Şimdi Ara

EFSANELERİN EFSANESİ 331.DÖNEM FEDAİLERİ(Aralık-2009) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (338. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76.187
Cevap
37
Favori
2.184.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zaferyilmazz

sahur vakti gelmiş bende gidiim bi buçuk iskender lüpleteyim bol yağlı...

Hacı naptın sen ya bu saatte :D Soda, TÜrk kahvesi kesmez bak sonra :D
  • quote:

zaferim ayıp oluyor ama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: everest137

quote:

Hoşgeldin kardeşim... Sende yeni uyanmış havası sezdim :P ? :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dewi_L

quote:

quote:

yok kardesim şu odevi bitirene kadar uyku haram bana... sahurdan sonra yatıp 9 bucukta kalkıyorum...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Dewi_L

quote:

quote:

yok kardesim şu odevi bitirene kadar uyku haram bana... sahurdan sonra yatıp 9 bucukta kalkıyorum...

Bitir artık sende muradına er kardeşim.. Biz de erelim artık :) Seni göremiyoruz üzülüyoruz sonra :)
  • hiç sorma kardesim ben de ona ugrasıyorum... ben de üzülüyorum, aksattıgım için...
  • ben sahur yapmaya gidiyorum... bugunku performansımız cok düşüktü.. umarım pasa abi bol bol baraküda tutmustur... yarın gorusuruz tertiplerim...
  • quote:

hiç sorma kardesim ben de ona ugrasıyorum... ben de üzülüyorum, aksattıgım için...

Bende bir iki gündür pek uğrayamıyorum foruma ya :( Arkadaşlar sardırdı kağıt oyunlarına bıraktırmıyorlar. Namaz dı falan derken geç oluyor geç geliyorum. Gündüzleri de kelepçeye geliyorum dükkana bende bakamıyorum.

İnşallah bitireceksin kardeşim daha aynı yerde askerik yapacağız :)

Ya dün gece farkettim de :) sen acantim e sormuşsun nasıl naptın yarım kaldı diye bende sazan gibi atlamışım :) Anlatmışım ne varsa burdan acantim kardeşimden ve senden özür diliyorum hars diye girmişim aranıza... Geç saatlerde oluyor arasıra mazur görün pls :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dewi_L -- 24 Ağustos 2009; 4:00:39 >
  • quote:

ben sahur yapmaya gidiyorum... bugunku performansımız cok düşüktü.. umarım pasa abi bol bol baraküda tutmustur... yarın gorusuruz tertiplerim...

Tamam kardeşim afiyet olsun... hafta sonları resmi tatil hakkını kullanıyor sanırım herkes :) Haydi hayırlı sahurlar sana :)
  • gunaydun arkadaşlar . 4 gün ceza almıstımda anca geldim :P bu arada 118.3 kg ya duştum. 114 altına inem dilekce verecegim. inşallah kabul olur :S
  • Günaydın 331. dönem kardeşliği....

(ben kaçırdığım sayfaları bir gözden geçireyım...)
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkrhapsody

Beyler bir sorum olacak.Şimdi ben üniversitede 4.sınıfa gectim.Bu yaz haziranın sonunda eve bir kagıt geldi.Yoklamaya gelmediniz bakaya durumundasınız.Acilen en yakın askerlik subesine gerekli durum evraklarınızla gelin diye.Tabi ben başta sasırdım henüz okul bitmeden böyle bir kagıdın gelmesinden dolayı.neyse subeye gittim adam benim okuldan ögrenci belgemin şimdiye kadar hiç gelmedigini söyledi.okula gitmeden önce tecil ettirmiştim subeye gelip.Tecilimin bittigini hatta askerligimin cıktıgını söyledi.Benden acilen EC2 diye ögrenci durum belgesini okuldan getirmemi söyledi.Tabi ben okulu aradım neyse fazla uzatmayayım getirdim belgeyi.Subedeki memur işimi halletti.Birinci sorum; subedeki memur ilk gidişimde askerligimin cıktıgı söyledi.(Temmuz basında gitmiştim ilkin).Şimdi ben okulu bitirince nereye cıktı ise askerligim yine o cıkan yerdemi yapacagım yoksa o iptalmi oldu ? ikinci sorum ise;subedeki adam 7 yıl süren var dedi okulu bitirmek için.Ben suan 4.sınıfa gectim ve seneye haziranda okul bitince bana tekrar kagıt gelirmi muayene yada yoklama için? Yoksa benimmi gitmem lazım subeye tecil yada askere gitmek için ?

