Şimdi Ara

Edifier Kullanıcıları Topluluğu (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.127
Cevap
36
Favori
120.903
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar x600'ü kurdum. İnceleme 1 saate kadar gelecek. İzlenimler süper...
  • Hayırlısı olsun gerçekten harika performansı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdemirci80

M3500 ün arka kabloları yetmiyor denediğim bir sürü kablo ise sesi yarı yarıya düşüyor.Tavsiye edebileceğiniz 10mt kablo var mıdır.

Arkadaşlar yardımcı olacak kimse yokmu yaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar da 5000 pro siparisini cuma gunu hepsiburada dan 440 12 taksite verdim.forumdan bir arkadastanda playvision hda decoder icin anlastik.hayirlisi ile ikiside elime ulastiginda yorumlari ekleyecegim.

• Öncelikle merhaba s530d kullanıcısı olarak benide listeye ekleyebilirsiniz.Şöyle bir sorunum var tvmin optik çıkışından s530d nin optik çıkışına bağlantı yapıyorum ama 3d ve bluray filmlerde hoparlörden ses alamıyorum nedeni nedir ve ses nasıl alabilirim bu şekilde
  • quote:

Orijinalden alıntı: math_tiger

Öncelikle merhaba s530d kullanıcısı olarak benide listeye ekleyebilirsiniz.Şöyle bir sorunum var tvmin optik çıkışından s530d nin optik çıkışına bağlantı yapıyorum ama 3d ve bluray filmlerde hoparlörden ses alamıyorum nedeni nedir ve ses nasıl alabilirim bu şekilde

s530d un dahili decoderi yoktur.sesi çözmek için araya decoder koymanız lazım.ucuzundan anfi mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarisakal

quote:

Öncelikle merhaba s530d kullanıcısı olarak benide listeye ekleyebilirsiniz.Şöyle bir sorunum var tvmin optik çıkışından s530d nin optik çıkışına bağlantı yapıyorum ama 3d ve bluray filmlerde hoparlörden ses alamıyorum nedeni nedir ve ses nasıl alabilirim bu şekilde

s530d un dahili decoderi yoktur.sesi çözmek için araya decoder koymanız lazım.ucuzundan anfi mesela.

Anladım peki sağolun yardımınız için tavsiye edebileceğiniz amfi veya decoder varmı ucuz yollu.
  • quote:

quote:

quote:

Anladım peki sağolun yardımınız için tavsiye edebileceğiniz amfi veya decoder varmı ucuz yollu.

Sony STR-DH130 2.1 Kanal AV Receiver

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sony STR-DH130 2.1 Kanal AV Receiver

ucuzundan dediğiniz bumu

• @burakdemirci80

Merhaba,

Multimedya ses sistemlerinde 10 metre oldukça fazla sayılabilecek bir uzunluktur.
    Neticede amfinin dağıtabileceği güç kısıtlıdır ve aradaki direnç arttıkça sinyalde kayıp yaşarsınız.
    Ve bunu ne kadar kaliteli kablo kullanırsanız kullanın aşamazsınız.

Kaldı ki M3500'ün gücü de belli. 10 metrelik kablonun 3 metresi kıvrım gibi nedenlerden dolayı kısalsa bile bu arka uyduları neredeyse kendinizden 7 metre uzağa konumlandırma anlamına gelir. Bu defa da arka uyduların performansından şikayet edersiniz.

Bence bu iş için kablo aramak yerine ,kabloların elverdiği noktaya hoparlör ayaklığı baksanız yada yapsanız çok daha iyi olur.

@cygnus666

Hayırlı olsun Hocam,güle güle kullanmanız dileği ile.
    Yorum yapmadan önce siparişi vermişsiniz,daha önce bazı başlıklar altında DA5000Pro ile ilgili oldukça uzun yazmıştım.Yine de belirteyim;
    DA5000Pro piyasada muadili olmayan bir model.

