Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.392
Cevap
212
Favori
270.919
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi güzelde bu böyle taşınmaz ki, böyle kullanacağınıza kasa alın daha iyi, yinede yapılabilirliğini öğrenmiş olduk teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonacoDoom

İyi güzelde bu böyle taşınmaz ki, böyle kullanacağınıza kasa alın daha iyi, yinede yapılabilirliğini öğrenmiş olduk teşekkürler

Boyle neden tasinmasin? Oyunu zaten masada oynuyoruz. Masabasinda sistemi aktif ederiz, baska yerde dizustu. Kasa toplayinca hep masada duracak.

Bu arada diy setup a para vercem galiba dikiş tutmadı bu driver işi. açıp kapatınca gitti tüm stabillik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 5 Mayıs 2015; 10:44:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    O kadar sisteme masraf yaptıktan sonra sorunsuz çalışacaksa 20 dolar bir şey değil, koymaz Bende GTX 960 almaya karar verdim. 2-3 gün içinde alıcam, exp gdc geldiğinde dener sonuçları yazarım buraya. Bu arada Galax marka ekran kartları hakkında bilginiz var mı? Asus, MSI gibi markalara göre 100 tl daha ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kayacan93

O kadar sisteme masraf yaptıktan sonra sorunsuz çalışacaksa 20 dolar bir şey değil, koymaz Bende GTX 960 almaya karar verdim. 2-3 gün içinde alıcam, exp gdc geldiğinde dener sonuçları yazarım buraya. Bu arada Galax marka ekran kartları hakkında bilginiz var mı? Asus, MSI gibi markalara göre 100 tl daha ucuz.

Hocam notebookunuz ne?

• Acer V3 571G
    i7 3630qm, GT640M, 8GB 1600 mhz, ssd, hdd
  • Eğer ki laptop full hd değilse ki bildiğim kadariyla değil gtx 960 yerine gtx 750ti alın benim gibi egpu yu sipariş verdim gtx 750 ti ariyorum bende

• 960'ı ileriye dönük düşündüm. Şimdilik bu şekilde kullanıcam ama para biriktirdiğimde ilk iş en az full hd monitör almak olacak.
  • Anlıyorum

• Bayildim 70TL yi uygulamaya şu an çok iyi durumlar.

Gt540m iptal ettim herşey çözüldü.

• dostum kusura bakma yeni gordum, dGPU yu inaktive etmeden is zor surekli sorunla karsilasacaktin, su an sorunsuz calistigina sevindim, incelemelerini bekliyoruz, bir de bu ay baya yogunum eger sizin vaktiniz olursa, bu egpu setup 1.3 nereden indirilir nasil kurulur nasil uygulanir linklerle fotolarla bir inceleme hazirlayabilirseniz sayfaya ekliyelim, benim hazirlamam icin musait olmam bu ayin sonunu rahat bulur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • tebrik ederim şu günlerde yeni laptop mu yoksa kasamı toplasam diyordum bu proje aklıma yattı bir kac sorum var yanıtlarsan sevinirim..
    1-laptop lenovo z570 işlemci i5 2430m gpu :hd grapics + gt520m (senin pc gibi) sorun yaşarmıyım ?
    2-egpu boot ederken sorum yasarmıyım recovery li windows 7 kullanııyorum..
    3-epgu bedavaya kullanamazmıyız crack vs ?
    4-benim laptopta nvidia ekran kartını kapatma tusu var bu olurmu acaba ?

suan aklıma gelenler bunlar aklıma geldikçe yine sorarım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotoroman

dostum kusura bakma yeni gordum, dGPU yu inaktive etmeden is zor surekli sorunla karsilasacaktin, su an sorunsuz calistigina sevindim, incelemelerini bekliyoruz, bir de bu ay baya yogunum eger sizin vaktiniz olursa, bu egpu setup 1.3 nereden indirilir nasil kurulur nasil uygulanir linklerle fotolarla bir inceleme hazirlayabilirseniz sayfaya ekliyelim, benim hazirlamam icin musait olmam bu ayin sonunu rahat bulur

