Şimdi Ara

EFSANELERİN EFSANESİ 331.DÖNEM FEDAİLERİ(Aralık-2009) KD. ve YD. SUBAY ADAYLARI (2196. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76.187
Cevap
37
Favori
2.184.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 21942195219621972198
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

bu boy kilo muhabbeti... nasıl oluyo
    192 - 108 kilo ben arızamıyım şimdik...

• quote:

Orijinalden alıntı: everest137

quote:

Orijinalden alıntı: mirrordido

arkadaşlar bu kilo muhabbeti nedir ya,kilo sınırı olduunu biliyorumda normal erlik içinde 80-90 kilo mu nedir,
    ben 1,80-80 kiloyum almıyorlar mı beni askere

kilon boyundan 30 fazla ise sınırdasın demektir kardesim... 1.80 e 110 kilo gibi mesela... fazlaysan 1 yıl ertelenir askerligin

iyi ben yırtmışım,zaten bir ayda tığ gibi yapar onlar adamı....
  • quote:

Orijinalden alıntı: drummer_1907

quote:

Orijinalden alıntı: birsed

quote:

tertipler günaydın.. şimdi şubeden geldim.. zarfımı aldım.. ancak mühürsüz..zarfı kapatan rütbeliye "mühür?" dedim.. "mühre gerek yok" dedi

hadi hayırlı olsun tertip

saolasın

quote:

Orijinalden alıntı: engyldrm

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AS50

quote:

tertipler günaydın.. şimdi şubeden geldim.. zarfımı aldım.. ancak mühürsüz..zarfı kapatan rütbeliye "mühür?" dedim.. "mühre gerek yok" dedi

benimkinde de mühür yok..
    -halıcıoğlu

benim de zeytinburnu...tamam o zaman. umarım tuzlada sorun çıkmaz..

Hayırlıolsun kardesim bende zeytinburnundan aldım mühürlediler kolibantıylada yapıstırdılar benimkini.

quote:

Orijinalden alıntı: teote01

Oh be aldım sonunda zarfımı.Rahatladım azıcık.

Ne mühür var ne imza ne de bant,rengide sarı değil açık kahverengi :)

paşam şu çelişki hakkında bir yorum yapabilir misin acaba? sınavda bize sorun çıkartırlar mı?

Paşa abi bugün gündüz pek giremicek tertip ancak akşama...
  • arkadaslar yazdıklarım okunabiliyormu yav
  • quote:

tertipler yaaa canım sıkılıyor :(

neden tertip
    tahmin etmemi istermisn
  • quote:

Orijinalden alıntı: erkanmanyak

quote:

quote:

quote:

hadi hayırlı olsun tertip

saolasın

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AS50

quote:

benimkinde de mühür yok..
    -halıcıoğlu

benim de zeytinburnu...tamam o zaman. umarım tuzlada sorun çıkmaz..

Hayırlıolsun kardesim bende zeytinburnundan aldım mühürlediler kolibantıylada yapıstırdılar benimkini.

quote:

paşam şu çelişki hakkında bir yorum yapabilir misin acaba? sınavda bize sorun çıkartırlar mı?

Paşa abi bugün gündüz pek giremicek tertip ancak akşama...

sağolasın bilgi için... bu konuda yorumu olan arkadaşların yorumlarını bekliyoruz.. bir de tuzlaya gidince:
    "bunu mühürlet gel" lafını duymak istemiyorum da.. zeytinburnu-tuzla arası bilmem kaç km çünkü
  • adanada sınava girecek arkadaslar buyrun 6. kolordu hakkında bikac bilgi
  • quote:

quote:

Yok tertip ne sorun çıkacak. Bu iş biraz göz korkutma evraklar kayıp olmasın diye.Zaten para alırken verdiğiniz evrak nufus cuzdanı fotokopisi ve diplama vs evraklar var.
    En önemliside optik form.Takmayın kafanıza evraklar kaybolmasın yeter. Ha mühürlü bantlıysa ilişmeyin zarfa o kadar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: younglions

selam arkadaşlar bişey sormak istiyorum..

ben haziran2009 mezunuyum. eylül2009da bağlı bulunduğum askerlik şubesine gidip forma vs dolrurup+aralık2009 celbi için erken sevk dilekçesi verdim.. bağlı bulunduğum şube Bursa/yıldırım.. ayın 20sinden sonra erken sevkler belli olacak dediler telefonda.. acaba doğrumudur? bi bilgisi olan varmı?

