Şimdi Ara

Eğitim Sistemi ile İlgili Yazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hergün,her sabah soruyorum kendıme neden diye.Neden böyleyiz neden bunu yapmak zorundayız neden sistemi değiştirmek için onun kölesi olmak zorundayız neden günde 6 saat uyuyp deliler gibi ders çalışmalıyız neden geleceğimiz için hayatımızın en güzel zamanlarını özellike şu güneşli günleri çöpe atıyoruz yurtdışında birçok ülkede yaşıtlarımız geleceğini rahat bir şekilde ihya ederken biz neden köpek gibi çalışmak zorundayız,neden ilk 20bine girmezsek aç kalıyoruz senelerdir bu konu konuşuluyor neden değişmiyor bu sistem neden kimse kimseye acımıyor insanları küçük yaşta hırpalamak onlara ne kazandırıyor daha 17-18 yaşında pırl pırıl gençlerin neden ders çalışacaklar diye kamburu çıkıyor?Para kazanmak veya bir meslek sahibi olmak bu kadar zor olmamalıydı.Bütün öğretmenler,müdürler,öğrenciler,veliler bu sistemden şikayet ederken neden kimse değişmesi için çaba sarfetmiyor kime sorsanız sistemin sorunu var ama 30senedir bu iş böyle yürüyor,sınavların ismi değişiyor sadece sistem hep aynı aslında...Bizden ne istiyorlar insanların geleceklerini sağlama almaları madem bu kadar zor bir sınava bu olayı bağlamak ne kadar mantıklı?İntiharlar,utançlar... bir akrabam bana ygs sıralamamı sorup cevapladığımda karşımdakinin yüz ifadesini görmek istemiyorum artık o göz kaçırışını o içinden kötü deyişini...Sadece bilmek istiyorum neden o kadar güzel örnek eğitim sistemleri varken en kötüsü bizde neden?

(yazdıkarımın hepsi sahsi düsüncemdir saygı duymayacak arkadaslar yorum yapmasın sadece icimi dökmek icin yazdım)

• " o kadar güzel örnek eğitim sistemleri varken en kötüsü bizde neden?"

kardeş diğer ülkelerde ilkokuldan sonra direk 5k maaşla doktor mühendis mi olunuyor benim mi haberim yok

eğitim sistemini savunmayacağım fakat herkesin hedefi doğrultusunda bu kültür derslerini öğrenmek zorunda. Matematik, mühendisliğin temeli biyoloji tıp alanın vesaire yani boş değil

Düzenleme: Ama ülkeye baktığımız zaman bu derslerden bir şeyler çıkarıp bilim adına bir şey üreten çok az insan var. Buda demekki bir şeyleri yanlış yapıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wehrmachtxx -- 27 Nisan 2017; 1:7:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmachtxx

" o kadar güzel örnek eğitim sistemleri varken en kötüsü bizde neden?"

kardeş diğer ülkelerde ilkokuldan sonra direk 5k maaşla doktor mühendis mi olunuyor benim mi haberim yok

eğitim sistemini savunmayacağım fakat herkesin hedefi doğrultusunda bu kültür derslerini öğrenmek zorunda. Matematik, mühendisliğin temeli biyoloji tıp alanın vesaire yani boş değil

dediğin gibi herkesin hedefi doğrultusunda , işine yarayacak dersleri öğrenmesi gerektiğinden yanayım.En kötüsünün bizde olduğunu şu açıdan düşünüyorum ülkemizde insanlar küçük yaşlardan hırpalanıyor üniversiteye geçince genellikle rahatlıyorlar.Ben tam tersinin olmasını isterim ilkokul ve lisede öğrencilerin psikolojisini etkileyecek davranışlardan kaçınılmalı ve onlara yüklenilmemeli belirli olgunluğa geldikten sonra mesleklerinde en iyi olmaları için çalışmalar yaplımları yani üniversitelerde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.