Şimdi Ara

Ehliyet almak zorlaşıyor(Güzel haber) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
2
Favori
2.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: yek_ka

2006 dan bu yana aynı laflar :))

evet aynı laflar ama bu komisyon geçen haftalarda toplandı ve ilk defa başbakan değiştirin dedi.

önceden hep yalan haberdi bunlar.

sanırım artık bu sefer kesin değişecek.
  • güzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

Bence 5 yılda bir de kontrol gerekli.

Ehliyeti aldıktan sonra, ölene kadar sanki sağlımız sürekli aynı şekildeymiş gibi, kullanıma devam ediliyor. Belki ben ehliyeti aldıktan sonra, gözlerimi ileri derecede bozdum? Belki bir kaza geçirdim ve sağ ayağımı eskisi gibi kullanamaz oldum? Belki sol kulak zarım patladı duyamıyorum ?

Bunların da kontrolü olursa iyi olur. Trafikte tehlike oluşturacak şekilde rahatsızlığa sahip olanlar vızır vızır trafikte geziyorlar. Bunun da önüne geçmeleri lazım.

Kesinlikle katılıyorum.
    Ayrıca Rusya'daki gibi her aracın içine kamera yerleştirilmesinden yanayım.
  • Pek mümkün gözükmüyor ama uygulanabilirse çok güzel olur.
  • Hiçbir ehliyet kursu 45 dakika trafikte araç kullandırtmaz o kadar insana.

Ben ehliyet aldığım zaman sadece 2 sokak öteye gidip geri gelmiştim. Aracı hiç geri vitese takmadım ve vitesi 3'e bile atmamıştım.

Bu sınavdan 90 verdiler bana. Sanırım sadece iyi direksiyon çeviriyorum diyeydi.

Kurs çalışanı şoförün yanında oturup pedallarla yardım ediyordu bilmeyene, o gün herkes ehliyet aldı. Bizim salak ozan bile. 3 sene geçti ve o çocuk hala trafiğe çıkamıyor ama ehliyeti var.
  • Geçiş süreci zor olur ama sonuçta çok güzel olur...
  • Bayan sürücülere sinyal verdikten hemen sonra (yaklaşık 1-2 salise) direksiyonu hemen sağ yada sol şeride kırmamayı öğretsinler yeter... Hangi bayan şöförle karşılaşsam güzergahımdaysa izlerim yapacak mı aynı olayı diye ve kesin yaparlar.
  • Sınav yaparken her türlü yol koşulunda kullandıracaklarsa karlı yol koşulunu nasıl sağlayacaklar? Özel sınav yerlerimi olacak yaz kış karlı şartları sağlayacakları?
  • Her sene aynısı söyleniyor dur bakalım ne zaman olacak?
  • A2 ehliyet alıyorum şuan, yazılı sınav 3 dakikada biten kolay bir sınav direksiyon sınavı ise sadece 1 tur 8 çizmeyle bitiyor. Olaildiğince zorlaştırılmalı ehliyet almak. Halihazırda ehliyeti olanlar da tekrar sınava girmek zorunda bırakılmalı. Yoksa sürücü hatalarından kaynaklanan tonlarca kaza yaşamaya devam ederiz.
  • Ütopya olarak kalmaz umarım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HazzaR

A2 ehliyet alıyorum şuan, yazılı sınav 3 dakikada biten kolay bir sınav direksiyon sınavı ise sadece 1 tur 8 çizmeyle bitiyor. Olaildiğince zorlaştırılmalı ehliyet almak. Halihazırda ehliyeti olanlar da tekrar sınava girmek zorunda bırakılmalı. Yoksa sürücü hatalarından kaynaklanan tonlarca kaza yaşamaya devam ederiz.

Ben A2 ehliyet sınavına kendi motorsikletimle girmiştim hem de scooter. :))
  • Her türlü 17 yaşındayım istedikleri kadar zorlaştırsınlar kar kış yağmurlu hava demem yan yan götürür getirirm onları zorlaşsında ehliyetim var senin yok diye arabayı kaldıramayan şahsiyetler ile uğraşmıyayım :D
  • Bu zamana kadar alan aldı zaten. 2 sene içinde bi kaç yüzbin kişi dahada alır. Ehliyet birkaç ayda bir ülke gündeminde gelir, yaşlılar kaza yapar alkollü sürücü durağa dalar. Hemen başlarlar yok sistem değişecek yok stajyer ehliyet gelecek yok chip'li olacak. He he olur bekleyelim bakalım...
  • direksiyondan 95 le geçtim gelgelelim bayırda araba kaldıramıyorum :) öyle bir düzen verdiler bizde yok yok şimdi vermeyin diyemezdik :)
  • Bu habere hala inanan mi var

Gelirsede gelsin ben etkilenmem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

Her türlü 17 yaşındayım istedikleri kadar zorlaştırsınlar kar kış yağmurlu hava demem yan yan götürür getirirm onları zorlaşsında ehliyetim var senin yok diye arabayı kaldıramayan şahsiyetler ile uğraşmıyayım :D

tabi bir de psikoteknik sınav ekleseler hiç fena olmayacak.
  • Şuan gözetmen başına 150 civarı öğrenci düşüyor.
    Öğrenci başı 45 dakika sınav yapılması demek bu özetmenlerin 150 öğrenci için 6750 dakika yani 112 saat çalışması demek.
    Bir gözetmenin günde maksimum 7 saat çalışılabileceğini düşünürsek 150 öğrencinin işlemlerinin tamamlanabilmesi için bir direksiyon sınavı gözetmeninin 17 gün aralıksız çalışması gerek.
    Kısaca bu uygulama anca lafta kalır,pratiğe geçemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizza

quote:

Orijinalden alıntı: oguz38x

Her türlü 17 yaşındayım istedikleri kadar zorlaştırsınlar kar kış yağmurlu hava demem yan yan götürür getirirm onları zorlaşsında ehliyetim var senin yok diye arabayı kaldıramayan şahsiyetler ile uğraşmıyayım :D

tabi bir de psikoteknik sınav ekleseler hiç fena olmayacak.

Merak etmeyin öyle yazdığım içinn (: Trafikte 2000 2500 devirde orta şeritten güzelce giderim sakin sakin ne arabayı yorarım ne cnımı :)))
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.