Şimdi Ara

Edebiyatta böyle soru gelir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Böyle detay soru gelir mi? Birde cevaplarını bilen yazabilir mi video çözümü yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ilk soru detay değil bence gelebilir
    ikinci soru çok detay olmuş, bölümlerin içeriğini bilmeye gerek yok
  • İlk soru gibi gelebilir, belki karışık gibi gözükebilir ama kilit noktalardan çıkarılıyor direk, Hüsn'ü aşk'ın hangi esere karşı yazıldığını bilmek, ikincisi için nabi'nin çocuklar için yazdığı eseri bilmek, üçüncüsü için sünnet vs. gibi konuların olduğu türe ne deniyor onu bilmek lazım.
  • Melburg kullanıcısına yanıt
    Hocam biliyorsanı eşleştiriebilir misiniz

• ilk soru cikiyor aslinda ya. yani divan edebiyatinda eser icerigi pek sanmiyorum ama yapilabilecek bir soru. ikinci ise gereksiz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kaanmc kullanıcısına yanıt
    İkisin de cevabı D. Safahat'ın bölümlerini soracaklarını sanmıyorum ama zaten içerikleri birbirine çok benzer o yüzden şu ikisi biraz ayırt edici Hakkın Sesleri:Balkan Savaşı Asım:Gençliğin niteliği eğitimi üzerine vs asım bölümü şöyle aklına gelebilir iktidar arada asım nesli filan diyor oradaki asım bu :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melburg -- 5 Haziran 2020; 22:21:15 >
  • Melburg kullanıcısına yanıt
    Nabinin sorusunu eşleştirir misiniz hocam onu demiştim aslında.

• Kaanmc kullanıcısına yanıt
    YUkarıdan aşağı 1)Hayrabat 2)Hayriye 3)Surname

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Melburg -- 5 Haziran 2020; 22:22:1 >
  • Divan edebiyatında içerik sorarlar mı ya ? İçeriklere çalışmadım.Fuzulinin şikaynamesinin hiciv olduğunu şeyhinin harnamesinin hiciv + fabl türünde olduğunu biliyorum bir tek.Bir de Süleyman Çelebi'nin Vesiletün necatının mevlüt (Hz.Muhammed'in doğumu) anlattığını biliyorum.Çalışılmalı mı ?
  • Vakti zamanında sahilde mısırcıda çalışıyordum oradan az buz arapça öğrendim demek bugünler içinmiş..

• Fattal dora boza mesluh meşui
    Vahed nin talat arba hamse sitte seba

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.