Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (183. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
271.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam dostlar bilgisayarıma egpu adaptörünün siyah olan bir ucu hdmi olan kablosunu taktığımda bile açılmıyor yani sadece kablo ve capslock ışığı yanıyor pc yi kablo takılıyken bile başlatamıyorum bırakın beasti takmayı. sanırım bios ile ilgili bir sorun ama emin olamıyorum çünkü hp bilgisayarımda whitelist olmadığını söyledi (https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Hardware-and-Upgrade-Questions/This-computer-has-whitelist/td-p/6980532 ) yani sorun ne hiç bir fikrim yok hot plug ve sleep tak ta olmuyor daha fazla bilgi isterseniz soraiblirsiniz ama hadi yardım edin şunu çözelim

• satlık egpu dock varsa uygun fiyatlı olarak satın alabilirim var mı elinde olan ? Ekran kartı da olur gtx 750 Tİ
  • Merhaba arkadaşlar benim del inspiron 5520 bir laptopım var herseyi tamamladım sistemi yazılımı fakat ekran kartını ısrarla makinem görmüyor laptopun modelımı desteklemıyor yada ben nerde yanlıs yapıyorum bana bır yardımcı olabılırsenız cok sevinirim atı radeon hd 5830 ekran kartı ve yeterlı bı power sup var ikisinede güc gidiyor  eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı bu şekilde bir problemimvar aygıt yöneticisinde mini pcı ı takınca geldı bu ve kaldı yardımcı olabılcek bırı var mı?

• rx 460 aldım bunu lenevo z500 laptop umla kullanabilirmiyim içinde nvdia nın 645m ekran kartı var i5 3230m de işlemcisi var
  • Valla hocam işlemcin okey bence o kartla gayet rahat kullanabilirsin benim problemim ekran kartının driverı yuzunden oldu gtx 760 kullanıyolar genelde ekrankartı alcak bütcem kalmadı benimde alet sorunsuz calısıyor istersen aldıgım fiyattan verebilirim sana beklemek istemiyorsan çinden
  • Hocam ben görüntüyü neden laptop ekranından alamıyorum?
    i5 işlemci var 8gb ram 9800gt ekran kartı
    tv ye bağlıyorum çatır çutur çalışıyor ama laptop ekranında nvidia denetim masası açılmıyor.
    Sebebini bilen yardım ederse çok sevinirim
  • Appl33 kullanıcısına yanıt
    Hocam bende Aspire E1-571 var i5-3230M CPU @ 2.60GHz, 2601 Mhz işlemcisi var 8gb Ram window10 64bit 9800GT ekran kartı taktım ama dahili monitörden görüntü alamıyorum. Hd Graphics 4000 var. Harici de sıkıntı yok bi yardım cıolurmusun?
    Nvidia optimus nasıl kuracağım benm 9800GT yi destekliyormu?
  • Öncelikle selam
    Böyle bir sistemi tek ben hayal etmediğime sevindim bu tarz notebookların kahrını çeken bir çok arkadaşım varmış :)
    Şahsen resimde belirttiğim sisteme sahibim fakat ekran kartının yetersiz olduğundan dolayı oyunlarda pek keyif alabildiğimi söyleyemem :/
    Özellikle şu konuyu gördüğümde içimde bir umut ışığı belirdi
     eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı
    Bu sisteme sahibim destekleyip desteklemediği konusunda yardımcı olabilecek biri var mı
    destekliyorsa bu ay mesai yapıp gereken bütçeyi çıkaracağım :)

• hocam sistemlerimiz aynı hemen hemen bildiğim kadarıyla intel 2.nesil üstü işlemci yetiyor ben sistemi kurdum fakat ekran kartının driverını kuramadım patladım sanırım gtx nvdia olması lazım bide benimlaptopumda ikinci amd kartı yanık kullanmaya calıstıgım ekrankartıda amd o yüzden bi cakısma yasıyorum =( ekran kartı alcak bütcemde kalmadı oyle ortada kaldım simdi sistemi satmayı dusunuyorum =( dilersen power sup + video dock verebilirim aldıgım fiyattan
  • YardımLazımAcilİşe Y kullanıcısına yanıt
    Kardeş işlemci 2. Nesil üzerinde olanlarda rahat çalışıyor. Ben asus k55vj i5 3230m işlemci 6gb ramlı laptopta gtx 1060 çalıştırıyorum. Yardımcı olurum kurulumda. Mini pc express yuvası versiyonu 2.0 ise gtx 1070 de çalıştırır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gün uğraştım eGPU kurulumunu tamamladım. Asus k55VJ model laptopuma gtx 1060 kurulumu oldu.
    i5 3230m işlemci
    6 gb ram
    240 Gb Adata ssd
    Intel hd 4000
    Nvidia 635m
    Windows 10 64bit
    Biosta UMA only seçeneği yok.

