Şimdi Ara

Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler (268. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.881
Cevap
195
Favori
286.763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kanalı YouTube da ne diye aratıyoruz? TV den açayım istedim ulaşamadım.
  • Ali hocam bir el atsanız.

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/148093686

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartel1 K kullanıcısına yanıt

Bu sorun genelde koltukların ve radyatörlerin altında olur. Siz koltuğu 10cm olarak görebilirsiniz am aortalarına doğru sarkmış bir yay veya bir çivi başı pek ala bu çizikleri yapabilir. Unutmayalım ki lidar kulesinin yüksekliği, lidar ışın demeti hizasından yaklaşık 5mm daha fazla.

Aynı şey, radyatör altları için de geçerli. Ben kulenin tepesini bantlamanızı öneririm.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: Hepsirobot

Bu sorun genelde koltukların ve radyatörlerin altında olur. Siz koltuğu 10cm olarak görebilirsiniz am aortalarına doğru sarkmış bir yay veya bir çivi başı pek ala bu çizikleri yapabilir. Unutmayalım ki lidar kulesinin yüksekliği, lidar ışın demeti hizasından yaklaşık 5mm daha fazla.

Aynı şey, radyatör altları için de geçerli. Ben kulenin tepesini bantlamanızı öneririm.

Saygılarımla

Hocam evde petek yok zaten ev alttan ısıtmalı. Koltuk altlarını da iyice kontrol ettim yeterli mesafe var ama aklıma şu geliyor bazen çıkamadığı yerlerde yaklaşma açısını değiştirmek için bir tarafını daha yukarı kaldırıyor o anda kule çarpraz olarak bir yerlere çarpıyor olabilir diye düşündüm başka türlü gerçekten bu çiziklerin olmasının imkanı yok. Peki lazım olursa bu parçayı ( kuleyi koruyan plastik aksam) temin edebilirmiyiz yoksa gövde ile bütünleşik bir parça mıdır?

Bulunması zor bir parça ama bütünleşik değil. Ecovacs oldukça sorunlu kozmetik yedek parça konusunda.

• quote:

Bulunması zor bir parça ama bütünleşik değil. Ecovacs oldukça sorunlu kozmetik yedek parça konusunda.

Teşekkürler hocam iyi günler dilerim.

• Ustada ve diger arkadaslara sormak istiyorum.Bakiniz area modunda odalari numaralandirarak temizlige baslattim (alttaki goruntude )temizlik ortası bu goruntuyu cektim salonu es gecip diger odalara gecti sonrada 45.dk da temizlik bitti diye sarj unitesine döndü(ikinci foto) ama salonu temizlemedi.Bu hatayi neden yapmis olabilir?
    Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7E2A7C465 -- 27 Şubat 2021; 12:28:41 >

• quote:

Auto-boost ayarı yararlı bir şey, fanın yüksek devirde kısa sürelerde çalışmasının bir zararı yok. Benim önerim sürekli olarak en yüksek devirde çalıştırılmasına yöneliktir.

Teşekkurler Ali bey 😊

• Bir de sadece salonu seçip deneyin bazen sapıtabiliyor.
  • OnurFB1453 kullanıcısına yanıt
    sadece salonu secme olayini, sarj istasyonu donunce zaten yaptırdim ama komplike olarak tum evi bi seferde yapmis olmuyor?bu hata uygulamadan kaynaklimi yoksa robotda boyle bi sorun mu var bunun cevabini almam lazim..
  • jagatai J kullanıcısına yanıt

Sağol varol dostum youtube yorumun değerli.

Lastik sesi dediğin fayans derz boşluklarından geçiş felansa bazı yerlerde tak tak sesleri aldım bende ama o benim fayans arası boşluğumla alakalı onun haricinde tekerlekler efsane değişik bir ses almadım bu arada fan sesleriniz gerçekten efsane hiç rahatsız etmiyor maşallah.

Farklı modem için sağ üstteki barkod kısmını kullandım sıfırdan kurulum yapıyor gibi oluyor ama eski harita vs hepsi aynen devam ediyor.