İnanir misiniz benimde bitirme tezim var bu dönem. Çok istiyorum rehber hazirlamak ama zaman yok. Belki şöyle 2-3 paragraf anlatabilirim ancak fotolar linkler videolar vs zor iş olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: whitelated

tebrik ederim şu günlerde yeni laptop mu yoksa kasamı toplasam diyordum bu proje aklıma yattı bir kac sorum var yanıtlarsan sevinirim..
    1-laptop lenovo z570 işlemci i5 2430m gpu :hd grapics + gt520m (senin pc gibi) sorun yaşarmıyım ?
    2-egpu boot ederken sorum yasarmıyım recovery li windows 7 kullanııyorum..
    3-epgu bedavaya kullanamazmıyız crack vs ?
    4-benim laptopta nvidia ekran kartını kapatma tusu var bu olurmu acaba ?

suan aklıma gelenler bunlar aklıma geldikçe yine sorarım...

yardımcı olacak arkadaşlar yokmu.?
  • whitelated kullanıcısına yanıt
    bahsettigin tus nasil birsey bilmiyorum eger o tusla ekran kartini kapatinca aygit yoneticisinde hic gorunmuyorsa buyuk ihtimal sorun cikmaz ama bazi lenovolarda whotelist denen bir olay var yani wifi slotuna kendi izin verdigi birkac marka disinda birsey baglayamiyorsun senin modelde de var midir bilmiyorum eger varsa bu egpu setup dedigimiz bios uzerinden o da hallediliyor, ben 25 dolara aldim ben de hala duruyor ama elemana yaptigi program ve isten dolayi saygim oldugundan sana da almani oneririm tabi eger ihtiyacin olursa belki hic gerek kalmayabilir, bir de laptopuna baktin mi wifi slotunu sokup yerine baglamak icin uygun mu? Bunlar disinda bor sorun yasamazsin bilgisayarin ozellik olarak vs uygundur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB718F389 -- 5 Mayıs 2015; 21:44:56 >
  • rorschach_ kullanıcısına yanıt
    sorun degil sadece bu egpu setup islemi nasil yapiliyor diye soran cok arkadas oluyor onun icin dedim, artik biraz daha beklesinler

• baktım yer olarak uygun ama kapak acıkmı duracak :) birde programı ücretsiz kopyasını kullanamıyormuyuz acaba ?
  • çok komplike işler var ya. arada hatalar çıkıyor, öğreniyorsunuz. mesela kartta O.C. var fabrika çıkışlı. Asus GTX760 DCU II O.C.
    O.C. kısmını düşürüyorsunuz yoksa bazı oyunlarda hata veriyor directx. şimdi O.C düşürdüm her şey düzeldi. baktım bununla ilgili epey hata var ancak eGPU ile alakası yok. masaüstü kullanıcılarının yazıları var hep forumlarda.
    onun dışında güç seçeneğini de kesinlikle max perf seçmezseniz değişik şeyler oluyor oyun sırasında. belli bir gücü geçince çat diye kapanıyor notebook. çok önemli.
    eGPU setup çok işe yarayan bir program hakkını yememek lazım.
    bence parası ödenmeli böyle şeylerin.

• benden bir video. r9 270x te böyle sabit 30 fps hayaldi, her driverda farklı fps veriyordu oyun. hepsini geçtim gt540m videolarına baktım youtube dan, rivals low ayarlarda bile akıcı değil gt540m ile.
    gta v için de çekmeyi düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 6 Mayıs 2015; 1:59:23 >

• Beyler valla imreniyorum :) bir an once yapmakistiyorum ya ama su epgu yu bedava kullanamazmiyiz ?

• Ben henüz e-gpu yazılımını almadım, bu yüzden tam detayları bilmiyorum. Aldığım zaman aşama aşama fotoğraflar ile birlikte bir rehber hazırlarım.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.