Ne X530 ne de Z5500 sınıfına girer.Arada kalan bir modeldir.
    Uydu performansı açısından her iki modelden üstün olsa da bas performansı açısından X530 ile Z5500 arasında düşünülecek 10 birimlik bir kıstas açısından 4. seviyededir.

Ancak bu size az bir miktar gibi gelmesin.Özellikle evde akşam/gece filmlerinde X530'un boğucu/ezici baslarına göre yada Z5500'ün efektif sesleri duyurmayacak baslarına göre oldukça ideal bir düzeydedir.

@math_tiger

Merhaba,

Sarisakal 'ın da dediği gibi Edifier modellerinde DTS,Dolby Digital,/Live,AC3 formatlarını çözebilmeye yarayan bir decoder bulunmamakta.
    Bu tip formatları oynatmaya kalktığınızda ya kulak tırmalayan bir ses alırsınız yada hiç ses alamazsınız.

Eğer Bluray oynatıcısı ve TV bağlantısı ile ses sistemini kullanıyorsanız oynatıcının özelliklerini inceleyin.
    Belirtilen formatları çözebiliyor ise ve analog,coaxal,optik ses çıkışlarından birisi varsa S530D'yi oynatıcıya bağlayın.

Yoksa Sarisakal 'ın dediği model bu tip kullanım için oldukça masraflı olacaktır.Değmeyecek bir işlem olur.
    cygnus666 gibi bir Playvision decoder bakabilirsiniz.

Ancak decoder düşünceniz son ihtimal olsun.Ses sisteminden hiçbir şekilde ses alamadığınız zaman decodere yönelin.

• selam herkese

cd player ile kullanabileceğim, fiyatı 100-150 tl civarında olan ses sistemi önerebilirmisiniz acaba? cd player ile kullanacağım için 5+1 gibi sistemler pek mantıklı olmaz sanırım. 1+1, belki 2+1 olabilir diye düşünüyorum. hiç ses sistemi kullanıcısı olmadığım içinde sizlere danışayım dedim.

teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kurdalegon

selam herkese

cd player ile kullanabileceğim, fiyatı 100-150 tl civarında olan ses sistemi önerebilirmisiniz acaba? cd player ile kullanacağım için 5+1 gibi sistemler pek mantıklı olmaz sanırım. 1+1, belki 2+1 olabilir diye düşünüyorum. hiç ses sistemi kullanıcısı olmadığım içinde sizlere danışayım dedim.

teşekkürler...

yukarda x600 kullanan arkadaşların mesajları var. istediğinizin karşılığı bu olsa gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: R0ME

@burakdemirci80

Merhaba,

Multimedya ses sistemlerinde 10 metre oldukça fazla sayılabilecek bir uzunluktur.
    Neticede amfinin dağıtabileceği güç kısıtlıdır ve aradaki direnç arttıkça sinyalde kayıp yaşarsınız.
    Ve bunu ne kadar kaliteli kablo kullanırsanız kullanın aşamazsınız.

Kaldı ki M3500'ün gücü de belli. 10 metrelik kablonun 3 metresi kıvrım gibi nedenlerden dolayı kısalsa bile bu arka uyduları neredeyse kendinizden 7 metre uzağa konumlandırma anlamına gelir. Bu defa da arka uyduların performansından şikayet edersiniz.

Bence bu iş için kablo aramak yerine ,kabloların elverdiği noktaya hoparlör ayaklığı baksanız yada yapsanız çok daha iyi olur.

@cygnus666

Hayırlı olsun Hocam,güle güle kullanmanız dileği ile.
    Yorum yapmadan önce siparişi vermişsiniz,daha önce bazı başlıklar altında DA5000Pro ile ilgili oldukça uzun yazmıştım.Yine de belirteyim;
    DA5000Pro piyasada muadili olmayan bir model.

Ne X530 ne de Z5500 sınıfına girer.Arada kalan bir modeldir.
    Uydu performansı açısından her iki modelden üstün olsa da bas performansı açısından X530 ile Z5500 arasında düşünülecek 10 birimlik bir kıstas açısından 4. seviyededir.

