Şimdi Ara

ECZANELERDE İLAÇ OLMAMASI DURUMU

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba düzenli kullandığım ilaçı son 2 aydır , çoğu eczanede bulamıyorum . Normalde depodan getirtiyorlardı. Ama depolarda da yok. Benim gibi bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı ?
    Not : 10 tane eczane gezdim . Mobilden yazıyorum , hatam var ise özür dilerim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam ben eczacılık okuyorum konuyla yakından ilgiliyim. İlaç konusunda euro kuru 3-4₺ civarı bir değerde sabit hala. İlaç firmaları bu yüzden kar edemediği ilaçları Türkiyeye satmıyor artık. Sizin gibi bu problemi yaşan bir sürü kişi var. Tabi genel ilaçlarda bu durum söz konusu değil daha çok kanser, aids gibi ilaçlarda var bu durum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlacınızın etken maddesi nedir?
  • Bugün eşim doktora gidip muayene oldu. Devlet hastanesi 1,5 ay sonraya randevu verdiği için, özel hastaneye gitti. Muayene sonrasında doktorun verdiği reçetedeki ilaçları almak için eczaneye gittiğinde, reçetedeki ilaçların hiçbirini devletin karşılamadığını, ilaç tutarının 650 TL olduğunu öğrenmiş.
    Doğal olarak, o ilaçları aldık. Biz alacak durumdayız ama 1 ayda muayene ve ilaç parası olarak toplam 800 TL veremeyecek çok insan var.
  • webbie kullanıcısına yanıt
    Allah sabır versin fakirsen hasta olmaya hakkın yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scorpion20 -- 29 Kasım 2018; 21:36:29 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.