Şimdi Ara

Ehliyet :((

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler Sormak İstediğim bişey var 01.01.1992 doğumlu birisi ne zaman ehliyet alabilir?

• 2010
  • 01.01.2010 tarihinde 18 yaşına basıyorsun ve gidip hemen başvurabilirsin... soruyu sormandaki amaç ne dir anlamadım 18 yaşında olunca alındığını biliyorsun sanırım ve hesaplamayıda bildiğini sanıyorum
    yanlış anlama dalga geçmek amaçlı yazmadım ama çok komik soru yaw şimdi bir andamı aklına geldi düşünemeden direkmi yazdın bakalım ne cevap gelcek diye
  • 02.01.10 da
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnotheRDie

02.01.10 da

• quote:

Orijinalden alıntı: Ciko_Seko

01.01.2010 tarihinde 18 yaşına basıyorsun ve gidip hemen başvurabilirsin... soruyu sormandaki amaç ne dir anlamadım 18 yaşında olunca alındığını biliyorsun sanırım ve hesaplamayıda bildiğini sanıyorum
    yanlış anlama dalga geçmek amaçlı yazmadım ama çok komik soru yaw şimdi bir andamı aklına geldi düşünemeden direkmi yazdın bakalım ne cevap gelcek diye

kafamı karışdırdılar ya kaç yaşında olduğumu bile unuttum :) yok 18 biticek 19dan gün alcan ulan hesaplıyorum 17 bitiyo 18den gün alıyorum o tarihde iyice bunaldım işin içinden çıkamadım buraya yazdım :)

• şu gün alma olaylarından falan nefret ediyorum..durup dururken işi karıştırıyorlar.. aslında çok basit 01.01'de 2010-1992=18 bu kadar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: umutsro

şu gün alma olaylarından falan nefret ediyorum..durup dururken işi karıştırıyorlar.. aslında çok basit 01.01'de 2010-1992=18 bu kadar..

aynen moruk bende deli oluyorum o meseleye baksana madara olduk hâlâ çözemedim ben 01.01.210'da 18i bitirip 19dan günmü almış olcam yoksa 17'i bitirip 18den günmü almış olcam
  • 92 doğumlysan 2010 un doğduğun ayında yani doğum günün de 18 yaşını bitirmiş 19 a basmış olursun yani sen doğalı tam 18 sene geçmiş demektir ve tam 18 yaşındasındır 19 a bastı gibi gözüksende, sebebi doğdumuzda 1 yaşında olmamamızdır. bu hep böledir, bastığımız yaş telafuz edilmez, edebilmek için o yaşın senesinin bitmesi gerek.

Örnek : 1990 mart ayında doğan birisi 1991 mart ayı gelene kadar 1 yaşındayım diyemez, aynı şekilde 1992 nin mart ayı gelmedende 2 yaşındayım diyemez, sene farkı 2 gözükse bile.

Ehliyet başvurusu için 2009 un doğum gününden sonra yapabilirsin, çünkü 17 senen bitmiş 18 e basmış oluyorsun. Zaten şartlarında der 18 yaşından gün almış olmak diye.
  • 18 imize basar basmaz ehliyet alabiliyomuyuz ? yoksa illa belli dönemlerde yapılan direksiyon sınavlarını beklemek zorudamıyız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MoosacheR

18 imize basar basmaz ehliyet alabiliyomuyuz ? yoksa illa belli dönemlerde yapılan direksiyon sınavlarını beklemek zorudamıyız ?

basar basmaz değil, dolunca alabilirsin. şak diye alamıyosun. kursa gidiyosun 2-2.5 ay sonra anca alabiliyosun
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.