Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.882
Cevap
195
Favori
286.811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • tamam tesekurler dediginiz gibi deneyecegim umarim cozeriz..
  • jagatai J kullanıcısına yanıt
    Normal bir sıkıntı yok
  • kartel1 K kullanıcısına yanıt
    Dediklerinizi harfi harfine yaptim hocam ama nafile fayda etmedi.. guncel haritam ana ekrana gelmedi(ama dogru guncel haritam multi floor map kisminda gorunuyor ama ana ekrana gelen harita ters dönmüş halde devam ediyor.yeminle sogudum cihazdan😡Ali ustad duy sesimizi bul bi çare..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7E2A7C465

Dediklerinizi harfi harfine yaptim hocam ama nafile fayda etmedi.. guncel haritam ana ekrana gelmedi(ama dogru guncel haritam multi floor map kisminda gorunuyor ama ana ekrana gelen harita ters dönmüş halde devam ediyor.yeminle sogudum cihazdan😡Ali ustad duy sesimizi bul bi çare..

Hocam ben bozuk harita nasıl düzelir bilmiyorum. Anlatmak istediğim harita bozulmasını önlemek için ne yapılması gerektiği. Belki de sizin eve özel durm vardır. Forumu takip ettiyseniz kaç gündür ecovacs ile odamın birisindeki belli bölgenin temizlenmemesi ile ilgili sürekli yazışıyorum ve sanırım çözümü de buldum belki sizde mail atıp durumu sorabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yuvanın önüne koyup geri şarja yolladığınızda eski haritayı yüklemesi gerek.

Öğlen benim yuva dönmüş yeni ortam algıladı yuvayı düzelttim yerine gitti yamuk harita gitti eskisi geldi
    Yok hocam 1 metre ilerisine koydum kırmızı tusu kapattim sonra uygulamayi actim kirmizi tusuda akabinde açtım ama area error harita yoktu autoda ters dönmüş harita vardi ustelik yesil sarj simsegide gorunmuyordu,haliyle kafasina gore dolasti dock simgeside da kayboldugu icin ekrandan, deli dana gibi dolaniyor..😡
  • Sol üstteki konum işaretinden tekrar konum tarattınız mı?
    onu yapmadım cunku ters dönmüş haritayı kaydeder diye korkuyorum.
  • Multi floor map kapatsak ne olur ?
  • Bu harita sıkıntıları bazen ertesi gün vs. düzelmiş oluyor bende. Gerçi üst üste harita bindirmedi hiç, öyle bir şey yaşamadım ana başka ufak saçmalıkları, areada hiç görünmüyor oluşu vs. Dediğim gib düzeldi.
  • alisezer A kullanıcısına yanıt
    Tek harita kullanıyorsanız gerekli değil diye biliyorum
  • hukihuki H kullanıcısına yanıt
    Tek harita kullanıyorum
  • Evet arkadaşlar cümleten günaydın.
    Günlük ozmo 950 gerçek hayat test sonuçlarının bir diğeri ile yine karşınızdayım.
    Arkadaşlar benim cihazın odanın belli bölümünü temizlememesi ile ilgili problemim kesin delile dayalı olarak çözülmüştür.
    Problemin odanın sabah saatlerinde yüksek miktarda ışık alımından kaynaklandığını bugün yaptığım son test ile kesin olarak çözdüm
    Aşağıdaki iki resim bugün sabah yapılan temizliğin ekran görüntüsü. 1. Resimde perdeler açık ve oda yüksek ışık görürken cihazın verdiği tepki.
    2. Resim ise birinci temizliğin ardından perdeler kapatılarak yapılan temizliğin ekran görüntüsü.
    Başka problemle karşılaşmazsam günlük rapor verme sürecini sonlandırıyorum. Problemin çözülmesinde emeği geçen ecovacs Usa müşteri hizmetlerine buradan saygılarımı iletiyorum umarım bizi okuyorlardır. Herkese iyi günler.

