Şimdi Ara

Edifier S550 ve S730 Kullananlar Klübü (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
204
Cevap
3
Favori
16.401
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • o zaman kumandayı s730 a göre dizayn edip s550 yede aynı kumandayı vermişler ...teşekkürler ...bende ne kadar sevinmiştim :)
  • Merhaba arkadaşlar,
    İnternette biraz aradım fakat Edifier S550 bulamadım. Acaba bildiğiniz, halen satmakta olan bir yer var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.
  • Yardımcı olacak yok mu arkadaşlar?
  • Selam arkadaşlar,
    Yaklaşık 3 yıldır S550 kullanıyorum. Önceki bilgisayarımın notebook olması sebebiyle bu süre zarfında cihazı tam verimli kullanamadım. Dün itibariyle 5.1 çıkışlı bir masaüstü sistem aldım. Bunca zamandır hep notebook'dan dolayı iyi ses alamadığımı düşünüyordum ama malesef ki 5.1 çıkışta da logitech z5500 ya da logitech'in benzer ürünlerine bile yaklaşamıyor. Devasa görünümü her ne kadar ihtişamlı olsada ses gücü ve kalitesi malesef bu görüntüsünün hakkını vermiyor. Ben apartmanda yaşıyorum ve ses yüksekliği konusunda cihazın hakkını veremiyorum. Ama yine de benzer bi logitech ürünün düşük ses seviyelerinde verdiği performansı bu cihazda bulmayacağımı anladım. Ses yüksekliği için görünüşüne aldanıp alacak arkadaşlar varsa tavsiye etmem, aldanmayın.
  • Bu arada S550'nin şekilli kumandası ses ve ışık ayarından başka pek bi işe yaramıyor.
  • malesef trde bu ürün stoklarda kalmadı hocam. edifierin yeni 5.1 s760d modelinde bir ürünü çıktı.şu anda yurtdışında satışta.tr ye ne zaman gelir daha doğrusu gelirmi bilemeyiz..

@pescatorett
  • Ilk sayfaya baktim da z5500 u oyle bi kotulemisler ki sanki 2.0 snopy sistem :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kötülenmesinin sebebi ses kalitesinin düşük olması o sistemi müzik amaçlı kullanmak olmaz oyun ve filmler için birebir ama müzik için
  • Şu konuda demek istediğim bir eşy var. Allah'tan z5500 den önce thx 550 aldım ve şuan ikisini karıştırdım. :))http://youtu.be/bOoDvJ6YQT4
  • VEGETTO kullanıcısına yanıt
    İlginiz ve yardımınız için teşekkür ederim. Bu hafta sonu Vatan'da bahsettiğiniz ürünü görüp, inceleme fırsatım oldu. Oldukça iyi bir ürün gerçekten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCovboy

Şu konuda demek istediğim bir eşy var. Allah'tan z5500 den önce thx 550 aldım ve şuan ikisini karıştırdım. :))http://youtu.be/bOoDvJ6YQT4

Sanırım eskisinden daha iyi durumda eskisine göre

• Aynen öyle hocam. Şuan x264 formatlı indirdiğim 8gb lık iron man 2 yi dijital bağlantı yolundan izledim (bitti). Dolby digital bir filmdi. İnanılmaz güzel bir şeydi yani. O tizlerle bassların uyumu harika bir şeydi gerçekten gözlerime ve kulaklarıma inanamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkishCovboy

Aynen öyle hocam. Şuan x264 formatlı indirdiğim 8gb lık iron man 2 yi dijital bağlantı yolundan izledim (bitti). Dolby digital bir filmdi. İnanılmaz güzel bir şeydi yani. O tizlerle bassların uyumu harika bir şeydi gerçekten gözlerime ve kulaklarıma inanamadım