Ses kısma konusuna gelince 950 de yazılımda var demekki N3 Max da yok maalesef sesi de bi hayli güçlü kısılmıyor :) radyoya felan bağlansa yada usb ile müzik çalsa tak dinle o derece canlı :D

Son olarak açma kapama tuşu hafif içerde kalıyor ve öyle ufak sürtünme ile açılıp kapanmıyor o yönden sorun yok kendi kendine bir yere sürünerek kapanması pek mümkün gelmedi bana.

Tekrar sağol varol Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler 

• oqi kullanıcısına yanıt
    Alttaki video dan göstereyim arada fan sesi dışında filmlerdeki robot hareket sesi gibi viii diye bir ses geliyor lastik sesi dediğim o

https://www.youtube.com/watch?v=insBnzDP1bA&feature=youtu.be
  • Bir daha denk gelirseniz ecovacs a yazalım bende 2 dir holun çok ufak bir yerini temizlemeden döndüğünü görüyorum.
  • Bu var evet, bu benim 360 S7 de de var ayrıca deneyimlediğim tüm 360 modellerinde vardı. Hızlandığı zaman geliyor dönüşlerde olmuyor. Gayet normal bir ses bu hocam bence tahminimce tekerin dönmesini sağlayan dişlinin yada kayışın sesidir @Hepsirobot üstad buna net yorumu getirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: jagatai

Bir daha denk gelirseniz ecovacs a yazalım bende 2 dir holun çok ufak bir yerini temizlemeden döndüğünü görüyorum.

Benzer bir olayda ben anlatayım daha önce söylemiştim aletin mantığını anlamak adına günlük alan temizliği yaptırıyorum. Aşağıdaki resimlerde aynı bölgenin 2 ayrı gündeki temizlik görüntüsü var. Bir gün önce problemsiz temizlediği alanı ertesi gün 2 kere denememe rağmen yarısından dönüp temizliği bitirdi. Resimde sağ tarafta blokeli olan odalara girmesini engellemek için koyduğum sanal bariyerden dolayı mı yoksa başka birşeyden mi bilmiyorum bende aynı problemi yaşadım sonra haritayı silip tekrar temizlik yaptırdım şimdilik problem yok. Aynı dili konuşuncaya kadar huyunu suyunu öğrenmeye çalışacağız yapacak birşey yok. İlave olarak her gün dile getirmekten gurur duyduğum şeyi birkez daha söyleyeyim bu alet 1 haftadır evi temizliyor hala evden çıkan kiri görünce inanamıyorum. Kendi adıma söylüyorum verilen her kuruş para helal olsun. İcat eden ve bu cihazı almamda yardımcı olan herkese bir kez daha teşekkür ederim. İyi günler.

• oqi kullanıcısına yanıt
    @jagatai

Tekerlek dişlilerinin sesi o, bir kaç hafta sonra azalır ama yok olmaz.
    Dönüşlerde sadece tek tekerlek çalıştığı için ses çok duyulmuyor ama düz gidişte belli eder kendini.
  • Arkadaşlar merhaba, ecovacs uygulamasını kaldırıp tekrar kurdum robotu tekrar tanıtmamı istedi ama tanıtamıyorum resimdeki hatayı alıyorum. Bu problemi yaşayan var mı? Ecovacs Deebot Ozmo 900 ve T serisi robot süpürgeler
    Bende holde ufak bir paspas var ilk haritada onu ksldırmıştım muhtemelen ona bazen takılıyor ilk geçişte sabit olmadığı için o zaman bir sorun yaşıyor. Çünkü şimdi ilk haritalamada kaldırdığım iki shaggy halıyı süpürsün diye bıraktım uğraştı uğraştı engel var dedi tam bitirmeden döndü. Área olduğu için harita güncellemedi. Auto deyip tekrar taratmalı
  • alisezer A kullanıcısına yanıt
    Qr kod ile deneyin en sıkıntısız tanıtma şekli sanırım
  • 
Sayfa: önceki 266267268269270
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.