Şimdi Ara

EGO Şoforüne Arkadaşımın Kartını Kaptırdım, 200 TL Cezası varmış. Bilgisi olan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
33
Cevap
0
Favori
7.681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ankaranın çok saçma bir bölgesinde okuyorum, ego kartına para yükleyecek yer yok yakınlarda. Evede servisle gittiğimden EGO kartım genelde boş oluyor. Geçen pazartesi okul sonrası kursa kaldım, dolmuşta yok yakınlarda sadece karşı duraktan otobüs geçiyor. Bende arkadaşımdan rica ettim sağolsun verdi hemen. Yola koyuldum 2 otobüse binmem gerekiyor eve gelmem için, ilkine bindim bastım geçtim, aktarma yapmak için indim otobüsten. Bindim diğer otobüse bastım kartı aktarma yazdı işte. Sonra adam o kart senin mi ver bi bakayım dedi birden şaşırdım ilk kez biri kontrol yapıyodu. Verdim kartı işte bu sen değilsin hiç benzemiyor falan diye adam aldı kartı, ben 6:25 e kadar son duraktayım gel al kartı dedi. Saat 6:10 gibi babamla gittim adama durumu açıkladık, adamda anlayış gösterdi(yada biz öyle düşündük) adam dedi ki seçimden önce olduğundan birde ilk sefer olduğundan cezası yok ama bunu EGO genel müdürlüğüne vermek zorundayım, kart sahibi kimliği ile gidip alabilir rahatca dedi. Biz teşekkur ettik. 2 Gün sonra arkadaşımla okul çıkışı genel müdürlüğe gittik(Kazım Karabekirde). Kartlarla ilgili bölümü bulduk anlattık durumu adam bakıyım kart gelmişmi yeni diye gitti. Geri geldi bize kartınız gelmiş dedi, istedik kartı adam kartınız cezaya girmiş 200 TL cezası var dedi. Nasıl olur şöfor böyle böyle dedi diye anlattım adama. Adam yapmayın ya, yok öyle birşey o şöfor size o an iyi gözükmek için öyle demiş böyle .....zlere prim vermeyin buraya gelen tüm kartlara ceza verilir, ancak kartı kullanan kardeşi ise geri verilir kart 1 seferlik,o şofor buraya her getirdiği kart için 5-10 tl para alıyor, 10 lira için milletin 200 lirasına göz dikiyolar dedi. Şofor bildiginiz tutanak tutmuş cd kayıtlarını vs yollamış. Biz şaşırdık şuan yapcak bişeyimiz yok diye çıktık dağıldık, ben babamı arıyıp anlattım. Babamda şoforle konuşmaya gitmiş, şofor yok abi benim haberim yok cezasi yok saniyodum falan diye kıvırmış. Şimdi kart 1 hafta oldu hala genel müdürlükte, arkadaşım yeni kart çıkartamıyorda. İşin kötüsü arkadaşıma ayıp oldu. Birde buraya yazayım dedim, ceza affı muhabbetleri geçiyordu. Bu haftada çözüm bulamassam haftaya cezayı ödeyeceğim ama 200tl de az para değil.Biraz uzun oldu, okuduysanız teşekkür ederim. Ne yapabilirim bu aşamada?

EDİT:200 LİRA GİRDİ ARKADAŞLAR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CE3CA2C3D -- 26 Aralık 2015; 21:11:02 >

• Yukarı...
  • konusuna cevap yazilmayan adam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CE3CA2C3D

• quote:

Orijinalden alıntı: Deli_Yaban

konusuna cevap yazilmayan adam

Zebanili csb yazsam 50 cevap gelir.
  • Uplamak tek elden gelen :(
  • Geçmiş olsun tanıdık varsa hallolur yoksa zor.
  • Dostum paşa paşa ödeyeceksin o borcu af falan yok maalesef.Dinozor dikeceklerine şu adamlara müdahale etseler keşke
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pengarox

Geçmiş olsun tanıdık varsa hallolur yoksa zor.

Tanıdık garanti mi? Tutanak vs varda
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Bir arkadaşımda böyle bir şekilde yakalanmıştı. Cezayı ödedi paşa paşa yapıcak bişey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HermioneGranger

quote:

sen hata yapmissin. basligi yanlis yazmissin. boyle yazcaktin; kizi eve cagirdim aksam geliyo taktik verin yapsan cogu kisi gelirdi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: HermioneGranger

quote:

sen hata yapmissin. basligi yanlis yazmissin. boyle yazcaktin; kizi eve cagirdim aksam geliyo taktik verin yapsan cogu kisi gelirdi

Alıntıları Göster
    başta hiç şöföre gitmeden ,arkadaşın kartımı kaybettim diye gitseydi daha cüzi bi ücrete çıkartırlardı kartını .En azından istanbulda bu şekilde yırtabiliyorsunuz.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    cezayı öde.

ayrıca sık kullanmadığın bi ego kartın var ve boş? neden böyle bi uygulamaya gidiyorsun merak ettim doğrusu. ben zaten sık kullanıyorum da kullanmıyor olsam mantıklı olan 10-15 lira tutmak. nazavan lazım olacağı belli olmaz.

aklıma takıldı: kartım çalındı diyelim, çalan adam da şöföre kaptırdı kartı aynı bu şekilde. 200 tl mi verecem ben yani kartı çaldırdım diye? sonuçta hikayede anlatılmamış da olabilir ama arkadaşın adını, tc kimliğini falan almamış gibi şöför.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nickbulpageat -- 18 Mayıs 2015; 17:56:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nickbulpageat

cezayı öde.

ayrıca sık kullanmadığın bi ego kartın var ve boş? neden böyle bi uygulamaya gidiyorsun merak ettim doğrusu. ben zaten sık kullanıyorum da kullanmıyor olsam mantıklı olan 10-15 lira tutmak. nazavan lazım olacağı belli olmaz.

aklıma takıldı: kartım çalındı diyelim, çalan adam da şöföre kaptırdı kartı aynı bu şekilde. 200 tl mi verecem ben yani kartı çaldırdım diye? sonuçta hikayede anlatılmamış da olabilir ama arkadaşın adını, tc kimliğini falan almamış gibi şöför.

Sofor hicbir sekilde bilgimi almadi. Arkadasim gidip alsa ilerde bana sıkınti cikardi. Kameralar vardi.
  • Gecmis Olsun Hocam Cezayi Odemek Lazim Heralde Cok Buyutmeyin Isi Bu kucuk seyde boyle yapmissa Sofor Allah bilir baska neler yapar buyuk seylerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glaxo Smith Kline

Gecmis Olsun Hocam Cezayi Odemek Lazim Heralde Cok Buyutmeyin Isi Bu kucuk seyde boyle yapmissa Sofor Allah bilir baska neler yapar buyuk seylerde
    şöför de işini bilmiyomuş siz gittiğinizde kartı vercem 10 tl alcam dese zaten çıkarıp 20 tl verirdiniz o an hem şöför memnun olurdu hem siz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glaxo Smith Kline

Gecmis Olsun Hocam Cezayi Odemek Lazim Heralde Cok Buyutmeyin Isi Bu kucuk seyde boyle yapmissa Sofor Allah bilir baska neler yapar buyuk seylerde
    arkadaşın kartın kayboldugunu iddaa edip 20 tl ücretle rahatlıkla yeni kart çıkarabilir.İstanbul da böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrefe

arkadaşın kartın kayboldugunu iddaa edip 20 tl ücretle rahatlıkla yeni kart çıkarabilir.İstanbul da böyle

Alıntıları Göster
    yanlışın var 200 değil 400 lira cezası. ve de hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunuluyor
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.