Aslında Z5500 ün subwoofer ı ile S550 nin uyduları bir olacak ki o zaman gör aslı sistemi ne güzel olur ama kaça patlar kim bilir sen iyi aklını kullanmıisın
  • Evet edifier inkilerde cok iyi ama s750 olsa titanyum tweeter li uf yemede yaninda yat. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • EDIFIER s550 ile aranızdayım arkadaşlar...
  • Forumu komple okudum bazı arkadaşlar z-906 nın subwoofer ını kötülemiş 2 senedir kullanıyorum edif de var emin logitech bass larda edif den daha iyi ve güclü ama mid tiz konusunda edif acık ve net diyebilirim size vatan da veya teskona bimek vs vs vs gidin deneyin fanatikli yapmayın milleti yanlış yönlendirmeyin
  • edifier 760 tr ye getirmesi için dua ediyorum ama şimdilik 530 da gözüm ama hiç bir yerde bulamadım. satacak biri var mı 530?
  • quote:

Orijinalden alıntı: by.onr

Forumu komple okudum bazı arkadaşlar z-906 nın subwoofer ını kötülemiş 2 senedir kullanıyorum edif de var emin logitech bass larda edif den daha iyi ve güclü ama mid tiz konusunda edif acık ve net diyebilirim size vatan da veya teskona bimek vs vs vs gidin deneyin fanatikli yapmayın milleti yanlış yönlendirmeyin

O tartışan benim :) Anlatamadık zamanında,yahu yan yana odalarda S730 ve Z906 kurulu , ev arkadaşım bile S730'u kullanan kabul ediyor bunlar kabul etmiyor.Kalıbının adamı değil Edifier S730.Tamam sesi kaliteli tizi midi yerli yerinde ama kocaman sub dan çıkan bass komik geliyor.Z-906 ezip geçiyor valla.O ev arkadaşım daha sonra sattı S730 u zaten ben ise halen kullanıyorum z906yı.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

quote:

Orijinalden alıntı: by.onr

Forumu komple okudum bazı arkadaşlar z-906 nın subwoofer ını kötülemiş 2 senedir kullanıyorum edif de var emin logitech bass larda edif den daha iyi ve güclü ama mid tiz konusunda edif acık ve net diyebilirim size vatan da veya teskona bimek vs vs vs gidin deneyin fanatikli yapmayın milleti yanlış yönlendirmeyin

O tartışan benim :) Anlatamadık zamanında,yahu yan yana odalarda S730 ve Z906 kurulu , ev arkadaşım bile S730'u kullanan kabul ediyor bunlar kabul etmiyor.Kalıbının adamı değil Edifier S730.Tamam sesi kaliteli tizi midi yerli yerinde ama kocaman sub dan çıkan bass komik geliyor.Z-906 ezip geçiyor valla.O ev arkadaşım daha sonra sattı S730 u zaten ben ise halen kullanıyorum z906yı.

la kullanıyorum hocam z-906 yı zevkler tartışılmaz ama tartışmaya gerekyok arkadaşlara ayıp olmasın

• DH | equ* kullanıcısına yanıt
    Aktifle pasif sub'ları nasıl kıyaslıyorsunuz anlamıyorum.
    Aktif sub (z906) her zaman daha atak ve sert bas verir ve büyük ebatlara sahip olmayabilir.
    Pasif sub (s550) daha yumuşak bas verir ve pasiff diffuzorlardan dolayı büyük ebatlarda olur. Burda teknoloji ve yaklaşım farkı var başta, büyüklük ile bas oranı doğru orantılı değildir. Böyle basit kıyaslamalardan kaçının bence. Edifier genelde tutumlu müzikseverlerin tercihi (binlerce dolarlık hifi sistem almayan/alamayan), logitech oyun/film ve patlak bas meraklılarına hitap eder.
    Herkes ihtiyacına göre seçer.

Kıyaslamaya başlarsanız olay Apple/Samsung, PC/Mac, Benzin/Dizel, Manuel/Otomatik vites (son derece anlamsız) tartışmalarına döner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Chronos1121 -- 11 Şubat 2015; 8:36:01 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.