Ancak bu size az bir miktar gibi gelmesin.Özellikle evde akşam/gece filmlerinde X530'un boğucu/ezici baslarına göre yada Z5500'ün efektif sesleri duyurmayacak baslarına göre oldukça ideal bir düzeydedir.

@math_tiger

Merhaba,

Sarisakal 'ın da dediği gibi Edifier modellerinde DTS,Dolby Digital,/Live,AC3 formatlarını çözebilmeye yarayan bir decoder bulunmamakta.
    Bu tip formatları oynatmaya kalktığınızda ya kulak tırmalayan bir ses alırsınız yada hiç ses alamazsınız.

Eğer Bluray oynatıcısı ve TV bağlantısı ile ses sistemini kullanıyorsanız oynatıcının özelliklerini inceleyin.
    Belirtilen formatları çözebiliyor ise ve analog,coaxal,optik ses çıkışlarından birisi varsa S530D'yi oynatıcıya bağlayın.

Yoksa Sarisakal 'ın dediği model bu tip kullanım için oldukça masraflı olacaktır.Değmeyecek bir işlem olur.
    cygnus666 gibi bir Playvision decoder bakabilirsiniz.

Ancak decoder düşünceniz son ihtimal olsun.Ses sisteminden hiçbir şekilde ses alamadığınız zaman decodere yönelin.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.benim kullanım alanım küçük bir mekan.o yüzden bas performası açısından edifier i tercih ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cygnus666 -- 3 Ocak 2013; 23:40:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kurdalegon

Ve aleykümselam,

CD oynatıcılar yapısı itibariyle stereo çıkışı desteklerler.Bu yüzden 5+1 sisteme bağlantı yapsanız bile (bazı modellerde matrix modu ile stereo gelen sinyal 5 kanala dağıtılabiliyor) stereo sesi 5 kanala dağıtmış olursunuz,dinlediğiniz müzikten zevk almazsınız.

CD oynatıcısının genel olarak komodin,sehpa gibi zeminler üzerinde durduğu düşünülürse,ses sisteminin f/p oranı ve şıklığı göz önüne alınarak M3200'ü tercih edebilirsiniz.

Tabi bu dinlediğiniz müzik türü ile de alakalı bir durum.Eğer sizin için bas ön planda değilse 1+1 stüdyo tipi referans hoparlörlere de bakabilirsiniz. İkinci el Solo 6'lar da tercih listenize girebilir.

Hayırlı geceler.

• quote:

Orijinalden alıntı: cygnus666

arkadaslar da 5000 pro siparisini cuma gunu hepsiburada dan 440 12 taksite verdim.forumdan bir arkadastanda playvision hda decoder icin anlastik.hayirlisi ile ikiside elime ulastiginda yorumlari ekleyecegim.

bekliyorum hocam :)

pc için playvision gereksiz galiba. benim anakartta spdif var ama zaten yeterli analog çıkış da mevcut:

• x600 da Marc Anthony - I Need You dinledim tekrar aşık oldum sistemime bukadarmu net ses olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

quote:

arkadaslar da 5000 pro siparisini cuma gunu hepsiburada dan 440 12 taksite verdim.forumdan bir arkadastanda playvision hda decoder icin anlastik.hayirlisi ile ikiside elime ulastiginda yorumlari ekleyecegim.

bekliyorum hocam :)

pc için playvision gereksiz galiba. benim anakartta spdif var ama zaten yeterli analog çıkış da mevcut:

Sanırım yarın elime ulaşacak cihaz. Bağlantı konusunda bilgim yok

• quote:

hepsiburada bu kadar uzatıyor muydu ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.F. ASLAN

quote:

hepsiburada bu kadar uzatıyor muydu ya

15 20 gün uzadığıda oluyor

• Hepsiburada dan ilk kez alışveriş yaptım ve hüsrana uğradım.da 5000 pronün sadece uydu hoparlörlerini göndermişler.tedarikçinın hatası olduğunu söylediler.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.