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
    Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

• @djuann tekrar konumlandırma ile ilgili o kaydetmez haritanızı aksine alanı tanıyıp kayıtlı harita getirmesi lazım.

@kartel1 darısı başıma diyeyim sabah gene yarıdan döndü iptal edip hemen aynı yere yolladım bu sefer sonuna kadar gitti :)

Başıma şöyle bişey geldi oda bölme ve birleştirmeden dolayı a,c,d,j gibi bir sıralama olmuştu bende. Dün sanırım o yuva kayması sonucu haritada harfleri baştan sıralamış. Bende planlı temizlik açık farfler değişince b hol den solana geçmiş bi baktım yanlış yeri temizliyor dedim harita sapıttı herhalde sonradan bu değişikliği gördüm aklınızda bulunsun.

evet hocam dedigin gibi sol üstteki pusula isaretine bastim once ayni bozuk harita geldi hatta ekranda sarj dock unite isaretide yoktu,bende temizlik yapsa bile docku bulamaz diye sonra durdurup sarj uniteye elimle koydum yeniden baslattim guncel dogru harita geri geldi..yani tesadufen geri geldi sanki,yoksa bu yaptiklarimizin mantikli bi yani yok..
  • Bugun haritalamak için yaptığım ilk denemem başarısız oldu. Evin her yerini güzelce gezdi fakat dock istasyonunu bir türlü bulamadı ve dolayısıyla haritayi kayıt edemedim. İstasyonunu bulamama sebebi olarak 2 kez fırcaya birseyler sıkısmıtı manuel mudahale ettim fakat aynı yerine tekrar koymuştum.

Şimdi bu durumda mevcut çıkarılan haritayı save etmeden herhangi bir şekilde uzaktan temizleme amacıyla kullanabilir miyim.

Çünkü her defasında 150 dk auto temizleme yaptırmak zor olacaktır.

• bize göre saçma ama robot içinde bi mantığı var demekki. Amerikan merkezli olmasına rağmen uygulaması neden bu kadar geri kalmış onu çözemedim. Yakında bir güncelleme gelecek dediler umutluyum ama bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: jagatai

@djuann tekrar konumlandırma ile ilgili o kaydetmez haritanızı aksine alanı tanıyıp kayıtlı harita getirmesi lazım.

@kartel1 darısı başıma diyeyim sabah gene yarıdan döndü iptal edip hemen aynı yere yolladım bu sefer sonuna kadar gitti :)

Başıma şöyle bişey geldi oda bölme ve birleştirmeden dolayı a,c,d,j gibi bir sıralama olmuştu bende. Dün sanırım o yuva kayması sonucu haritada harfleri baştan sıralamış. Bende planlı temizlik açık farfler değişince b hol den solana geçmiş bi baktım yanlış yeri temizliyor dedim harita sapıttı herhalde sonradan bu değişikliği gördüm aklınızda bulunsun.

Hocam odanın temizlik ekran görüntüsü ile gerçek görüntüsünü buraya atabilirseniz bir bakalım.

Aynen seninle ayni fikirdeyim.yazilim gelirse cozulur diye dusunuyorum zor bi olay degil bu sorun..peki guncelleme otomatikmi geliyor yoksa biz güncelleme geldimi diye uygulamadan kontrol etmememizmi gerekicek?
  • harita olmuşmadan gönderme şansınız olmaz. İlk haritalamayı quite mod ile yapın evin her noktasına internet gidiyor mu emin olun. Yuvayı bulamadım der kalırsa elinizle yuvanın yakınına bırakıp yuvaya dön komutu verin tahminin o haritayı silmeden kayıt imkanı verecektir.

@djuann güncelleme gelirse haber et açık bende ama ne desem yalan ben ara ara manuel kontrolde yapıyorum. Robota değil app e geleceği için rutin günceller telefon bence.

@kartel1 bir ara görüntü alıp eklerim.

• 
Sayfa: önceki 275276277278279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.