Şimdi Ara

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.391
Cevap
212
Favori
271.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
53 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: acura07

İyi akşamlar..
    Bir gazla sistem elemanlarını satın aldım..
    Dış kurulumu tamamlamak için laptıpu açtığımda söyle bir sıkıntı var...

Pin yuvaları farklı.. Bu aparatı iade mi etmeliyim bir çözüm varmı?

Bu arada Laptop monster abra a5 v 6.1.3

Simdiden teşekkürler.
    Sizin wifi soketi ngff, aldığınız aparat m2 soketler için uygun. İade edip ngff soketli dock alın

• quote:

Orijinalden alıntı: Stravious

Merhaba bende Monster MS-17572 Laptop var. 4 tane PCIe x1 slotu bulunuyormuş HWINFO dan baktığıma göre wifi card pcie x1 slotunda ve gen 1 görünüyor. PCdeki tek gen 3 x16 slotunda pcnin kendi gpusu gtx 765m var. Bende gtx 1060 var ben şimdi bu docktan alıp gtx 1060 ımı bağlasam tamamen çok düşük verim mi alacağım gen 1 olduğu için ? Bakın HWİNFO64 de wifi cardı aşağıda bıraktığım resimdeki gibi gözüküyor. Apex legendste 20 30 fps aldığım için geçiş yapmak istiyorum. Lütfen biri yardım etsin wifi cardın bulunduğu slot yetersiz mi

Merhaba, Wifi kartını değil de direkt olarak resimde gösterdiğim kırmızı alanı seçili yapıp ekran görüntüsü alın öyle bakalım pcie versiyonuna

eGPU - notebookta harici masaüstü gpu kullanımı

• quote:

Orijinalden alıntı: Temet Nosce

Merhaba, Wifi kartını değil de direkt olarak resimde gösterdiğim kırmızı alanı seçili yapıp ekran görüntüsü alın öyle bakalım pcie versiyonuna

Alıntıları Göster
    Merhaba öncelikle hızlı yardımınız için teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla gtx 1060 ı pcie gen 2 x1 slotuna takmam için gereken parçalara harcadığım paraya deyecek bir performans alamayacağım bu slotta. Ama cidden gtx 765m beni çok üzüyor ve masaüstü bilgisayar kullanabilecek pozisyonda değilim. Sizce egpu dock alıp kurmalımıyım verimim ne olur ?

• quote:

Merhaba öncelikle hızlı yardımınız için teşekkür ederim.

Anladığım kadarıyla gtx 1060 ı pcie gen 2 x1 slotuna takmam için gereken parçalara harcadığım paraya deyecek bir performans alamayacağım bu slotta. Ama cidden gtx 765m beni çok üzüyor ve masaüstü bilgisayar kullanabilecek pozisyonda değilim. Sizce egpu dock alıp kurmalımıyım verimim ne olur ?

Alıntıları Göster
    Öncelikle her türlü gtx765m den daha iyi performans alırsınız, ama dahili gpunuz olduğu için egpu programını kurmak zorundasınız. Laptopda m2 slotu varsa m2 slotlu dock alıp bant genişliğini arttırabilirsiniz ama m2 slotlu docklar 100$ civarı bir rakama satılıyor biraz pahalı gelebilir

edit : sizin laptapunuza çok yakın bir laptopla yapılmış bir sistem buldum, bunu referans alabilirsiniz yapan kişi gayet iyi performans aldığını söylemiş, sizin için iyi bir haber :) 1060-1070-1080 hepsini denemiş

https://egpu.io/forums/builds/2014-15-clevo-wa50srq-gtx106010705gbps-mpcie2-exp-gdc-8-4d-win7-upes/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Temet Nosce -- 17 Şubat 2019; 0:46:2 >

• quote:

Öncelikle her türlü gtx765m den daha iyi performans alırsınız, ama dahili gpunuz olduğu için egpu programını kurmak zorundasınız. Laptopda m2 slotu varsa m2 slotlu dock alıp bant genişliğini arttırabilirsiniz ama m2 slotlu docklar 100$ civarı bir rakama satılıyor biraz pahalı gelebilir

edit : sizin laptapunuza çok yakın bir laptopla yapılmış bir sistem buldum, bunu referans alabilirsiniz yapan kişi gayet iyi performans aldığını söylemiş, sizin için iyi bir haber :) 1060-1070-1080 hepsini denemiş

https://egpu.io/forums/builds/2014-15-clevo-wa50srq-gtx106010705gbps-mpcie2-exp-gdc-8-4d-win7-upes/

Alıntıları Göster
    Anladım hocam benim bilgisayarda mSata var m2 malesef yok. Peki hangi docku almam gerekiyor bir sürü modeli var bunlar 8.3 8.4 9.x vs bana bak bunu al çok iyi olur dediğin bir cihaz var mı yoksa linkteki arkadaşın cihazından mı alayım ?

