Şimdi Ara

editt (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
858
Cevap
58
Favori
61.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Weezer

içinden mi ? :)

dogusundan hocam :P

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2323

ilk bakista fiorino okudum 😀😀

bende forumda index'e bakarken florya'da oturuyorum ne alaka bu kim diyorum. sonra haa benim konu diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: BABAHAKKI

Anladığım kadarıyla bu amerikada tıpkı bizim almanya gibi çalışırsan öyle ya da böyle geçinirsin. Yani bizim türk milletinin abarttığı kadar sokaktan para toplamazsın ama çalışana hayat fena değil gibi. Ama tabiki bence almanyanın sosyal devlet anlayışı ile usa kıyaslanamaz gibi. Buarada ehliyet almanın çokda zor olmamasına şaşırdım. Almanyada kan alırlar adamdan :))) Peki trafik düzeni nasıl ? Ben oldum olası bir amerikaya gitsemmi diye aklımdan geçirmişimdir. Belki birgün avrupa cazip gelmezse olabilir.

Evet burda hakki ile calisan gecimini saglar. Ozellikle benim burada. Trafik sistemi mukemmel buranin sistemine hayranim. TR'de cok araba surmedim hatta ehliyetim bile yok ama buranin ki cok mantikli. Bir kere isiklar yolun karsisinda. Yani kirmizida beklerken kendinizi kasmadan isiga bakabiliyorsunuz. TR'de olsa babam isigin altinda bekleyince isigi gorebilmek icin turlu turlu hareketler denerdi

Cadde levhalari burada cok degisik TR'de ki gibi. Levha hangi yone paralelse o sokagi/yolu/caddeyi gosterir. Yani uclari nereye bakiyorsa orayi isaret eder. 4 yol var diyelim. Senin gecmen gereken isik tam karsinda. Isiklara bakiyorsun, isiklarin hemen yaninda mesela Nerge Rd yaziyor. Yazi tam sana bakiyor. Iste o nerge road senin tam karsin degil. Sagin ve solun olmus oluyor :)

Birde donusler farkli burada. Chicago'da daha farkliydi sistem. Orada 2 seritli yol dusunun. 2 serit gidis 2 de donus. En ortada emniyet seridi olurdu. Belirli noktalarda yolda ok isareti olur beyaz boya ile. Yolun ortasina gecersin o sekilde donersin. Ama florida'da genellikle 2 seritli veya 3 seritli bir yolda giderken sola donus icin ekstra bir cep acilir. Ekstra bir serit. O seridin uzeri hep sola donus oklari ile boyanir. Sola donmek isteyen oradan donebilir. Oradan duz gitmek yasak. Ve saga donusler florida'da serbest. Kirmizi isikta yol musait ise saga donebilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: metinlife

Hocam 5 yıllık eğitim vizem var babamdan ötürü.Gelmeyi düşünüyorum inşallah.İngilizcem upper seviye de orda tanıdıklarımda var bana yardımcı olacaklar lakin burda tıp fakültesi okuyorum donduracağım ve bu konuda şüphelerim var.Ailemin durumu iyi fakat yük olmak istemiyorum.orada standart bir iş edinip bu esnada sınava çalışsam sizce başarılı olabilir miyim?18 yaşındayım hayatımın en önemli kararı belkide lütfen bana yarım edin.Gonna loose my mind :(

ben seni tanimiyorum etmiyorum, o basari senin kendi iradene bagli oyle degil mi? ama vizen var madem git derim. ben goruyorum ne zengin kizlari calisiyor restoranlarda garson olarak. bi arkadasimin sevgilisi var. oglan garsonluk yapiyor. ama oglan milyon dolarlik biri. burada calismak ayip degil. herkes calisiyor neredeyse. ve ikisini bir arada yurutmek bana kalirsa gayet basit. yeter ki insan istesin.

hatta daha gecen dunyanin en tatli kizini buldum little greek'de gyro yerken. telefonumun sarji bitmisti. tampa'ya gidiyordum. cok aciktim exit'in birinde little greek gordum hemen girdim. hem yemek yerim hemde sarj ederim telefonu neyse. yanimda da cok sevdigim bi abim patronum sayilir. rahat degilim yani tam. adam arkada kestiriyor ufaktan. neyse geldik little greek'e. orada bak yemin ederim sunca hayatim boyunca dunyanin en tatli sarisin kizini gordum. hem tatli hemde acayip cool. neyse telefonu sarj ettirmek icin kiza sorucam, musait bir suru garson var. ben onun bu tarafa gelmesini bekledim sonra sordum. gecti gitti. uzaktan baya bakistik falan. yanimda o abim olmasa acilir giderdim kiza. telefonu sarj ettiremedim. bi kagit kalem aldim. o gunun tarihini, saatini yazdim. konumu yazamadim nerede oldugum hakkinda bilgim yoktu. sadece exit kacta oldugumu biliyordum. fis aldim onda adres yaziyormus allahtan. bakalim haftaya tek basima sirf o kizi gormek icin 2 saat araba kullanicam

• quote:

Orijinalden alıntı: selim752

Doğrudur hocam ben kötü bişey demedim zaten de bazı arkadaşlar fotolara yorum yapmış o yüzden bi bakayım dedim yoksa severek takip ediyordum konuyu 10 sayfa okudum yani erinmeden. Takipteyim...