bide dğer illerde okuldan arkadaşlarla aynı zamanda mezun olduk ama onlar sevk için sarı evraklarını almışlar ilden ile şubeden şubeye erken sevk tarihleri değişir mi acaba sonuçları açıklanması için?

bişey daha eylül ayında ilk gittiğimde mezuniyet belgesi+nufüscüzdan+resim fotokopileri falan verdim.. eğer aralık 2009da gidersem sevk evrakını almaya yine bunlar lazım olacakmı yoksa sadece nufüs cüzdanı yeterli olurmu? ayrıca ilk başvuru yaptığımda bana hiç belge falan vermediler.. vermeleri gerekirmydi?

A.s. kardeşim. Çoğu yerde erken sevkler sisteme girildi 30 elimde başvuranlar bile sevk evraklarını almaya başladılar. Sen askerlik şubene bir telefon edip sor istersen. 26 Kasıma kadar sevk evraklarını alman lazım...
    Sevk evraklarını almaya giderrken yanında 4 tane kimlik fotokopisi 4 tanede diploma fotokopisi bulundurman yeterli tabi asıllarınada bakmak istiyorlar. (Öğretmenseniz milli eğitimden alacağınız ek-a belgeside bulunmalı).
  • quote:

Tertip sıkma canını.bu da gelir bu da geçer...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Volkan nasılsın görüsemiyoruz kardesim paşada sık sık yazmıyor artık sanırım liste 1000 i geçmiş :)

iyiyim kardesim cok sukur, sen nasılsın... pasa abi rahatsızdı, bi de işleri yogun kardesim.. listemizin de maasallahı var

Bende iyiyim volkanım artık forumda sadece okuyucu oldum valla yazasım gelmiyor ara sıra sizleri görünce hal hatır sormadan duramıyorum paşayı ben bi arıyım o zaman neyi var acaba H1N1 olmasın bu :) Allah korusun.

Allah korusun kardesim, paşa abimiz sağlamdır, bişi olmaz evelallah

keyfin yerinde mi kardesim...

Bilmiyorum ki volkanım iyi gibi :) iyi diyelim iyi olsun zaman su gibi akıp geçiyor biraz kafam ona takılıyor askere gitmeden önce yapmayı planladığım bi çok seyi yapamadım. Askerden sonra zaman dahada hızlanıcak napıcaz bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: younglions

selam arkadaşlar bişey sormak istiyorum..

ben haziran2009 mezunuyum. eylül2009da bağlı bulunduğum askerlik şubesine gidip forma vs dolrurup+aralık2009 celbi için erken sevk dilekçesi verdim.. bağlı bulunduğum şube Bursa/yıldırım.. ayın 20sinden sonra erken sevkler belli olacak dediler telefonda.. acaba doğrumudur? bi bilgisi olan varmı?

bide dğer illerde okuldan arkadaşlarla aynı zamanda mezun olduk ama onlar sevk için sarı evraklarını almışlar ilden ile şubeden şubeye erken sevk tarihleri değişir mi acaba sonuçları açıklanması için?

bişey daha eylül ayında ilk gittiğimde mezuniyet belgesi+nufüscüzdan+resim fotokopileri falan verdim.. eğer aralık 2009da gidersem sevk evrakını almaya yine bunlar lazım olacakmı yoksa sadece nufüs cüzdanı yeterli olurmu? ayrıca ilk başvuru yaptığımda bana hiç belge falan vermediler.. vermeleri gerekirmydi?

Şubeler işleri sallamak için ileri tarihler veriyor.sizin sevkniz büyük ihtimalle belli olmuştur. eğer tam 20'sinde şu saatte gel diye randevu verilmediyse işleminizi daha öncede yaptırabilirisiniz.yerli şubeye (kimliğin arkasındaki kayıtlı olduğun yere) giderseniz önceliğiniz vardır.yabancı şubeye giderseniz nüfus+diploma orjinalleri ve bunların 4er fotokopiside gerekli.erken saatte giderseniz daha iyi olur.
  • quote:

quote:

eyw. tertip saolasın
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: psi20

Yahu tertiple şu sıra alma işini bir türlü netliğe kavuşturamadık. Mesela ben 2 aralıkta sınava girmek istiyorum erken ne zaman alablirim saat kaç gibi???

