DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Ehliyet Sertifikası (yardım arkadaşlar)
43
Cevap
0
Favori
50.492
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Ehliyet Sertifikası (yardım arkadaşlar)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      654 Mesaj
      05 Nisan 2009 02:38:04 Konu Sahibi
      B ehliyeti için kurstan verilen sertifikamı 22 Mayıs 2008 de almıştım. Para sıkıntısı ve üşengeçlikten ehliyetimi hala almadım. Bu ayın 17 sinde kesin alıcam. Peki ehliyetimin yanma ihtimali var mı. Yani sertifika veriliş tarihinden ne kadar sonra ehliyetimi alabilirim. bilgisi olan var mı arkadaşlar. Ayrıca ödemem gereken 200 küsür lirayı nereye ödeyeceğim. Şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

|
      |
    • Yarbay
      2115 Mesaj
      05 Nisan 2009 02:48:53
      Hakkın bakidir diye düşünüyorum. Parayı da vergi dairelerine yatırabilirsin.
      |
      |

• Yarbay
      2081 Mesaj
      05 Nisan 2009 03:54:15
      kardeşim 8 sene önce hak ettiği ehliyeti geçen ay aldı.sen ehliyet dosyasını kurstan aldıysan direk emniyete git,almadıysan kurstan o dosyayı alıp git.sadece sağlık raporu yenileniyor ve harçlar güncel oluyor .ama ehliyet hakkın kesinlikle yanmıyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      966 Mesaj
      05 Nisan 2009 04:19:27
      hiç birşey olmaz sağlık raporu ile sabıka kaydını yenılersın o kadar ben 2000 yılındakı dosyayı 2009 da aldım
      |
      |

yok
    • Yarbay
      3204 Mesaj
      05 Nisan 2009 08:14:44
      ne kadar sabırlı kişiler var tebrik ediyorum
      92 de ehliyet aldım kartı almak için bayağı acele etmiştim

SKODA SUPERB 2013 1.6 TDI DSG
    • Yarbay
      3772 Mesaj
      05 Nisan 2009 09:01:44
      bir seneyi geçince tekrardan sağlık raporu ve sabıka kaydı almanız gerekiyor.

kendimden biliyorum
      |
      |

EIRP:Effective Isotropically Radiated Power
      |∇xE=-(dB/dt) | ∇xH=J | ∇.D=φv | ∇.B=0 | D=ϵ.E | B=µ.H |
    • Yarbay
      11229 Mesaj
      05 Nisan 2009 10:47:26
      Parayı vergi dairesine yatıracaksınız.Kart ücretini de trafikte ödeyeceksiniz.Sağlık raporu ve sabıka kaydının geçerlilik süresi ise 1 yıldır.
      |
      |

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Yüzbaşı
      654 Mesaj
      05 Nisan 2009 11:34:10 Konu Sahibi
      Bana süresi 1 yıl dediler dün, almazsan tekrar sınavlara girmen gerekiyo falan dediler. 1 yıl dolmasına da çok az zaman kalınca tutuştum ben de valla içim rahatladı arkadaşlar. çok saolun ya. sağlık raporu falan önemli değil diğeri yanmasın da. çok saolun arkadaşlar tekrardan.
      |
      |
    • Yarbay
      7316 Mesaj
      05 Nisan 2009 19:11:15
      ben 1 gün bekleyememiştim vay be bide 2 sene boş yattı cüzdanda aldık ta ne oldu sanki sonraki iki senedede bikere bile soran olmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 5 Nisan 2009; 19:12:13 >
      |
      |

Efendiler, sırası gelmişken, aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanındaki, vicdanındaki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden bir an geri kalmasın!
      Mustafa Kemal ATATÜRK

Bu memleket tarihte Türk'tü, o halde Türk'tür ve ebediyen Türk olarak yaşayacaktır.

• Yüzbaşı
      654 Mesaj
      05 Nisan 2009 20:13:00 Konu Sahibi
      sorma hocam araba olmayınca ne yapıyım alıp da dedim şimdi uğraşcam tekrardan sağlık raporu bilmem ne! bekletmeden almak lazım yani
      |
      |
    • Yüzbaşı
      325 Mesaj
      05 Nisan 2009 21:00:18
      ağlık raporu ve sabıka kaydının yenilenmesi konusunda hemfikirim ancak parayı ehliyeti almaya gittiğinizde Emniyet Müdürlüğüne yatıracaksınız diye biliyorum.
      quote:

Orjinalden alıntı: deserthawk

Parayı vergi dairesine yatıracaksınız.Kart ücretini de trafikte ödeyeceksiniz.Sağlık raporu ve sabıka kaydının geçerlilik süresi ise 1 yıldır.
      |
      |

• Yarbay
      11229 Mesaj
      05 Nisan 2009 21:08:23
      quote:

Orjinalden alıntı: makul

ağlık raporu ve sabıka kaydının yenilenmesi konusunda hemfikirim ancak parayı ehliyeti almaya gittiğinizde Emniyet Müdürlüğüne yatıracaksınız diye biliyorum.

