Şimdi Ara

Edit-mais alındı Motrio yedek parçaları nasıldır? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.255
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Öyle yapıcam hocam sağolun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: babapars

Uyum konusunda sıkıntı yok hocam Renault aynı motoru 2011 e kadar hiç değişiklik yapmadan üretmiş
    Hocam v kayışının 5 diş 4 diş olması olayı var. 5 diş olan değişim zamanı geldiğinde kopuyor 4 diş kopmuyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K.Kahriman kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bu duruma dikkat edicem inşallah

• quote:

Hocam yağ ve filtre de mobil mais kullanıyorum keza triger de de kaliteli malzeme alıcam ama devirdaim de çok bir kalite farkı olmamalı onun için bu işin peşine düştüm.
    Zaten olmazsa onu da mais yada kalitesini kanıtlamış marka alırım olur biter.
    Sevgili kardeşim, herhangi bir şekilde devirdaim arızalanırsa ne olur??? En iyi ihtimalle baştan sona motoru tekrar sökülmesi lazım, boşu boşuna masraf ve zaman kaybı. O yüzden muadil ürün arayacağınıza Devirdaimi de, trigeri ve V kayışını da orjinal Mais almanızı şiddetle tavsiye ederim.
  • tefennili kullanıcısına yanıt
    Eyvallah abi mantıklı olan bu galiba 50 ye yüze bakmamak lazım yardımın için saol

• Triger mais 170
    Devirdaim mais 240
    İşcilik 200 liraya ağır bakım halledildi
    Bunun yanı sıra piyasa da 90 100 liraya çakma mais triger seti satılıyor dikkat edin ben her parçacıda çakma ve orjinal olduğunu gördüm aklınızda bulunsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babapars -- 30 Aralık 2019; 14:35:13 >
  • quote:

Triger mais 170
    Devirdaim mais 240
    İşcilik 200 liraya ağır bakım halledildi
    Bunun yanı sıra piyasa da 90 100 liraya çakma mais triger seti satılıyor dikkat edin ben her parçacıda çakma ve orjinal olduğunu gördüm aklınızda bulunsun
    Hocam fiyatlar gayet iyi de, ağır bakım denilince V kayışı ve rulmanı, ayrıca Trigerin rulmanı değişmedi mi??? Ayrıca Devirdaim değişirken, yaklaşık 1 Litre kadar da antifreeze eksilmiş olması lazım o tamamlandı mı???
    Triger set olarak değişti bilye de var antifriz aracımda yedek vardı onu ekledik ayrıca yağı yaz sonunda almıştım yağ filtresi aldım Renault ürünü (purflux) ve mobil 2000 10w40
    Aksesuar kayışı ve bilyesi sıkıntısızdı tabiri caizse en ufak çatlak yoktu luzum görmedi usta
    Aracı toplayınca antifriz donma noktası -35 ölçüldü bence gayet iyi
    Bir artı olarak mais setin içinden Koyo(japan) bilye ve gates kayış çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babapars -- 30 Aralık 2019; 15:36:28 >
  • quote:

Triger set olarak değişti bilye de var antifriz aracımda yedek vardı onu ekledik ayrıca yağı yaz sonunda almıştım yağ filtresi aldım Renault ürünü (purflux) ve mobil 2000 10w40
    Aksesuar kayışı ve bilyesi sıkıntısızdı tabiri caizse en ufak çatlak yoktu luzum görmedi usta
    Aracı toplayınca antifriz donma noktası -35 ölçüldü bence gayet iyi
    Bir artı olarak mais setin içinden Koyo(japan) bilye ve gates kayış çıktı
    Kardeşim kusura bakma da, ağır bakım yapılırken V kayışı ve rulman her ne olursa olsun değişir. Hele ki kullandığınız yağ Mobil 2000, beş para etmez dandik bir yağdır. Madem ağır bakım yapıyorsunuz, 1 kere yapacaktınız 60-80. 000 km boyunca kafanız rahat olacaktı. O yüzden V kayışı ve rulman, 5 litre Motul veya Lique Moly 05 40 yağ, 1 litrede "Sarı renkli Antifreeze" le tamamlayacaktınız. Ama sizde kabahat yok, Usta denilen kasaplar sizleri yanlış yönlendiriyor maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

V kayışı ve bilyesi çok masraflı birşey değil bende iki üç defa tekrar ettim değişelim diye ama olmadı galiba biraz da arabadan çıkanlarla ilgili diye düşünüyorum ustanın tavrı zira devirdaim bilye ve kayış iyi durumda idi ben zaten km dolduğu için değil yıl dolduğu için değişim yaptım ama herneyse inşallah başım ağrımaz Allah herkese kazasız belasız arızasız araç kullanmayı nasip etsin

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.