nerede gireceksin sınava kardesim... tuzlada gireceksen 2. gün sabah 6-7 gibi gidersen öglen sıra gelir, aksama cıkarsın...
    oglene kadar beklemek zor gelir dersen, 1. gün aksam git, ismini yazdır, 2. gün sabah sınav merkezine git, sabahtan gir sınavına kardesim

Evet tuzlada girecem Fatihte oturuyorum 2. gün sınava girecem o zaman 1 aralıkta 5 gibi orada olsam 2. gün için sıra alabilir miyim ?? Böyle yapacak olan varmı

• Selamun aleykum beyler, 331.ci dönem askere gidecekler arasındayım bende. Zarf şu anda masamda tam karşımda duruyor. Makina Mühendisiyim, kısa dönem tercih ettim ama Allah'dan hayırlısını diliyorum. Vatanımız için elbette kısa dönem de olsa uzun dönemde olsa askere yatmaya değil ülkemizi korumaya (dini yöneden de "cihad" etmeye) gidiyoruz.

Belki forumdan (DH'den) aynı yere düştüğümüz arkadaşlar olacaktır, umuyorum ki burada birbirimizi bulur tanışma fırsatı da yakalarız.

Söylemek istediğim birkaç şey var izin verirseniz. Mesajların sadece bazılarını okuyabildim, çok şey yazmışsınız faydasını gördüm diyebilirim eksik olmayın. :)

Söylemek istediğim şey şu; lütfen asker olarak birliğinize teslim olmadan yani o gün gelmeden önce eğer imanlı, inançlıysanız dini vecibelerinizin daha farkında olun, ayrıca askerlikten korkuyorsanız şayet askerlikle (cihad'la) ilgili hadisler var onları okuyun dilerseniz, çok faydasını göreceğinizden ve kendinizi ruhen daha hazır hissedeceğinizden hiç şüphem yok.

Hatta bir link ben ekleyeyim okumak isteyenler için:

http://www.bydigi.net/islamiyet/173696-cihad-ile-ilgili-hadisler.html

Bunun yanında askere gitmeden önce de helallik almayı unutmayalım arkadaşlar, tamam askerlik üzerine, askeriye üzerine, asteğmenlik, kısa dönem askerlik üzerine çok şey konuşuyoruz ama bunlar sanıyorum ki daha önemli şeyler şu aşamada.

Allah (C.C.) hepimizin yar ve yardımcısı olsun arkadaşlar.
  • yav dün bi arkdaşım aradı istanbulda yapıyor kısa dönemi albayın yazıcısı olum çok rahatım dedi, internetide varmış,albayda çok baba adam dedi ulan nasıl içim gitti yav,,,,,
  • quote:

quote:

quote:

eyw. tertip saolasın

Sİz şimdiden kurmuşsunuz muhabbeti Allah arttırsın...

Neye canın sıkılıyor tertip?
  • @adem1987
    tşkler.. şubeyi aradım az önce ayın 20sinde belli olacak dediler. ama günde en fazla 50kişi alıyolarmış işin ilginci.. son 5günde kaç kişi alacaklarki en fazla 250 kişi olur oda az bence..

@cabbas
    sizede tşkler.. dediğim gib bugün aradım 20snde belliolacak dediler randevu falan vermediler.. zaten bursa yıldırıma bağlı kütük ve yıldırım daki şubeye gdiyorum.. ozaman yerli sayılırım herhalde.. bi daha da fotokopi falan vs lazım olmaz herhalde?? yada önlem için alayım yinede yanına..

ayrıca bu sabah şubeye gittim erken sevk için dedim ilgilenmediler bile.. direk elime form verip doldur dediler sevk evrakı için sıraya geç dediler.. ama 50kişi dolduğu için 11de bitti bu günlük dediler.. ama önce bilgisayardan kontrol etmeleri gerekmezmeydiki dilekçenin kabul edilip edilmediği???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brain Wave

quote:

quote:

quote:

eyw. tertip saolasın

Sİz şimdiden kurmuşsunuz muhabbeti Allah arttırsın...

Neye canın sıkılıyor tertip?

bilmiyom ya tertip içimde tuhaf bir sıkıntı var hayır olsun diyorum kendime
  • 
Sayfa: önceki 21942195219621972198
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.