Şimdi Ara

ebay'dan alışveriş yapan var mı?öğrenmek istiyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    çin malımı satılıyor?her ülkeden satıcı var mı?
    daha ucuz mu oluyor?dolar olarak fiyatlar peki türkçe nasıl hesaplanıyor?
    kargo bedava yazarsa etiket fiyatının dışında ücret isteinr mi?gümrük kdv vs...
    birde türkçe çevirisi var mı sitenin

ipuçları verirmisiniz öğrenmek isterim.
    tşkler...

• ARAŞTIR.

Sonra aklına takılan olursa yardımcı oluruz. Şöyle 0 araştırma ile konu açıp hazırcılık yapmayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben çok şey aldım hatta sipariş ettiğim ve yolda olan bile var 20 25 gün oluyor galiba hala gelmedi bekliyorum artık
  • itouch almıştım. 2bucuk ayda geldi. gümrüğe takıldı para vermeden aldım.
  • yurtdışı sıcak fırsatlar taraflarında takıl işin inceliklerini öğrenirsin. sorun olursa pm at
  • Eyvallah sağolun.
    ama soruyorum ki öğreneyim..
    http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V1-5-TORQUE-OBD2-OBDII-Bluetooth-16Pin-Car-Scanner-For-ANDROID-/231629547794?hash=item35ee326912&item=231629547794&vxp=mtr

mesela bu ürün gittigidiyorda 25-30 tl arası burada çok ucuz..diyelimki bu ve bunun gibi bazı ürünler alıcam...sorularım
    1-mesela hepsiburada.com dan alırken tek paket yapıyorlar kargo varsa tek kargo faln...
    gittigidiyorda her ürünün satıcısı farklı o yüzden farklı kargo vs..buradaki sistem ne?
    2-mesela bu ürünün türk parası karşılığının nasıl anlayacağız.
    3-kandırırlmamak için kargo ödememek için sadece ürünün belirtilen rakamının dışında ödememek için hangi ibareler olmalı
    4-herşey ingilizce mi-üye olmak şart mı?-kargo takibi nasıl olur?
    evet sorum çok ama birkere öğrenirsem inşallah hep buradan almak isterim çünkü çok fark var fiyatlar arasında
    lütfen cvp yazar mısınız?
    teşekkür ederim.
    hatta bunları anlatan site video falan varsa linkinin verirseniz daha iyi olur

• quote:

Orijinalden alıntı: muratcankus

Eyvallah sağolun.
    ama soruyorum ki öğreneyim..
    http://www.ebay.com/itm/Mini-ELM327-V1-5-TORQUE-OBD2-OBDII-Bluetooth-16Pin-Car-Scanner-For-ANDROID-/231629547794?hash=item35ee326912&item=231629547794&vxp=mtr

mesela bu ürün gittigidiyorda 25-30 tl arası burada çok ucuz..diyelimki bu ve bunun gibi bazı ürünler alıcam...sorularım
    1-mesela hepsiburada.com dan alırken tek paket yapıyorlar kargo varsa tek kargo faln...
    gittigidiyorda her ürünün satıcısı farklı o yüzden farklı kargo vs..buradaki sistem ne?
    2-mesela bu ürünün türk parası karşılığının nasıl anlayacağız.
    3-kandırırlmamak için kargo ödememek için sadece ürünün belirtilen rakamının dışında ödememek için hangi ibareler olmalı
    4-herşey ingilizce mi-üye olmak şart mı?-kargo takibi nasıl olur?
    evet sorum çok ama birkere öğrenirsem inşallah hep buradan almak isterim çünkü çok fark var fiyatlar arasında
    lütfen cvp yazar mısınız?
    teşekkür ederim.
    hatta bunları anlatan site video falan varsa linkinin verirseniz daha iyi olur

şu an işim olmadığı için cevap yazıyorum. tek bir kez cevaplayacam, o yüzden boşuna müteakip soru sorma, gerisini kendin araştır

1- satıcılar farklı olduğu için aynı pakette gelmiyor, her satıcı ayrı yolluyor. ebay bir çatı site. kendi satış yapmıyor, satıcılar ebay'i kullanarak satış yapıyor.
    2- PayPal ödeme kısmına gelindiğinde Türk Lirası karşılığı, kredi kartından çekilecek tutar olarak yazıyor. dolar kuru, serbest döviz kuruna göre bir miktar yüksek.
    3- Ships to Worldwide olarak işaretlenmiş ve Free Shipping yazıyorsa posta ücreti almıyorlar.
    4- Türkçe seçeneği varmı bilmiyorum, üye olmak şart, sadece Tracked Shipping gönderimlerinde takip yapılabiliyor, Free Shipping olanların hemen hemen hiçbirinde takip yok .

de hayde kolay gelsin.

• alma cinliler bozuk gonderiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • blackcoupe kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim arkdaşım.ellerin dert görmesin...

Alma çinliler bozuk gönderiyor diyen arkadaş merakıma yenileceğim ve ucuzda olsa alıcam beğenirsem devam edicem...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.