Şimdi Ara

Egm online ihbardan birini ihbar etsem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
4
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şerefsizin biri, tanıyorum da kendinsini, göz göre göre kediyi ezip video çekip story atmış. Kendin kaşındın diye. Bu kişi 1 yıldır ehliyetsiz araba kullanıyor, araba sürmeyi bile trafikte öğrenmiş bir maganda. Eğer ismim cismin ona gitmeyecekse ihbar edeceğim online plakasını falan. Akıl verme gereği bile duymadım, adam gayet mutlu hayvan ezdiği için. Ve ihbar edersem de yakalanır mı polisler o plakayı arar mı ehliyetsiz diye?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 1- İhbarında kimlik bilgilerinin kesinlikle saklı kalmasını belirt. (İhbarcının kimliğinin ifşa edilmesi YASAK.)

2- İhbarda söz konusu 2 olayı ayrı ayrı anlat. 1.si hayvana işkence ve öldürme olayı, 2. ehliyetsiz araç kullanma olayı.

3- İhbar ekinde mutlaka ihbarda anlatacağın durumlara ek olarak video, görsel ekle. Bahse konu şahsın kendi hesabındaki paylaşımını ek'e koy.

4 - Şahıs hakkında olabildiğince bilgi vermeye çalış. Ad soyad - ikamet - biliyorsa doğum yeri - aracın plakası vs.

5 - İhbar sonucundan tarafıma bilgi verilmesini istiyorum diye de ekle (eğer sonucu merak ediyorsan. Mevzuata göre olumlu ya da olumsuz sana bilgi verilmek zorunda.

Tüm bu süreç olayın türüne göre 3 ay - 1,5 yıl arası değişmekte. Ortalama 6 ay sonra işlem yapıldığına dair mail alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psikotrex -- 1 Şubat 2019; 16:26:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psikotrex

1- İhbarında kimlik bilgilerinin kesinlikle saklı kalmasını belirt. (İhbarcının kimliğinin ifşa edilmesi YASAK.)

2- İhbarda söz konusu 2 olayı ayrı ayrı anlat. 1.si hayvana işkence ve öldürme olayı, 2. ehliyetsiz araç kullanma olayı.

3- İhbar ekinde mutlaka ihbarda anlatacağın durumlara ek olarak video, görsel ekle. Bahse konu şahsın kendi hesabındaki paylaşımını ek'e koy.

4 - Şahıs hakkında olabildiğince bilgi vermeye çalış. Ad soyad - ikamet - biliyorsa doğum yeri - aracın plakası vs.

5 - İhbar sonucundan tarafıma bilgi verilmesini istiyorum diye de ekle (eğer sonucu merak ediyorsan. Mevzuata göre olumlu ya da olumsuz sana bilgi verilmek zorunda.

Tüm bu süreç olayın türüne göre 3 ay - 1,5 yıl arası değişmekte. Ortalama 6 ay sonra işlem yapıldığına dair mail alırsın.
    Kendimi ihbar mı etsem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.