Ben anladim zaten kotu bisey demedigini ustam bi problem yok yani Cok tesekkurler, keyif alman dilegiyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Coutinho

quote:

Orijinalden alıntı: caneycaney

Ilkay zaman 8 gb net icin 65$ oduyor sen nasil sinirsiz net icin 40$ oduyorsun?

Ayrica 40 $ a 3 gb net veriyor tmobile girip bakabilirsiniz

Ufkunu biraz genislet derim. Ben ilkay zaman degilim. Onun yasadigi yerde yasamiyorum. Amerika'da her seyin fiyati farklidir konum konum. Ben sigarayi burada 6$'ya aliyorsam onlar ca'da ki, ny'de ki insanlar neredeyse iki katina aliyor. Ben 1 galon benzine 2,19$ verebiliyorken onlar 3 belki 1,99$ verebiliyorlar. Benim en sevmedigim sey bilmeden konusmak degil, bilmeden boyle senin gibi artist artist konusmak. Burada cogu firma fiyat konusunda cok esnek ve internette yazilan fiyatlara bakmayacaksin amerika'da. evdeki hesap iyi yada kotu carsiya uymaz. chicago'dayken her mahalle farkli para oduyordu sabit internet icin. burada evde internetim olmadigi icin (cepteki yetiyor bana) fiyatlari bilmiyorum. ama dedigim gibi bilmeden konusma, yok girin bakin 40$'a 3gb veriyor cartta curt. Senin ilkay abin 8 gb net'e 65$ veriyorsa o onun hatasi yada secimidir. Adam demek ki iyi para kazaniyor ki neredeyse amerika'nin her yerinde ceken bana kalirsa dunyanin en iyi hat firmasi olan verizon kullaniyordur. Gidip onu Ilkay abinle konusacaksin. Ayrica bilmeden konusup internete bagli kaldigin icin bilmeyebilirsin, burada aile paketleri var. Kalabalik gittigin zaman +4 kisi, aile hatti yapiyorsun ve fiyatlar oldukca makul hale geliyor. Tek bir kisi girip benim kullandigim ozellikleri bu fiyata alma imkani yok.

Bilmiyorum, belki iyi niyetle sormussundur bana bu sorulari. Eger oyleyse uslubunu degistirmeni tavsiye ederim.

Koy faturani birader bos bos otme

Miami de bulunmasam yutturacaksin bize

Acikca yalanci oldugunu dusunerek yazdim o yorumu son attigin yorumda pekistirdi bunu

Koydugun kisimda billing 0 $ gozukmekte sebebi nedir?

Gerci photoshop da kasmis olabilirsin

T mobile gir sitesine goster bak aldigim bu de

Destekli at biraz burdakileri inandirirsin ama bizi zor

• Hocam ben şu anda iyi bir lisede okuyorum. Liseyi bitirdikten sonra direkt olarak amerikada mühendislik okumam çok mu zor bilginiz var mı? Gördüğüm herkes nedense üniversiteyi türkiyede okuyup master ile amerikaya gidiyor. Amerikada okuyan bir tanıdığım boşver hiç uğraşma çok fazla şey istiyorlar demişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Walter White

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Walter White

Ben OMÜ üniversitesinde 1. Sınıf ziraat okuyorum. Hayalim amerikada çalışmak ve yaptığım araştırmalar sonucu North Carolinada Tarıma önem verildiğini median maaşın 100.000 dolar olduğunu yıllık öğrendim. Başlangıç seviyesi içinde 3.000 dolar veriyorlarmış

Öncelikle bunlar doğrumu abi internet bazen yalan söyleyebiliyor ?

İkincisi benim amerikada mesleğimi yapmak için ne gibi yollar izlemem lazım bu saatden sonra ?

Keşke cevap vereydin hocam karı kız sormadık diyemi böyle oldu :/

Orada ziraat muhendisi olarak çalışmak için iki yol var.

Birincisi diploma denkliğini almak. Eksik dersler varsa tamamlayıp sonra certificationa sahip olmak için sinava girmek.