Hiç telaş yapmana gerek yok kardeşim, benimde 1-2 defa çıkacagım yer çıkmıştı ama farketmez, Yaşını belirtmemişsin ama anladığım kadarıyla 22 yaşındasın henüz, okulunu bitirdikten sonra tecil hakkın var, okulunu bitirdikten sonra diplomanla birlikte gidip sen tecil ettireceksin...Şube senin okulaki durumunla ilgilenmez okulu kaç yılda bitirdiğin vs. Şube sadece şunu bilir en son 29 yaşına kadar okuldan dolayı tecil hakkını kullanabilirsin... Sana askerlik için çıkan yer o dönem içindi, okul bittikten sonra sistem seni nereye gönderirse oraya gidersin... Özetle okulun bitecek, tecil ettirmek istiyorsan diplomanla gidip şubene tecil işlemlerini yaptıracaksın bu işlemler sırasında muayeneni olacaksın ve işlemlerin yapılacak YD subay adayı olarak ve tecilinin bittiği dönem hangi döneme geliyorsa celp dönemin o tarih olacak... Daha erken gitmek istiyorsan erken sevk işlemlerini yaptıracaksın, ama önünde koca 1 yıl var Erkin Korayında dediği gibi ''Gün ola harman ola'' o zamana kadarda hemen askere gidip gitmeyeceğini vs. kararını verir ve ona göre kendi yol haritanı çıkarırsın...
  • günaydın tertipler
  • Günaydın tertipler,
    Aklımda bir soru var ve aramızda bilen vardır umarım,
    sülüs kağıdını aldıktan sonra yurt dışına çıkabilirmiyiz, yoksa çıkış yasağımı vardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cesurasker

arkadaslar a/42 f.7 ye uyar.askerlıge elverıslıdır bu nedemektır.

Madde 42 - (Değişik: 7/1/2002-2002/3627 K.)

A) 1. Sebebi bulunmayan ve organik kalp hastalığına bağlı olmayan fizyolojik suffller.

2. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/46.mad) Otonom sinir sistemi bozuklukları (Aşırı terleme, Labil Hipertansiyon, Postural Hipotansiyon, Vazovagal Senkop), sinüzal taşikardi, sinüzal bradikardi, nörosirkülatuar asteni (Labil Hipertansiyon 72 nci madde kapsamında değerlendirilir).

3. Aritmiye neden olmayan preeksitasyon sendromları.

4. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/46.mad) Kalpte fonksiyon bozukluğu yapmamış pozisyon ve yer değiştirme anomalileri (Dextrokardi, dextropozisyon, situs inversus totalis ve benzeri).

5. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/46.mad) Organik nedene bağlı olmayan eksik veya tam sağ dal blokları (askeri öğrenci adaylarında sağlam kabul edilir).

6. (Mülga fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/46.mad)

7. (Değişik fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/46.mad) Eko ve anjiyografi çalışmaları sonucunda kalp hastalığı tespit edilmeyen seyrek gelen unifokal ventriküler prematüre atımlar, wandering atriyal pacemaker, seyrek gelen atrial ve nodal ekstrasistoller.
    AÇIKLAMA: Jet pilotu ve taarruz helikopteri pilotlarında elektrofizyolojik çalışma ile taşikardi indüklenemeyenlere uçuş verilir.

8. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Gradient yapmamış, yetmezlik oluşmamış bikuspit aorta, mitral kapak prolapsusu, patent foramen ovale, inter atrial septal anevrizma, çift aorta, persistan sol superior vena cava gibi hemodinamik fonksiyon bozukluğu yapmamış anomalili hastalar. Komplikasyona neden olmamış atrial ve ventriküler membranlar (embriyonel atıklar).

9. Elektrofizyolojik çalışma ve kateter ablasyonu ile başarıyla komplikasyonsuz ve nüks görülmeden tedavi edilmiş olan çeşitli aritmiler.

Sanırım senin rahatsızlığın yada şikayetlerinle ilgili birşey, sonuç olarak askerliğe elverişlidir almışsın gerisi sorun değil... Bu arada Komando olamazsın, birde sanırım havacıda olamıyorsun, umarım soruna cevap bulabilmişsindir, rahatsızlıgını veya şikayetlerinide yazsaydın daha iyi yardımcı olabilirdim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murthy.

Günaydın tertipler,
    sülüs kağıdını aldıktan sonra yurt dışına çıkabilirmiyiz, yoksa çıkış yasağımı vardır.

Bizim sülüs kağıdımız yoktur... durumu tam anlatırsan yardımcı olabilirim sana...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PAŞA -- 24 Ağustos 2009; 10:34:29 >
  • Herkes nerede...
  • quote:

Orijinalden alıntı: paşa 76

quote:

Günaydın tertipler,

Bizim sülüs kağıdımız yoktur... durumu tam anlatırsan yardımcı olabilirim sana...

Paşa abi, yanlış ifade ettim sanırım.
    sarı zarfı aldıktan sonra yani sevk kağıdını aldıktan sonra yurt dışına çıkabilirmiyiz acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paşa 76

quote:

Günaydın tertipler,

Paşa abi, yanlış ifade ettim sanırım.
    sarı zarfı aldıktan sonra yani sevk kağıdını aldıktan sonra yurt dışına çıkabilirmiyiz acaba?

Zaten askerlik durum belgende 30/11/2009 tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakınca yoktur yazar... bi sorun teşkil etmez yani, yolculuk nereye?
  • paşa abi burdayım Hepinize Günaydın
  • 
Sayfa: önceki 336337338339340
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.