Şimdi Ara

Einstein mı, Nikola Tesla mı? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
202
Cevap
2
Favori
9.973
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki

Einstein mı, Nikola Tesla mı?

(En Son Oy Tarihi: 28.11.2018)
Giriş
  • Tesla'ya gönülden bağlıyım seviyorum.Yolda görsem abim deyip sarılırım.
    Adam seri üretime geçmiş yapmışta yapmış amacı insanlığa faydalı olmak olan bu insan patent konularında sıkıntı çekmiş.
    Diğer insanlardan farklı ve bunda da son derece rahat.
    Saçına bakın adamın kendine özgülük var.
    Yüreği temiz olan bu adam hak ettiği değeri görememiş eğer görseydi yapabileceklerini aklım almıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iki side ustad karsilastirmak yanlis cok buyuk adamlar ikiside

• Nikola Tesla'nın komşusu, onun aslında bugün kullandığımız kapı zillerindeki kuş sesini kendisi için Tesla'nın bulduğunu söyler. Bunun yanında çello, bas, gitar'ında fikir babasıdır. Duamatikte onun elinden geçmiştir. Saymakla bitmez marifetleri var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana göre Aynştayn göz göre göre hata yapmıştır. ABD'ye gitmeseydi atom bombaları kullanılmazdı ve günümüzde hidrojen bombalarının önü açılmazdı.
  • the order 1886 oynayanlar nikola tesla diyecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: abundantia

"Bırakın doğruları gelecek söylesin ve herkesi eserlerine ve başarılarına göre değerlendirsin. Bugün onların olsun; ama uğrunda çok uğraştığım gelecek, benimdir."

Nikola harbi başkaydı, belgeselini izleyen iyi bilir.

Adam Edebiyatçı da çıktı vayy bee
  • Einstein daha çok evrenin işleyişiyle ilgili bilgiler verdi bize, Tesla ise şuanda hayatımızın neredeyse heryerinde kullandığımız şeylerde parmağı var. Tartışmasız Tesla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einsten , döneminde ihtiyaç duyulan bir güçü amerikaya kavuşturmuştur. yaptığı teoriler ile amerikayı ve dünyayı geliştirmiştir tesla ise insanların ucuz yada bedava dan enerjiye sahip olmasını güçlü makinalara sahip olmasını sitiyordu.

Ama altını çizeyim ucuz yada bedava bu yüzden amerikanın çıkar ve menfaat kesimi bundan hiç hoşlanmadı. Örnek kablosuz elektrik projesi; eğerki destek kesilmese bu iş yayılacaktı fakat elektrik daha ucuz kar edilmez hatta bedava bile olabilirdi. Diğer yandan petrol türevi maden türevi enerji kaynaklarının bile önü kesilecek ekonomik acıdan bir yarar olmayacaktı. bu yüzden tesla dışlandı Einsten kahraman oldu.
  • Söylediklerinin 3/4'ü ya matematiksel düzlemde yada kuramsal bakış açısı ile çürütülmüş, az daha kassa neredeyse felsefeci olacak bir adam Einstein. Tesla ile karşılaştırılamaz bile. O adamın imkanları olsaydı neler neler yapardı, dönemin kirliliğine kurban gitmese günümüz çok farklı olabilirdi. Nitekim şu anki haline yönelik şekli bu adamın patent ve icatları vermiştir.
  • einstein milyonlarca insanın ölmesine neden oldu. belki gelecekte milyarlarca insanın. bulduğu izafiyet teorisi teslanın en basit buluşlarından bile etkisiz şu zamanda. daha gerçekliği deneylere bile dayanmıyor.

ama tesla alternatif akım gibi insanlığa tamamen yarar sağlayan bir buluş yapmış. eğer einstein birilerine yarar sağladıysa veya sağlıyorsa onlar şuan dünyayı ezen devletlerdir.
  • Graviton G kullanıcısına yanıt
    einstein i bize mükemmel göstermeye çalışan bilimkurgu filmleri ve savaş kazanmasını sağladığı abd. şuan yaşarken kullandığın ve sana yarar sağlayan bi tane einstein buluşu söyle. gelecekte yarar sağlaması da şüpheli. 2 sene önce cern de ışık hızı geçildi elektronlarla ama hiç söylediği şeyler gerçekleşmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seferihsn -- 2 Mart 2015; 7:35:36 >
  • Nikolanstein

• Tesla'ya saygımız sonsuz

http://galeri8.uludagsozluk.com/475/nikola-tesla-dan-elektrik-alamayan-kız_619445.jpg

Ama einstein diyorum

https://pbs.twimg.com/media/BrpFUsaCUAI8nYd.jpg

• Tesla'nın hikayelerini duysanız içiniz cız eder lan, adam milyon tane şey bulmuş patentini başkaları almış o adama imkan sunulsaydı kim bilir neler daha ortaya koyardı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einstein quantum la falan uğraşmış teorik şeyler ikisi ayna dalda bile çalışmamış o yuzden hangisi daha çok işimize yaradı dersen enisteina haksızlık olur

• Kesinlikle Einstein tabikide. Ama bu forumda ki Tesla hayranliginin sırrını cozemedim gitti

• Karı kızı geçtim, Alternatif akımı seçtim.

Tesla

• Tartışmasız tesla

• Nicola Tesla tabiki.Bende Einsteinin bilerek ön plana çıkarıldığını dusunuyorum.

• Ikisini hangisi zeki diye karsilastirmak hakikaten cok sacma kardesim, su soylenebilir ikisi hakkinda ikiside bugune ve gelecege yon veren insanlar oldular
    Edit:Einsteina attim her ne kadar mantiksiz bir ankette olsa kendisine ve teorilerine hayranlik duyuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-DE04D47E5 -- 2 Mart 2015; 9:08:00 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.