İkincisi ise diploma denkligi alıp sonra master programına yazılmak. Bittikten sonra sanırım daha geçerli oluyor diploma ve iş imkanı artıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: egomanyag

Ya ben bu yöneticileri anlamıyorum. Yahu adam bilgi veriyor paylaşıyor ne yaptı size... Küfür konusuda sansürlemiş neyin ceremesi bu, soru sorucaz adam yok

TEŞEKKÜRLER DH

evet gercekten tesekkurler dh...

artik buradayim hocam, ban acildi.

Sorumu unuttum ha :D Allahım şu rastgele banlamalar beni benden alıyor.

• Ban ban çiki ban

• Florida cennet gibi bir yer , ucuz , eyalet gelir vergisi falan yok sadece state oduyorsun.

Guzel is bulursan tadindan yenmez kuzey eyaletler hem pahali hemde hava sartlari iyi degil.

Bir arkadasim 90bin usd ye site ici 3 katli ev almisti florida orlando bolgesinden sitede 8 tane havuz varmis 7-8 sene oluyor alali.

• Coutinho kullanıcısına yanıt
    hocam çim sahada maç yapmak için hali sahaya para verirsen herkes güler
  • quote:

quote:

Hocam 5 yıllık eğitim vizem var babamdan ötürü.Gelmeyi düşünüyorum inşallah.İngilizcem upper seviye de orda tanıdıklarımda var bana yardımcı olacaklar lakin burda tıp fakültesi okuyorum donduracağım ve bu konuda şüphelerim var.Ailemin durumu iyi fakat yük olmak istemiyorum.orada standart bir iş edinip bu esnada sınava çalışsam sizce başarılı olabilir miyim?18 yaşındayım hayatımın en önemli kararı belkide lütfen bana yarım edin.Gonna loose my mind :(

ben seni tanimiyorum etmiyorum, o basari senin kendi iradene bagli oyle degil mi? ama vizen var madem git derim. ben goruyorum ne zengin kizlari calisiyor restoranlarda garson olarak. bi arkadasimin sevgilisi var. oglan garsonluk yapiyor. ama oglan milyon dolarlik biri. burada calismak ayip degil. herkes calisiyor neredeyse. ve ikisini bir arada yurutmek bana kalirsa gayet basit. yeter ki insan istesin.

hatta daha gecen dunyanin en tatli kizini buldum little greek'de gyro yerken. telefonumun sarji bitmisti. tampa'ya gidiyordum. cok aciktim exit'in birinde little greek gordum hemen girdim. hem yemek yerim hemde sarj ederim telefonu neyse. yanimda da cok sevdigim bi abim patronum sayilir. rahat degilim yani tam. adam arkada kestiriyor ufaktan. neyse geldik little greek'e. orada bak yemin ederim sunca hayatim boyunca dunyanin en tatli sarisin kizini gordum. hem tatli hemde acayip cool. neyse telefonu sarj ettirmek icin kiza sorucam, musait bir suru garson var. ben onun bu tarafa gelmesini bekledim sonra sordum. gecti gitti. uzaktan baya bakistik falan. yanimda o abim olmasa acilir giderdim kiza. telefonu sarj ettiremedim. bi kagit kalem aldim. o gunun tarihini, saatini yazdim. konumu yazamadim nerede oldugum hakkinda bilgim yoktu. sadece exit kacta oldugumu biliyordum. fis aldim onda adres yaziyormus allahtan. bakalim haftaya tek basima sirf o kizi gormek icin 2 saat araba kullanicam

Her şey benim içinde geçerli tıpa tıp sadece ben sınava hazılanıyorum ve vizem yok. Orada tanıdık olunca işler değişiyor mu vizede ?

• quote:

quote:

quote:

Ufkunu biraz genislet derim. Ben ilkay zaman degilim. Onun yasadigi yerde yasamiyorum. Amerika'da her seyin fiyati farklidir konum konum. Ben sigarayi burada 6$'ya aliyorsam onlar ca'da ki, ny'de ki insanlar neredeyse iki katina aliyor. Ben 1 galon benzine 2,19$ verebiliyorken onlar 3 belki 1,99$ verebiliyorlar. Benim en sevmedigim sey bilmeden konusmak degil, bilmeden boyle senin gibi artist artist konusmak. Burada cogu firma fiyat konusunda cok esnek ve internette yazilan fiyatlara bakmayacaksin amerika'da. evdeki hesap iyi yada kotu carsiya uymaz. chicago'dayken her mahalle farkli para oduyordu sabit internet icin. burada evde internetim olmadigi icin (cepteki yetiyor bana) fiyatlari bilmiyorum. ama dedigim gibi bilmeden konusma, yok girin bakin 40$'a 3gb veriyor cartta curt. Senin ilkay abin 8 gb net'e 65$ veriyorsa o onun hatasi yada secimidir. Adam demek ki iyi para kazaniyor ki neredeyse amerika'nin her yerinde ceken bana kalirsa dunyanin en iyi hat firmasi olan verizon kullaniyordur. Gidip onu Ilkay abinle konusacaksin. Ayrica bilmeden konusup internete bagli kaldigin icin bilmeyebilirsin, burada aile paketleri var. Kalabalik gittigin zaman +4 kisi, aile hatti yapiyorsun ve fiyatlar oldukca makul hale geliyor. Tek bir kisi girip benim kullandigim ozellikleri bu fiyata alma imkani yok.