Alıntıları Göster

200 TL'ye yakın bir para vergi dairesine yatırılıyor.Kart ücreti de trafik şubesine.En azından benim zamanımda böyleydi,değiştiyse bilemem.
      |
      |

VW Passat 1.6 FSI Comfortline-Fırtına Grisi
      VW Caddy 1.9 TDI Comfortline DSG-Gümüş Gri
      Ford Fiesta 1.5 TDCI Trend
      Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium
    • Yarbay
      2649 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      michael j fox

Android Beta Tester
      26 Kasım 2009 01:14:42
      arkadaşlar bu kanunda herhangi bir değişiklik yok dimi ben 1 ay önce aldım sertifikamı ama ehliyeti almadım sakata gelmem inş.
      |
      |

Sen Türk olduğunu unutsan da düşmanın asla unutmaz.
    • Yüzbaşı
      793 Mesaj
      26 Kasım 2009 01:31:23
      quote:

Orijinalden alıntı: michael j fox

arkadaşlar bu kanunda herhangi bir değişiklik yok dimi ben 1 ay önce aldım sertifikamı ama ehliyeti almadım sakata gelmem inş.

Korkma korkma bir aydan bişey olmaz:))
      |
      |

El-Müstenidü bi Tevfikãti'r Rabbãniyye Meliki'd Devlet-il-Osmãniyye.

Vatansızlara İnat, Vatan Sağolsun...
    • Yarbay
      2649 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      michael j fox

Android Beta Tester
      26 Kasım 2009 02:15:53
      iyi bari bayramdan sonra hallederim heralde
      |
      |

Sen Türk olduğunu unutsan da düşmanın asla unutmaz.
    • Yüzbaşı
      315 Mesaj
      18 Aralık 2009 20:34:49
      sertifikanı aldıysan mesele yok devlet yeni kanun çıkartmadıkça ölene kadar sertifikanla emniyet e gidip ehliyet kartını yani sürücü belgeni alabilirsin ama trafiğe evraklarla çıkarsan küt diye yersin cezayı onuda söylemiş oluyum sadece süresi dolan sicil kaydını ve sağlık raporunu yenilersin 1 yıllık geç kalma olursa sertfikan varsa eline para geçtiği zaman git sürücü belgeni al o kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XenonMan58 -- 18 Aralık 2009; 20:36:38 >
      |
      |

• Çavuş
      47 Mesaj
      09 Mart 2011 20:57:36
      B sınıfı sürücü belgesi harç ücreti 234 tl. vakıfbank, halkbank ve vergi dairesinde yatırılır. Her yıl harç ücreti arttığı için aynı sene içinde alınması gerekir. Adli sicil kaydı ve sağlık raporunun geçerlilik süresi 6 ay, fotoğraflar ise 3 ay geçerlidir.
      |
      |

• Er
      10 Mesaj
      03 Ekim 2011 17:13:00
      A2 ehliyet sertifikamı 2005 te aldım, 2011 de işleticem diyorsanız;

2005 aldığınız bütün belgelerinizin tam olması koşulu ile;

Sabıka kaydı ve raporun yenileri ile birlikte trafiğe gidin. (Sertifika tarihinde alınmış olanlar mutlaka dosyada olacak.)

Yeni formları surucu kursundan tamamlatın (ek 8 vs..)

2008 öncesi sertifika sahipleri: Burdan sizlere bir yazı verecekler, bu yazıyla birlikte sınava o tarihte girmiş olduğunun ilçenin milli eğitim binasında sertikanın doğrulunu tayid ettirin ( Bu işlem uzun sürebiliyor çünkü sertifikayı arşivden doğruluyorlar)

Bu belge ile birlikte tekrar trafiğe bütün harçları yatırmış olarak başvurun,

Ancak bu şekilde ehliyetinizi alabilirsiniz.

2008 sonrası sertifikası bulunanların işçe milli eğitime gitmelerine gerek yok.

İyi Günler
      Baran
      |
      |

• Teğmen
      155 Mesaj
      03 Ekim 2011 17:17:24
      Ehlıyetı almasan sertıfıkayla araba surebılıyomusun cevırmede veya bı kaza olsa ehlıyetsız kullanmıs gıbı cezamı alıyosun

• Yarbay
      2985 Mesaj
      09 Ekim 2011 23:57:15
      quote:

Orijinalden alıntı: direc-t06

Ehlıyetı almasan sertıfıkayla araba surebılıyomusun cevırmede veya bı kaza olsa ehlıyetsız kullanmıs gıbı cezamı alıyosun

Konu horttt !!!!

Kesinlikle hiççç bir şekilde kullanamazsın serfitika ile otomobili !!

Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
modasor
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.