Beast mini pce dock v8.5c
    400w psu
    Manli Gtx 1060

Önce bağlantıları sağlayıp pcyi açtım. Gtx 1060 güncel driverini kurdum. Xeon 7. Nesil PCI express root aygıtını devre dışı bıraktim. 635m böylece tamamen devre dışı kaldı. Ama kod 43 hatası vardı bunun için Driver boost programını kurup driverlerın hepsini güncelledim. Yine olmadı. Bende nvidianin eksi sürücülerini denemeye başladım. Şuan 418 driveri var ben 372.70 driverinde kod 43 hatasından kurtuldum. Bu defeda nvidia kontrol paneli açmaya çalıştığımda Nvidia Gpu ya bağlı monitör yok hatası alıyordum. Bunu araştırdım youtubede egpu kuranlar windows 7 üzerinde bunu yapıyorlardı. Sebeine baktım diskin Mbr stilinde olmasındanmış. Bende verilerimi yedekledim. Ardından rufus ile usb ye Uefi harici (csm ve mbr) olarak yeni bir windows 10 yükledim. Biostan Fast Bootu kapatıp Csm yi açtım. Secure bootu kapattım. Hddyi formatladım sürücüleri güncelledim. 372.70 driverini kurdum. Yine Xeon 7. Nesil Pc express rootu devre dışı bıraktım. şimdi hem laptop ekranından hemde harici mönitörden görüntü alabiliyorum.

• Hocam biözel mesaj kutunuzu kontrol edermisiniz durumu izzah ettimbana yardımcı olabilme sansınız var mı ?
  • esesforza E kullanıcısına yanıt
    Programdan dahili gpu’yu yani nvdia ekran kartını iptal etmeniz gerekiyor

• Appl33 kullanıcısına yanıt
    Hocam,

1. Hangi programdan iptal edeceğim
    2. Dahili gpu yok bende sanırım, sadece intel 4000 ekran kartı var dahili olarak

Egpu aparatı ile 9800 gt kartı taktım laptop un ekranındayken Şu anda Nvidia gpu ya bağlı bir ekran kullanmıyorsunuz hatası veriyor ama ekran kartını tv ye bağladığımda çalışıyor.
    9800 gt 10 senelik bi kart sorun eski olması mı acaba. Şunu sorunsuz çalıştıra bilirsem orta bütçeli bi ekran kartı almayı düşünüyorum zaten.

Benim istediğim laptop ekranından harici ekran kartını kullanmak ve harici bir monitöre ihtiyacım kalmaması.

• Senin sorun windows önyüklemesiyle alakalı. Suan gpt formatinda onu mbr ye cevirmen gerekebilir. Verilerini yedekle öyle basla.

• ilgilenen varsa satıyorum

https://forum.donanimhaber.com/exp-gdc-ngff-170-lira--137153977#137153977

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dheskikullanıcı -- 15 Şubat 2019; 14:13:55 >
  • egpu sistemini kurdum driver yüklerken ekran siyahta donuyor rx 580 yazısı geliyo ünlemli bir şekilde
    biosta ekran kartını devre dışı bırakma yok kendi ekran akrtını kaldırıyorum win10 tekrar kuruyo
    driveri yüklerken sorun olanlar bu sorunu nasıl aştı açıklayabilir mi
  • https://thebottlenecker.com/calculator arkadaşalra burdan işlemcinizle ekran kartının darboğaz yapıp yamayacağına bakabilirsiniz
  • İyi akşamlar..
    Bir gazla sistem elemanlarını satın aldım..
    Dış kurulumu tamamlamak için laptıpu açtığımda söyle bir sıkıntı var...

Pin yuvaları farklı.. Bu aparatı iade mi etmeliyim bir çözüm varmı?

Bu arada Laptop monster abra a5 v 6.1.3

Simdiden teşekkürler.

• Merhaba bende Monster MS-17572 Laptop var. 4 tane PCIe x1 slotu bulunuyormuş HWINFO dan baktığıma göre wifi card pcie x1 slotunda ve gen 1 görünüyor. PCdeki tek gen 3 x16 slotunda pcnin kendi gpusu gtx 765m var. Bende gtx 1060 var ben şimdi bu docktan alıp gtx 1060 ımı bağlasam tamamen çok düşük verim mi alacağım gen 1 olduğu için ? Bakın HWİNFO64 de wifi cardı aşağıda bıraktığım resimdeki gibi gözüküyor. Apex legendste 20 30 fps aldığım için geçiş yapmak istiyorum. Lütfen biri yardım etsin wifi cardın bulunduğu slot yetersiz mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stravious -- 16 Şubat 2019; 23:23:48 >

• 
Sayfa: önceki 181182183184185
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.