Bilmiyorum, belki iyi niyetle sormussundur bana bu sorulari. Eger oyleyse uslubunu degistirmeni tavsiye ederim.

Koy faturani birader bos bos otme

Miami de bulunmasam yutturacaksin bize

Acikca yalanci oldugunu dusunerek yazdim o yorumu son attigin yorumda pekistirdi bunu

Koydugun kisimda billing 0 $ gozukmekte sebebi nedir?

Gerci photoshop da kasmis olabilirsin

T mobile gir sitesine goster bak aldigim bu de

Destekli at biraz burdakileri inandirirsin ama bizi zor

Ben seni cozdum. Sen suan miami'de bulunuyor olabilirsin. Bu zor bisey degil, aksine benim senin gibi supheci bir tavrim yok. Buraya allah bilir halanin, amcanin, dayinin, kuzeninin yanina gelmissindir. 1 hafta kalip doneceksin. Cozdum seni. Cunku eger gercekten burada yasiyor olsaydin;

quote:

Bana burada ilkay zaman ornegini vermezdin, onun yerine ben xxx firmasinda xx veriyorum olurdu. O yuzden fazla kasma

Al buda benden sana, lokmen ver oglum muzuguuuu

Ustte ki 219'a takilma. Hepimiz bu hatta gecerken iphone 7 aldik. Onun aylik parasi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coutinho -- 15 Şubat 2017; 19:3:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: egomanyag

quote:

quote:

Her şey benim içinde geçerli tıpa tıp sadece ben sınava hazılanıyorum ve vizem yok. Orada tanıdık olunca işler değişiyor mu vizede ?

Ogrenci vizesinde evet, isine yarar orada bir tanidik olmasi.

• quote:

Orijinalden alıntı: DermoCrazy

Florida cennet gibi bir yer , ucuz , eyalet gelir vergisi falan yok sadece state oduyorsun.

Guzel is bulursan tadindan yenmez kuzey eyaletler hem pahali hemde hava sartlari iyi degil.

Bir arkadasim 90bin usd ye site ici 3 katli ev almisti florida orlando bolgesinden sitede 8 tane havuz varmis 7-8 sene oluyor alali.

evet hocam florida resmen little heaven :p

• quote:

Orijinalden alıntı: selowan

hocam çim sahada maç yapmak için hali sahaya para verirsen herkes güler

turkiye'de bulundugum yerde cim saha yoktu. betonlarin arasindaydim.

• saygılar hocam.insan yurtdısında yasayan Türklerin yasamlarını görünce duyunca gercekden yasamadıgımızı anlıyoruz.Milletimden bir sıkıntım yok yanlıs anlamayın ALLAH'a bin şükür Türk olarak doğmusum ama yanlış insanların yönettiği yanlıs ülkede dogmusum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon1881

saygılar hocam.insan yurtdısında yasayan Türklerin yasamlarını görünce duyunca gercekden yasamadıgımızı anlıyoruz.Milletimden bir sıkıntım yok yanlıs anlamayın ALLAH'a bin şükür Türk olarak doğmusum ama yanlış insanların yönettiği yanlıs ülkede dogmusum.

Ben de hep bunu derim arkadaslarima. Turk olmaktan son derece gurur duyuyorum. Mesela yemek yiyoruz. Arkadas diyor ku bunu bunu yer misin bu aci diyor. Bende haha i'm from turkey dude keep calm diyorum :D hani barney stinson'un bro :D bakisi vardir, bilmem izledin mi diziyi o bakisi atiyorum. Hani ayip ediyosun bana birak bu isi bakisi gibi bisey :p turk olmaktan gurur duyuyorum, ama iktidar yuzunden suan ulkemden nefret ediyorum.

• Nasıl gittiniz?Ne iş yapıyorsunuz ? Çalışma iznini nasıl aldınız
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.