• quote:

Anladım hocam benim bilgisayarda mSata var m2 malesef yok. Peki hangi docku almam gerekiyor bir sürü modeli var bunlar 8.3 8.4 9.x vs bana bak bunu al çok iyi olur dediğin bir cihaz var mı yoksa linkteki arkadaşın cihazından mı alayım ?

Alıntıları Göster
    Aliexpressten alın hocam v8.4 geliyor sanırım çok da bir önemi yok versiyonların, kaliteli bir 300+w psu alın yeterli olur
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler.

ürünün içinde gelen bu. biraz bakındım hepsı aynı urunlerın.

ayrı olarak mı temın edecektık bunu?
    yoksa ngffli olarak satılanıdamı var bu meretın :)

• acura07 kullanıcısına yanıt
    Ngff li satilan var hocam, AliExpress den bakabilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • [ERROR] EFI/GPT installation found. You cannot do a disk image
    install. You have two options to get Setup 1.x working: beyler setup-disk-image bu hata ile açılıyor
    başalrken gelmiyor e gpu seçeneği çözümünü biliyormusunuz acaba ?
  • Temet Nosce kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkürler. Bana 1 aya patlar iadeydi tekrae sparişi idi..

Sadece o parcayı ayrı alabilirmiyim trden?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Anladım teşekkürler. Bana 1 aya patlar iadeydi tekrae sparişi idi..

Sadece o parcayı ayrı alabilirmiyim trden?
    Bu arkadas ngff li modeli satıyor isterseniz bir konuşun takas yapabilirsiniz belki :)
    https://forum.donanimhaber.com/--137153977#137153977
  • quote:

Bu arkadas ngff li modeli satıyor isterseniz bir konuşun takas yapabilirsiniz belki :)
    https://forum.donanimhaber.com/--137153977#137153977

Alıntıları Göster
    pm attım arkadasa. ürünün de iadesini baslatıp bu arkadastan satın alırım anlaşırsak

ilgilendigin için teşekkürler

• egpu programını usb ile kurmayı bilen varmı ?
  • quote:

pm attım arkadasa. ürünün de iadesini baslatıp bu arkadastan satın alırım anlaşırsak

ilgilendigin için teşekkürler

Alıntıları Göster
    Size gelen yanlış ürün de bana uyan ürün sanırım. Eğer satmayı düşünürseniz iadeyle uğraşmadan bana satıp arkadaştan o ürünü alabilirsiniz
  • usta şunun videosu varmı olmadı bitürlü
  • Stravious kullanıcısına yanıt
    Ürünü trden aldım yani baya fark var:(
    Satmak isterdim ama fiyatı sizi üzebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Aliexpressten alın hocam v8.4 geliyor sanırım çok da bir önemi yok versiyonların, kaliteli bir 300+w psu alın yeterli olur

Alıntıları Göster
    Hocam şöyle bir ürün kullanan bir arkadaş gördüm önceki mesajlarda.

LİNK

Exp Gdc ile arasında performans kaybı vs varmıdır 1x to 16x vs yazıyor nedir anlamadım tam. Bir yorumunuzu alabilir miyim ?

• hp 2170p model bilgisayarıma rx 460 ekran kartını taktığımda bilgisayara hiç görüntü gelmiyor. denediğim yollar:

1. aparattaki swichlerin hepsini tek tek denedim
    2. biosu atlatım kartı taktım yine olmadı.
    3. egpu yazılımı ile açtığımda kartı görmüyor.
    4. bilgisayarı beklemeye aldım kartı öyle taktım yine olmadı

başka fikri olan varmı ?

birde pci portlu sürüm var bende expressport kablosunu alsam olurmu yoksa dockla beraber mi almama gerekiyor
  • quote:

Hocam şöyle bir ürün kullanan bir arkadaş gördüm önceki mesajlarda.

LİNK

Exp Gdc ile arasında performans kaybı vs varmıdır 1x to 16x vs yazıyor nedir anlamadım tam. Bir yorumunuzu alabilir miyim ?

Alıntıları Göster
    Her hangi bir performans kaybı olduğunu okumadım ama exp gdc daha çok plug&play tarzı bir cihaz olduğu için daha rahat edersiniz. Bunda biraz uğraşırsınız. 1x to 16x demesi de mini pcie slotu 1x , bu dockların üzerindeki soket x16 o yüzden öyle yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: koasrmtaanl

hp 2170p model bilgisayarıma rx 460 ekran kartını taktığımda bilgisayara hiç görüntü gelmiyor. denediğim yollar:

1. aparattaki swichlerin hepsini tek tek denedim
    2. biosu atlatım kartı taktım yine olmadı.
    3. egpu yazılımı ile açtığımda kartı görmüyor.
    4. bilgisayarı beklemeye aldım kartı öyle taktım yine olmadı

başka fikri olan varmı ?

birde pci portlu sürüm var bende expressport kablosunu alsam olurmu yoksa dockla beraber mi almama gerekiyor
    Harici monitör mü kullanıyorsunuz yoksa laptop ekranını mı kullanıyorsunuz
  • 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.