa memleket çok kötüye gidiyor,hepimiz intihar etmeliyiz.Bu cidden vahim bir tablo..
    Sinir sistemimizi güçlü tutmalıyız

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • son 4 seçimde kime oy verdiğini söylersen ona göre yorum yaparız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Erkeğim diye gezme yazan sen 37.500TL'lik okulda okuyorsun ve parasını ailen veriyor.

Alıntıları Göster
    Param var okuyorum kardeş sanane

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.