Şimdi Ara

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
644
Cevap
14
Favori
62.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Aracı almamdaki en önemli etkenler fiyatı ve motoru zaten Motor gerçekten çok başarılı, 120 beygir 320 tork ile piyasadaki en hızlı 1.6 dizel otomatik araç, astra k ile birlikte. Yol ve rüzgar yalıtımı bana iyi geldi ama motor sesi içeride.

İ30 136 bg 300 tork

308 120 bg 300 tork

Daha da sayarım örnek.

Hayırlı olsun.
  • Teşekkür ederim, sağolun.

Evet bu skalada araçlar var, benim bahsettiğim rakamsal olarak 0-100 ve max hız verileri. Tamam çok küçük farklarını pek bi önemi yok ama sonuçta sıralama yapmak gerekirse bu farklara göre yapılıyor. İ30 ağırlıktan kaybediyor gibi. 308 güzel ama evet.
  • Bildiğim kadarı ile 308 ve eski megane’ların 0-100’ü 10 sn’nin altıydı.

Fakat bence 100-150’ye ya da 100-200’e bakmak gerek. :)

Kendi aracımdan biliyorum, mesela volvo s60 t4 ile hemen hemen aynı 0-100 leri var ama 0-200’de aradaki fark 10 sn’den fazla ( youtube videolarından baktığım kadarı ile )
  • Evet 308 16 inç jant ile 10 saniye altıydı galiba.

100'den sonra 136 beygirlikler belki daha iyi olabilir ama yine ağırlık dezavantajı varsa zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lojistisyen

Teşekkür ederim, sağolun.

Evet bu skalada araçlar var, benim bahsettiğim rakamsal olarak 0-100 ve max hız verileri. Tamam çok küçük farklarını pek bi önemi yok ama sonuçta sıralama yapmak gerekirse bu farklara göre yapılıyor. İ30 ağırlıktan kaybediyor gibi. 308 güzel ama evet.

Evet şuan 308 9.5sn ile rekoru elinde tutuyor diye biliyorum.
  • 9.5 saniye gerçekten başarılı... Hafiflik çok işe yarıyor
  • lojistisyen kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun.
    benımde seceneklerım ıcersınde olan bı araç

video olarka hızlanma vb. beklıyorum.
  • Sizin aracınızda da bu kusur var mı ?

Çamurluk, kaput ve far kesişme yeri

Egea 1.6 dizel dct detaylı inceleme / 130 bin km geride kaldı.
  • Hayırlı olsun fiyatına göre iyi araç egea. Keşke lounge paket alabilme imkânınız olsaydı derim motor kısmı fena gazı kokleyince yapıştırıyor italyan beygiri mübarek. Bu fiyat aralığında araba alacak olsam egea alırdım bende.
    Hocam en geç ilk 1000 kmde motor yağı ve yağ filtresini değiştirin ondan sonra motoru zorlayin.
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam.

Ciddi değerlendirilmesi gereken bir araç. Hızlanma videosu ekleyeceğim ama rodajın bitmesi lazım.
  • Hiç dikkat etmedim hocam, yarın bir bakayım.
  • Klâsik Tofaş hocam fabrikadan çıkanlar birbirini tutmuyor. Bir yakinimda doblo vardi onunda kapıları kaputu filan birbirini tutmuyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Hocam en geç ilk 1000 kmde motor yağı ve yağ filtresini değiştirin ondan sonra motoru zorlayin.

Servise sordum, kontrol için gelmek gerekiyor mu diye, hayır 20 binde veya bir sene sonra dediler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Hayırlı olsun fiyatına göre iyi araç egea. Keşke lounge paket alabilme imkânınız olsaydı derim motor kısmı fena gazı kokleyince yapıştırıyor italyan beygiri mübarek. Bu fiyat aralığında araba alacak olsam egea alırdım bende.

Teşekkür ederim.

Aldığım araç stokta vardı, bu yüzden fiyat avantajı oldu iyi indirim aldım. Lounge olsaydı fark çok olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 3 Aralık 2017; 1:32:28 >
  • Hayirli olsun kazasiz, belasiz binin araciniza.
  • danGerfuLL kullanıcısına yanıt
    Sağolasın hocam
    Hocam ve ben tavsiye edeyim ilk sifir aracimizi aldığımızda bakım kilometresini değilde yilini doldurarak gittik ama gitmeden 3 ay once yağ filtresi tikanmaya bozulmaya başlamıştı. Soğuk calistirmadan yağ lambası 10 saniye geç sönüyordu. Açıkçası pişman oldum servisi dinlediğim için keşke ilk yağını değişseydim dedim.
  • İşte gerçek şehir içi verisi böyle olur ort. 23 kmh de cortlatmış araç. Ama o düşer tabiki şehir içi sıkışık trafikte 6.5 litre yakıyor diyebiliriz. Bu motor ve şanzımana göre gayet iyi,tebrikler.
  • Rabbim iyi günlerde kullanmayı nasip etsin Hocam. Hayırlı uğurlu olsun inşallah. Malum ülke şartlarından iyi seçim.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.