Şimdi Ara

Egea 1.4 Fire (95 HP) vs Corolla 1.6 Life (132 HP)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
6.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu iki araçtan birisi alınacak ve LPG dönüşümü yapılacaktır. Hangisini tavsiye edersiniz? Bilgiye dayalı açıklamalarıyla işi bilen mantıklı arkadaşların beni aydınlatmasını istiyorum. Aşağıda araçlar ile temel farklılıkları veriyorum.

Egea 1.4 Fire (easy paket)
    Fiyatı: 61.000 TL (Hurda teşvikli)
    Beygir gücü: 95 HP
    Airbag: 2 tane

Corolla 1.6 (life paket)
    Fiyatı: 77.000 TL (Hurda teşvikli)
    Beygir gücü: 132 HP
    Airbag: 7 tane

Bu iki versiyonunda boş paketlerini kıyasladığımızda diğer temel özellikler hemen hemen aynı. Aradaki en temel farklar yukarıda yazdıklarım ve 16 bin tl fiyat farkı.

Şimdi hangisi ve neden?

• Ciddi güvenlik donanımı farkı, büyük performans farkı ve muhtemel daha iyi ikinci eli için her kuruş fark değer Corollaya. Bütçeniz elveriyorsa tereddüt etmeyin.
  • 16 bin ₺ az para değil ama seçenekler arasına yazdığınıza göre bütçeniz müsait. Bu durumda güvenliği, performansı, sorunsuz motoru ile bu mukayeseden toyota galip çıkar. Egea en boş donanım, güvenlik zaafiyeti bariz, motor soru işareti (yağ yakma v.s.), güçsüz....
  • Kesinlikle corolla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçe uyuyorsa tabi Corolla, fakat borçlanacaksanız hiç gerek yok Egea alın geçin

• Arada ki 16bin tl’lik makas sizi etkilemiyorsa farkaaz daha dolu dizel egea bakın bence.

Lpg işletmesi ayrı dert, performansı ayrı dert vs vs..

• Bu seçenekler Fiat'ın sahibinin önüne gelse, o bile muhtemelen Corolla'yı seçer.
  • Aradaki 16 bin liralık fark az değil fakat Easy donanım,95bg atmosferik motor Egea, gerçek anlamda o para etmez.

Her türlü Corolla.Ki en boş paketi olmasına rağmen bazı modellerin orta donanımlarıyla yarışır.

• Kapak jant, plastik direksiyon, olmayan sis farı-park sensörüyle hangi c segmenti aracın orta donanımıyla yarışıyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Egeaya 3-5 bin daha verin urban paket alın. Hem tatmin eder hem paranız cebinizde kalır.

Easy egeaya karşı tabiki corolla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16 bin fark zorlamayacaksa corolla alınır.

Fark vermek istemiyorum bu egea da bana yeter derseniz tabiki egea daha mantıklı. Bu paraya b hb vermiyorlar adamlar c sedan veriyor.

• egea alınır aradaki 16 bin döviz veya altına yatırılır 2 sene sonra daha üst modele geçiş yapılır
  • LPG'de hangisi az yakar, onu seç gitsin,, ben öyle yapardım,,

• quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Bütçe uyuyorsa tabi Corolla, fakat borçlanacaksanız hiç gerek yok Egea alın geçin
    Evet bir miktar borçlanacağım ama kendi aileme. Kredi banka vs değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Arada ki 16bin tl’lik makas sizi etkilemiyorsa farkaaz daha dolu dizel egea bakın bence.

Lpg işletmesi ayrı dert, performansı ayrı dert vs vs..
    Bildiğim kadarıyla artık LPG'lerde teknoloji ve sistemler çok ilerledi. Profesyonel ayar yapan bir yerde özellikle Totoya motorlarda benzin ile LPG'nin performans anlamında zerre kadar farkı olmamakla birlikte ekonomide minimum %40 lara kadar fark oluyor.

Zaten bu iki araçtan hangisini alırsam alayım LPG ile kullanacağım. Dolu dizel Egea dediğiniz arabanın 1.3 olanı bile 90 bin tl.
  • Tabiki corolla ikisi arasından bir de 1.4 benzinlilerde yağ yakma sorunu var diye okumuştum ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZETEC SE

Egeaya 3-5 bin daha verin urban paket alın. Hem tatmin eder hem paranız cebinizde kalır.

Easy egeaya karşı tabiki corolla.
    Egea 1.4 Fire Easy paketi: 61.000 TL
    Egea 1.4 Fire Easy paketi: 71.000 TL

Arada 10 bin tl fark var. Fiat'ın bu saçma fiyatlandırması yüzünden az biraz aklı olan kimse gidip 10 bin tl farkı vermez. Eskiden sizin dediğiniz gibi 3-4 bin tl fark vardı iki paket arasında. Sanırım stoklarda easy paketi çok kaldığı için onun fiyatını indirmişler. Urban paketinde indirim yok gibi geldi bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redferrari

LPG'de hangisi az yakar, onu seç gitsin,, ben öyle yapardım,,
    Bildiğim kadarıyla LGP'ye en uyumlu araçlardan biriside Corolla'nın motorları. Sanırım Corolla daha az yakar ama tabi ki emin olmak için kullanan birilerine sormak lazım.
  • Egea Urban sahibi olarak Egea'yı Urban donanımıyla tavsiye ederim.Yoksa Corolla daha iyi bir secenek.Bütçeyi biraz daha yükseltsen Hyundai Elentra var.Megane 4 sedan var.Bunlar da aynı şekilde Lpg ye uyumlu güzel araçlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magneetic -- 4 Kasım 2018; 8:57:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: forshire

Evet bir miktar borçlanacağım ama kendi aileme. Kredi banka vs değil.

Alıntıları Göster
    Corolla al geç o zaman faiz vs yoksa borcunda.

Corolla saglam guzel araba

Ama bence Opel Astra Sedan Edition Plus ta bi düşün

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.