Şimdi Ara

Egreat R160S - R200S (3D Bluray ISO Player) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
538
Cevap
10
Favori
55.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Arkadaşlar wifi li himedia 900a modeli geldimi türkiye distribütörüne bilen varmı?

Himedia 900A ve 900B modeli artık gelmeyecek.

Alıntıları Göster
    @popcornhour
    Himedia 900A ve 900B modeli neden gelmeyecek, siz mi getirmeyeceksiniz yoksa başka bir problem mi var?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Newswire -- 21 Haziran 2012; 15:12:04 >
  • işletme sistemi olarak android yerine linux işletim sistemi kullanıldığında performans olarak nasıl bir fark var acaba. gigabit ethernet gerçek mi kağıt üzerinde mi.
  • Ağ hızını test edebilecek bir yazılım, uygulama yöntem vs varmı?
    Haftasonu denemeyi planlıyorum ama bir yazılım vs varsa prof. şekilde yapalım yoksa
    100mb dosya atıcaz ne kadar sürede atılıyor onu beklicez
  • Ftp ile dosya atarsın , o zaman gerçek değerler ortaya çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FTP derken?? PC den file zilla tarzı bir program ile mi bağlanayım
  • evet , mesela filezilla ile Dune 301'e 14-15 MB/s dosya transferi yapabiliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: popcornhour

evet , mesela filezilla ile Dune 301'e 14-15 MB/s dosya transferi yapabiliyoruz.

Wifi ile mi? Ethernet ile mi?

15mb çok az değilmi yahu? adam gibi bir USB 2.0 flash disk ile bile 20mb üzerileri görülebiliyor

Birde bu cihazda gigabit ethernet yokmuşki.
    1. sayfada 100mbit ethernet yazıyor zaten özelliklerde.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Di Renovatio

Arkadaşlar wifi li himedia 900a modeli geldimi türkiye distribütörüne bilen varmı?

Himedia 900A ve 900B modeli artık gelmeyecek.

Şansımı bir kez daha denemek istiyorum :)

Sevgili popcornhour,

Himedia 900B modeli tarafınızdan neden artık getirtilmeyecek?
    Yazılımında içinden çıkılmaz sorunlar mı var yoksa distribütörlük anlaşmanız mı sona erdi?

En azından cihazda bir sorun yok biz artık getirmeyeceğiz de diyebilirsiniz. :)

Elbette ki yurtdışından da getirtebilirim ama siz daha uygun fiyatlara veriyordunuz gibime geliyor... Her neyse...
    Kolay gelsin...

• Çünkü Himedia 900B ile Egreat R160S neredeyse aynı cihazlar ama fiyat olarak Himedia 900B %30 daha pahalı.
    Fiyat & Performans olarak Egreat R160S daha ağır bastığı için Şimdilik Himedia 900A yerine Egreat R6S , Himedia 900B yerine de Egreat R160S getiriyoruz.
  • quote:

Çünkü Himedia 900B ile Egreat R160S neredeyse aynı cihazlar ama fiyat olarak Himedia 900B %30 daha pahalı.
    Fiyat & Performans olarak Egreat R160S daha ağır bastığı için Şimdilik Himedia 900A yerine Egreat R6S , Himedia 900B yerine de Egreat R160S getiriyoruz.

Cevabınız için teşekkür ederim...

Evet Himedia 900B her şekilde Türkiye'de ki kullanıcıya %30 daha pahalı satılıyor/çıkış fiyatı gereği... Yapacak bir şey yok ayrıca estetik olarak da 900B'nin hakkını yememek lazım ancak belirttiğiniz gibi arabirim farklılıkları ve bağlantı seçenekleri dışında cihazlar arasında çok belirgin bir fark yok... En önemli olay chipset ve yazılım yoksa içinde ki devre kartını limon kasasına da yerleştirseniz aynı işlevi görecek...

Cevap için tekrar teşekkürler...

• gittigidiyor üzerinden aldım çok ilgili bir satıcı,modifiyeli yazılımı da kuracak.Bakalım bekliyoruz.
  • Asıl meseleye gelellim :F

IP Tv linklerini nereye yazıyoruz. Kedimiz nasıl ekleyip izliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

quote:

evet , mesela filezilla ile Dune 301'e 14-15 MB/s dosya transferi yapabiliyoruz.

Wifi ile mi? Ethernet ile mi?

15mb çok az değilmi yahu? adam gibi bir USB 2.0 flash disk ile bile 20mb üzerileri görülebiliyor

Birde bu cihazda gigabit ethernet yokmuşki.
    1. sayfada 100mbit ethernet yazıyor zaten özelliklerde.

neden gigabit yapmıyorlar anlamak mümkün değil yeni kart değilmi yahu bunlar. 10mb ile ağdan dosya transferi yapsa bile yeterli. incelemenizi bekliyorum haftasonu deneyeceğinizi söylemiştiniz umarım fırsatınız olur.

• Yarın öğleden sonra falan bakıcam inşallah.
    Salı izne çıkacağım için şimdi hazırlık ıvırzıvır falan pek fırsatım olmuyor evde
  • HD kanal olayı ne oldu arkadaşlar hala 1-2 günlük mü izleyebiliyoruz?
  • Yaklaşık yarım saattir evde hiç yoksa 4-5 tane farklı metrajlardaki ethernet kablolarından bir tanesini arıyorum.
    En sonunda buldum kabloları çektim, modemin yerini değiştirdim herşey tamam derken cihazın adaptörü bozulduğu için çalışmıyor

Elimde 12v güç kaynağı var ama aç boz uğraş zamanı değil şimdi daha eminönüne gitmem lazım, çanta hazırlamam lazım

@popcornhour elinde fazla adaptör varmı? yoksa bunu tamir mi edeyim?
    Gerçi bunu tamir etmektense, kendi elimdeki 12v güç kaynağını kullanmak çok daha mantıklı

• Aldim ama urun gelmeden pisman oldum yorumlardan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 12V 2A bir adaptör buldum soketi de aynıymış taktım çalıştı

Sistem şöyleydi.
    4 portlu ADSL modem (linksys)
    ethernet ile masaüstü pc mi bağlı
    yine ethernet ile R160S i de bağladım modeme
    samba vs ıvırzıvır özelliklerini açtım.

PC den ağımdaki egreat e dosya atmaya başladım, yaklaşık 6-9mb/sn ile atıyor.
    Sonra fileZilla ile FTP den bağlanıp attım 5-9mb arası sürekli dalgalana dalgalana gidiyor.

REMUX tarzı bir video oynatmak zor bu hızlar ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: SebastianTR

12V 2A bir adaptör buldum soketi de aynıymış taktım çalıştı

Sistem şöyleydi.
    4 portlu ADSL modem (linksys)
    ethernet ile masaüstü pc mi bağlı
    yine ethernet ile R160S i de bağladım modeme
    samba vs ıvırzıvır özelliklerini açtım.

PC den ağımdaki egreat e dosya atmaya başladım, yaklaşık 6-9mb/sn ile atıyor.
    Sonra fileZilla ile FTP den bağlanıp attım 5-9mb arası sürekli dalgalana dalgalana gidiyor.

REMUX tarzı bir video oynatmak zor bu hızlar ile

2 side ethernetten bagli olursa ?

• Zaten 2 sinide oyle baglamissin.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.